1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Gmail Multiple Inboxes Kullanımı


 1. TwiLighT

  TwiLighT rank8

  Kayıt:
  24 Ekim 2008
  Mesajlar:
  3.851
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  [​IMG]

  Gmail Multiple Inboxes

  Google'ın Gmail posta hizmetine yeni bir Gmail Labs özelliği eklendi. "Multiple Inboxes" adlı eklenti Google yazılım mühendisi Octavian Costache tarafından geliştirildi. Bilindiği üzere Google çalışanlarını zamanlarının yüzde 20'sini serbest proje geliştirmek için kullanmaya teşvik ediyor. Bu eklenti de bu yüzde 20'lik çalışmanın bir sonucu.

  "Multiple Inboxes"
  eklentisi Gmail'inizi açtığınızda, birden fazla posta kutusunun (ve filtreleme yapıp gelen mesajları bu kriterlere göre etiket kutularına "Labels" aktarıyorsanız bunların) içeriğini Gmail açılışında bölümler halinde görmenizi sağlıyor. Örneğin açılışta hem Inbox hem de Starred ve Drafts kutularının içini görmek mümkün. Ancak özellikten tam anlamıyla faydalanmak için filtre ve label kullanımıyla birleştirilmeli.

  Octavian Costache açıklamasında filtre ve etiketleri kullandığını, örneğin Flash ile ilgili bir postanın "Labels Flash" kutusuna gittiğini geri kalan maillerin Inbox kutusuna düştüğünü böylece organize bir posta yapısına sahip olduğunu belirtiyor. Bunun sonucu olarak Gmail açılışında diğer gelen kutularını da görmenin kullanışlı olacağını düşünmüş.

  Gmail kullanıcıların "Multiple Inboxes" özelliğini kullanmaları için "Settings" altındaki "Labs" sekmesinden aynı isimli eklentiyi aktif hale getirmek gerekiyor.


  [​IMG]

  - Resim Silinmiş.

  Ardından mevcut label'ınızı "Multiple Inboxes" ayarlarına eklemeniz yeterli.

  - Resim Silinmiş.

  [​IMG]

  Saygılarımla,

  [​IMG]
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017