Gökçek Ankaragücü'nden vazgeçti
Ankaragücü yönetimine talip olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, anlaşma sağlanamaması üzerine bu girişiminden vazgeçti.

Ankaragücü Kulübü'nün yönetimini istediği belirtilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek'in, son teklifinin de Ankaragücü Kulübü'nden onay görmemesi üzerine bu isteğinden vazgeçtiği öğrenildi.
Alınan bilgiye göre, Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın'a bazı teklifler götüren Melih Gökçek, uzun bir süre beklemesine karşın cevap alamadı. Melih Gökçek'in, Aydın'a son teklifinin, ''Ortak yönetim ve ortak sayıda delege'' olduğu, ancak Ankaragücü Kulübü'nün kendisinden, sadece yönetim kuruluna isim vermesini istendiği bildirildi.
Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz'ın girişimleriyle 15 gün önce başlayan birleşme görüşmeleri üzerine Melih Gökçek'ın Cemal Aydın'ı bir kaç kez aradığı, ancak Aydın'ın hiçbir telefonuna çıkmadığı iddia edildi. Bunun üzerine Ankaragücü Kulübü Asbaşkanı Serdar Özersin'i arayan Melih Gökçek'in, Özersin'den de sadece yönetime isim verebileceği, eşit delege sayısının ise olamayacağı cevabını aldığı bildirildi.
Gökçek'in bunun üzerine, girişimlerinden vazgeçtiği ve sarı-lacivertlilere 100. yılları olan 2010 yılında başarılı bir sezon geçirmelerini dilediği belirtildi.
Alınan bilgiye göre, Ankaragücü Kulübü yönetimine talip olan Melih Gökçek, Cemal Aydın başkanlığında ortak bir yönetimin oluşturulmasının yanı sıra bugünkü delege sayısına göre kendilerinden de aynı sayıda delegenin kulübe alınmasını istiyordu. Cemal Aydın'ın başkanlığı istememesi durumunda da BELYA Genel Müdürü Avni Kavlak'ın başkanlığı önerisi getirilmişti.

CEMAL AYDIN SERT KONUŞTU

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, ''Ankaragücü pazarlık konusu değildir'' dedi.
Cemal Aydın, kulübün yönetimine talip olduğu belirtilen Ankara Büyükşehir Belediye ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek'in, kendisini defalarca telefonla aradığı, ancak ulaşamadığı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Aydın, ''Ben kendisinin her açıklamasına cevap vermek zorunda değilim. Kendisi beni aramadı. Arayan herkes bana çok kolay ulaşabiliyor. Ben kendisinin telefonuna çıkmayacak kadar terbiyesiz birisi değilim, ancak o aramadı'' diye konuştu.
Ankaragücü ile ilgili pazarlık yapmak istemediğini de belirten Aydın, ''Ankaragücü pazarlık konusu değildir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı beni ilgilendirmiyor. Bunca işimin arasında bunlarla uğraşmak istemiyorum. Ancak konuşunca çok ağır konuşacağım'' dedi.

Yukarı Alt