Gökhan Gönül EURO 2008'de yok
2008 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Almanya'da sürdüren A Milli Takım'da Gökhan Gönül sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarıldı.
- Resim Silinmiş.
Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, sakatlığı süren sağ kanat oyuncusu Gökhan Gönül'ün aday kadrodan çıkarıldığını açıkladı.
Gökhan Gönül'ün grup maçlarından sonraya da yetişme ihtimali olmadığı için kadrodan çıkarıldığını ifade eden Terim, bu futbolcunun yerine başka bir isim çağırmayacaklarını belirtti.
Terim, "En ufak bir umut olsaydı, Gökhan kadroda kalacaktı. Grup maçlarından sonraya da yetişme durumu olmadığı için çıkarttık. Hiçbir futbolcumuzu sakat sakat oynatamayız" diye konuştu.
Teknik direkör Fatih Terim'in ardından bir açıklama yapan Gökhan Gönül de, sezon boyunca EURO 2008'i hayal ettiğini ve finallerde oynayamayacağı için çok üzgün olduğunu söyledi.
Ligde son 1.5 ay boyunca sakat sakat forma giydiğini ve bunun için pişmanlık duyduğunu ifade eden genç futbolcu, "EURO 2008'de oynamayı çok istiyordum. Kadroda olacağıma da inanıyordum. Sezon boyunca hep Avrupa Şampiyonası'nı düşündüm. Sakatlığım sırasında iğne olmam için kimse beni zorlamadı. Lig mücadelesi de vardı. Bunu göze aldım. Çok üzgünüm. Hem Türk halkından, hem milli takım teknik heyetinden, hem de oyuncu arkadaşlarımdan özür dilerim. Maçları ailemle birlikte tribünden izlemek istiyorum" şeklinde konuştu.
Gökhan Gönül'ün ayrılmasıyla 27 kişiden 26 kişiye düşecek olan A Milli Takım aday kadrosundan önümüzdeki günlerde 3 isim de çıkartılacak ve EURO 2008'de mücadele edecek 23 kişilik kadro netleşecek. Resmi liste 28 Mayıs'ta UEFA'ya bildirilecek.

RAKİP URUGUAY

Öte yandan A Milli Takım,bugün saat 21.30'da Bochum kentinde Uruguay ile bir hazırlık maçı yapacak. Karşılaşma TRT 1'den naklen yayınlanacak.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt