Bayanlar Baylar,

GNGWC Türkiye ayağının resmi duyuru sitesi durnuva.com geri sayıma başladı.. GErekli gelişme ve duyurularının hepsini oradan takip edebilirsiniz...

______________________________________________________________________________________________

Geçen sene Kore'de Türkiye'yi temsil eden ve dünya 2.liğine imza atan takımızdan Burak'ın geçen seneki deneyimleri

Merhaba arkadaşlar…
Beni tanımayanlarınız için ilk önce kendimden bahsetmek ve sonrada Koreye kadar uzanan maceramı sizlere aktarmak istiyorum.
3 yıl önce Redsea serverında oyuna başladım ve hala orada aynı characterim olan HectoR87_TR ile yoluma devam etmekteyim. Uzun süredir aynı serverda olmak bir yana orada oluşturduğumuz dostluk ve sıcak ilişkiler sayesinde Jangan kalesini guildim oTToMaN_TuRK ile 2 defa almayı başardım. Bu başarınında etkisiyle Türkiye elemelerine katılmaya karar verdim. Sağolsun serverdaki bütün dostlarım bana destek çıktı ve guildim adına istanbula doğru yola çıktım. Burada ki güzel ve zorlu 2 günün ardından şampiyon olmayı başardım ve koreye gitme hakkını elde ettim.Şimdi hepinizin merakla beklediği Kore serüvenime gelelim.

Koreye gitmek benim için çok önemli ve heyecan vericiydi. Çünkü ülkemizi bir müsabaka da temsil edicektim. Ayrıca Silkroad vesilesi ile hayatımda ilk defa uçağa binicek ve yurt dışına çıkıçaktım. Bu bende her ne kadar karın ağrılarına sebep olsada oraya gitmeyi çok istediğimi biliyordum
İşte o gün geldi ve istanbuldan uçağa bindik. Uçağa ilk kez binme fikri beni İnanılmaz derecede heyecanlandırmıştı. Ama bindikten bir süre sonra alıştım zaten sonrasında 3 uçağa daha binmem gerekti.
Almanya üzerinden aktarmalı olarak Koreye geçmiştik. Her şey hala hayal gibi geliyordu. Sanki bir anda uyanıcam ve rüya biticek gibiydi. Ama değildi birde baktım ki 6 yıldız hotelimizde yemek yiyoruz. İnanılmaz derecede güzel bir hoteldi. Kendi kendime silkroad oynayıpta buralara kadar geleçeğimi hiç tahmin etmezdim dedim.
Hala bu büyüleyici ortamın etkisindeyken kısıtlı vaktimizi olduğunca değerlendirmeye çalıştık. Boş vakitlerimizi yorgun olmamıza rağmen sokaklarda dolaşarak geçirdik. Farklı bir ülkede farklı sokaklarda farklı yüzler görmek o kadar güzeldi ki.
Diğer yarışmacılar ve Gm lerle ilk tanışmamız yarışmadan bir önceki gece yapılan partide gerçekleşti. Parti alanında sadece silkroad değil GNGWC nin sponsoru olduğu Shot online, Navy Fıeld gibi oyunlarında yarışmacıları vardı.
Burada dans gösterileri ufak tefek yarışmalar düzenlendi. Hatta ben Dart oynayarak 1. oldum ve ilk hediyemi orda kapmayı başardım Ama hala aklımda bir gm le tanışmak ve ona sormak istediğim sorular vardı. Dayanamadım ve bir yetkiliye burda hiç gm yokmu diye sordum. Gülerek arkamı işaret etti. Meğer 2 saattir GM Tarky arkamda duruyormuş
Çok mutlu olmuştum bir şaşkınlık içinde kendisiyle tanıştım. Bu kadar ilgiye alışık olmasalar gerek benim telaşımdan o da mutlu olmuştu , Yarışmadan sonra ki veda partisinde kendisiyle aynı masada yemek yeme fırsatıda bulmuştum.
Gerçekten çok inanılmaz bir yemek olmuştu benim için. Düşünsenize gm Tarky ile aynı masada yemek yiyordum
Gelelim yarışma günümüze. Pazar sabah saat 6:30 da diğer yarışmacılar ile hotel lobisinde toplandık bizi otobüsle yarışma alanına götürdüler. Koreye gidene kadar bir salonda silkroad yarışmacılarının yarışaçağını tahmin ediyordum.
Ta ki yarışma alanına gidene kadar. Kore devleti tarafından desteklenen online oyunlar için yapılmış özel büyük bir binaya gitmiştik. İnanılmaz derecede büyük ve kalabalıktı. Her oyuna özel alan ayrılmıştı.
Stadyumu andıran kalabalık ve gürültülü bir ortamı vardı. Gerçekten olağanüstüydü. Türkiyede böyle organizasyonlar düzenlenmediği için baya şaşırmıştım
Artık yarışmaya çok az zaman kalmıştı ki bize ön eleme formatını anlattılar. O dakkaya kadar yarışma şeklinin türkiyede ki gibi Cave de geçeçeğini düşünüyorduk ve 2 gün boyunca ona göre hazırlanıp plan yapmıştık. Fakat bir anda bütün planlarımız alt üst olmuştu Size ön eleme formatından biraz bahsedeyim. Takımlar gruplara ayrıldı, biz ilk gruptaydık.
Diğer takımlarla birlikte bizi arenaya atıcaklar ve oraya isyutaru düşücek. Bildiğiniz üzere bize 81 lvl kendimizin sıfırdan oluşturduğu character veriyorlar. O zaman iyimiş isyutaru kolay ölür diye düşünenler varsa yanıldıklarını söylerim. Çünkü üstümüzde npc itemler var ve isyutaru etrafında çıkan yaratıklar olduğundan çok fazla vuruyor. Bu esnada diğer yarışmacıların sizi kesme ihtimalide cabası tabi ki …
Yarışma formatına göre ikimizinde int char acması gerekiyordu. Takım arkadaşım şanslıydı çünkü onun kendi charıda intti ve bu zamana kadar hep onu kullanmıştı. Ben ise tek charım olan Hectoru yani full str blade yi . Fakat daha önceki araştırmalarım ve serverdaki dostlarımın charlarına daha önce girmemin bana faydası olacağını biliyordum.
Bu durum mustafayı her ne kadar telaşa soksada ben int charı oynayabileçeğimi biliyordum.
İkimizde int char açtık ve bize verilen 10 dakkalık sürede charlarımızı yapılandırdık. Tahmin ettiğim gibi çok iyi iş çıkarmıştık. İnt charla ilk defa uniqe dalmama rağmen çok başarılıydım. Uniqie yi bize vermeme gibi bir ihtimali yoktu ve finaldeydik
Final turu bizim için daha avantajlıydı. Çünkü Cavede daha önce yani Türkiye elemenlerinde oynamıştık. İşte şimdi benim vaktimdi int char ile finale çıkmayı başardıysam finalde kendi charımla şampiyon olmaya çok yakın olduğumu hissediyordum. Final turuna çok güzel başlamıştık.Tahmin ettiğim gibi pvp alanında yıkım yapmıştım. Fakat bizi pvp alanına attığında Almanlardan birisi yerden kalkmamıştı. Sadece birini kesip puanlarını düşürmeye çalışıyorduk. Her ne kadar pvp alanında çok iyi mücadele versemde, mustafanın puan kaybetmesi 6 puanlık gibi ufak bir farkla şampiyonluğu kaybetmemize neden olmuştu. Böylece 2. olmuştuk her ne kadar bunun gurunu yaşasamda çok az bir farkla şampiyonluğun gitmesi beni biraz üzmüştü. Üzülmemek elde değildi hala aklıma geldikçe hüzünleniyorum.
Ama sağlık olsun her işte bir hayır vardır. İlk deneyimimiz olmasına karşılık böyle büyük bir turnuvadan 2. lik ile ayrılmayı başarmıştık. Artık gururla ve göğsümü kabarta kabarta memleketime geri dönebilirdim
Her ne kadar yarışmada şampiyon olmak önemli isede bundan daha önemlisi koreye gidip farklı bir deneyim yaşayabilmek ve oyunun kurulduğu yerde Gm ler ile tanışabilmekti. Hayatım boyunca hiç unutamıyacağım ve yaşlandığımda çoçuklarıma hatta torunlarıma anlatacağım çok güzel ve gurur verici bir hikayem vardı artık. Korede televizyona bile çıkmıştım
Türkiyeye böyle büyük bir organizasyonu getirip hayatımın en güzel unutulmaz 4 gününü yaşattığı için Gamesultan ekibine burdan tekrardan teşekkür ediyorum.
Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle… Burak Ayçelik …

______________________________________________________________________________________________

Geçen sene Kore'de Türkiye'yi temsil eden ve dünya 2.liğine imza atan takımızdan Mustafa'nın geçen seneki deneyimleri

Merhabalar… Şimdi size GNGWC 2008 Kore den izlenimlerimi aktarıcağım. İlk önce kendimden ve silkroad kariyerimden bahsedeyim. Ben silkroada ilk acıldıgında başlamıştım ve o zaman sadece Xian serveri vardı. Level sınırı 60 idi ☺ bana o zaman deselerki sen bu oyun için taa Kore’ye gitcen turnuvalara katılcan deseler; buna kesinlikle inanmazdım ama nasip oldu ) şimdi koreden ilk olarak kaldığımız otelden başlayalım. Bu otelin 6 yıldızlı oldugunu sölesem heralde yok artık dersiniz.

Otelin kapısından yukarı baktıgınızda en tepesini görebilmeniz için 90 derece başınızı kaldırmanız lazım. ) bu otelin adı da kendisine yakışır bi ismi var. Imperial Place Otel. bu otel kelimelerle anlatılmaz yaşanır ) otelin bi kac resmini fotograf albumunden bakarak görebilirsiniz. bi de şunu ekleyim yemekleri tek kelimeyle iğrençti . Herneyse, Tercümanımız Kore’den bi arkadaşını bizi gezdirmesi için otele cagırdı. zamanımız kısıtlıydı. programa göre sadece 4 saatlik bos saatimiz vardı onuda kore yi gezerek geçirmeyi tercih etmiştik. herneyse Tercümanımızın arkadaşı geldi ve bi taksi tutarak başladık gezmeye. yolda giderken bize bulundugumuz yeri ve ne oldugunu tek tek anlatıyodu. bu bina Guildwars online nin ana binası, bu knight ın , bu aion onlinenin , bu şu şu online oyunun vs. vs. yani şunuda cıkarabiliriz. Kore bu işte Dünya oyun merkezi konumunda kısa kesip turnuva gününe ve saatine geçelim.
Gngwc için gelen tüm oyuncular ile aynı otelde kaldıgımızdan, lobide bize söylenen saatte buluştuk ve bize ayrılan otobüs ile gngwc nin yapılacagı yere geldik. bu yeri büyük bi fuar merkezi gibide tarif edebiliriz. çünkü bayagı bi büyüktü bu yer ) turnuva başlama saatini sabırsızlıkla beklemeye başladık. yaklaşık 30 dk felan vardı başlamasına ve ilk yarısacak olan biz idik. tabi bu sürede heyecandan inanılmaz karın agrıları felan bu arada da bize bol bol yiyecek ikram ediyorlar tabi. herneyse dakika doldu ve bizi turnuva standına cagırdılar.
İlk yarışma final için öneleme tarzındaydı ve bulundugumuz grup en zor grup idi. grubumuzda mısırlılar amerikalılar ve japonlar vardı. yarışma ise herkez arenada olucak ve gm arenanın ortasına isy cıkarcak idi. bu isy yu kesen takım finale cıkacak idi. 10 dk lık char yapılandırma süresi verildi ve charlarımızı cabucak yapılandırdık. Tabi üstümüzde cape de takılı olcaktı . yani bi yandan isy ile bi yandanda diger oyuncularla kapısmak zorunda idik. ( kendi yapılandırmam gizlidir ) ve gm geri sayım yaptı isyutaru cıktı. isy ya sadece fire nuke atıyordum. Çünkü light nukesinin mesafesi kısa oldugu için diger oyuncuların attıgı skiller üzerimde cape oldugu için banada degme ihitmali vardı. canı yarıya geldiginde eliteler cıktı. gm elitelerden sox itemlerin düşüceginide yarışma öncesi sölemişti.. tam eliteler cıktıgı anda bi meteor attım ve yere 2 tane item düştügünü gördüm.
Nasıl bi itemdirki bu gözlerimi alıyor ) item bana sesleniyor, gel al beni seninim ben P. mouseyi üstüne getirdigimde ne göreyim sun spear ve zerk scrool yan yana duruyor ve beni bekliyorlar =)) hemen isyutaru yu bırakıp itemleri aldım. taktım spearı bastım zerk scroola. isyu isyu olalı böle zulum görmedi =) can milim milim giderken santim santim gitmeye basladı. tabi bunu gören diger takım oyuncuları isyu yu bırakıp bana dalmaya basladı. tabi gereken önlemleri önceden aldıgımız için bunlarıda hallettik ve o elemedeki isyutaruyu kesen ben oldugumu sölemeyi gururla acıklıorum =) . Baya kastı bizi ama cok eglenceliydi. diger gruptan Tayvan ve son olarakta Almanya cıktı. Finale bu üç takımla girdik. finalde ise durum farklıydı. oyun Türkiye’deki yapılan gngwc ile aynı tarz olcaktı. finale başladık …
Puan olarak almanlardan üstün idik ama taiwanlılar tüm puanlarını almanlara kaptırınca. sonuc : almanya : 524 türkiye : 518 taiwan : 24 puan olarak sonuclandı. saglık olsun ilk denememizden bu başarı gayet güzeldi. seneye artık 1. oluruz =) bu kadar az puan farkı var diye hiç içim yanmadı çünkü koreyi gidip o güzellikleri görmek gngwc yi 2. plana atmıştı ) normalde biz Almanlardan cok daha iyidik. ama şansımız yaver gitmedi. birazda tecrübesizlik. sonrasında da ödül dagıtımı oldu. gm ler ile foto cekindik. katılan oyuncularla foto cekindik , 3000$ doları alıp memleketimizin yolunu tuttuk. o günleri hiç unutmucam çünkü hayatımın en güzel günlerindendi . Son olarak bu günleri bana gösterigi ve yaşattıgı için GameSultan.com ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. ve Oyunu ciddiye alıyorsan GameSultan =))

GNGWC 2009 Powered by Gamesultan

TrowZeeN

Öğretiyorum
eline saglık kardeşim.. okuyunca o anlar tekrar gözlerimin önünden geçti... kelimeler yetmez gidip görmek lazım..

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
off ya okuyunca ben bile heyecanlandım sizlere kardeşlerim diyebilirim o derece aynı duyguları yaşamışız yurtdışı deneyimini iyi bilirim bende deniz aşırı uçtuğum için 24 saat gayet ilginç oluyor ve başka bir ülkede yaşamak farklıdır ben daha uzun kaldığımdan alıştım lakin gene gitsem gene aynı heyecanları yaşıyorum zenginleri sende şimdi daha iyi anlamışsındır neden dünya turuna çıkıyorlar parayı bulunca hep beraber dünya turuna çıkalım.

bizleri o kadar güzel temsil ettiniz ki söylenecek tek kelime var o da sizler bu işin bir numarasısınız bizler ise ancak destekçilerininiz aynı başarıları tekrardan bekliyoruz öpüyorum gözlerinizden yazı bir harika olmuş ellerinize sağlık mucX :kalp:

extraloob demiş ki:
off ya okuyunca ben bile heyecanlandım sizlere kardeşlerim diyebilirim o derece aynı duyguları yaşamışız yurtdışı deneyimini iyi bilirim bende deniz aşırı uçtuğum için 24 saat gayet ilginç oluyor ve başka bir ülkede yaşamak farklıdır ben daha uzun kaldığımdan alıştım lakin gene gitsem gene aynı heyecanları yaşıyorum zenginleri sende şimdi daha iyi anlamışsındır neden dünya turuna çıkıyorlar parayı bulunca hep beraber dünya turuna çıkalım.

bizleri o kadar güzel temsil ettiniz ki söylenecek tek kelime var o da sizler bu işin bir numarasısınız bizler ise ancak destekçilerininiz aynı başarıları tekrardan bekliyoruz öpüyorum gözlerinizden yazı bir harika olmuş ellerinize sağlık mucX :kalp:
Sitede yetkili olmasakta , inşallah evimizden katılacağımız turnuvayı geçip İstanbul'da birlikte muhabbet ederiz.
Bir oyun bize bu sanal ortamda , ancak reel'de olabilecek gerçek ve sıcak bir ortam sağlayabilmesi ne kadar hoş birşey ... :thumbsup:
Gerçek hayatta olmayan dostluklar extraloob'da :muck:

Ps : içim bi hoş oldu :curtain:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ist'a gelirseniz güzel bir EXL Organizasyonu yapabiliriz 8)

Yukarı Alt