1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Gmail'e sesli ve görüntülü görüşme olanağı da eklendi!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.458
  Beğenilen Mesajlar:
  362
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  Gmail'e sesli ve görüntülü görüşme olanağı da eklendi!

  [​IMG]

  Google'ın sunduğu uygulama ve olanaklar gittikçe gelişiyor. Firma, son dönemlerde özellikle önem verdiği Gmail servisine şimdi sesli ve görüntülü görüşme olanağı da eklemiş durumda. Sistem, Gmail ile entegre çalışıyor ve bilgisayarınıza plug-in şeklinde ufak bir uygulama kurulmasını gerektiriyor. Firefox, Chrome ve Internet Explorer desteklenen tarayıcılar arasında, yalnız henüz Linux desteği geliştirilmemiş. Eklentiyi sisteminize kurduğunuzda, Gmail arayüzünde kullandığınız chat kutusunda, görüştüğünüz kişiyle video görüşme yapma seçeneği de beliriyor. Karşınızdakinde bu eklenti kurulu değilse, ona gerekli kurulumu yapmasını da hatırlatabiliyorsunuz.

  Servisi deneyenler, görüntü ve ses kalitesinin tatmin edici olduğunu ama daha önceki benzer uygulamalardan bir üstünlük sergilemediğini belirtiyorlar. Gerçi zaten Google'da bu uygulamayı, en temel düzeyde bir sesli-görüntülü görüşme aracı olarak planlamış, bu işe özelleşmiş uygulamalarla rekabeti şimdilik düşünmüyorlar.

  Uygulamayı kurup denemek için, Gmail ekranınızın üzerindeki kırmızı duyuruya tıklamanız yeterli.

  EKLEME: Uygulama, kullanıcıya herhangi bir bilgi vermeksizin sisteminize Google Updater uygulamasını da kuruyor ve açılışta otomatik çalışacak şekilde ayarlıyor. Çoğu kullanıcı tarafından önemsenmeyecek olsa da, bizce son derece can sıkıcı bir detay, uygulamayı kuracak olanların bilgisine sunarız.

  [​IMG]