1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Gmail çevrimdışı kullanılabilecek!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.411
  Beğenilen Mesajlar:
  353
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Gmail çevrimdışı kullanılabilecek!

  Google, e-posta servisi Gmail’i, tarayıcı odaklı olarak çevrimdışı kullanılacak şekilde güncelledi.

  [​IMG]

  Arama motoru olarak çıktığı yolda İnternet devi olarak yürümeye devam eden Google, e-posta servisi Gmail’i posta kutusunun boyutuna göre çevrimdışı (Offline) olarak kullanılabilmek üzere güncelledi. Firmanın bu güncellemeyi yapacağı söylentisi geçtiğimiz Temmuz ayından beri İnternet dünyasını meşgul ediyordu.

  Google’ın Google Gears ile birlikte kullanılabilen, belli dil tercihlerinde (İngilizce, Almanca, ABD gibi) ayarlar arasında opsiyonel olarak sunduğu ”Google Labs” seçenekleri arasında bulunan yeni özellik, aktifleştirildiği zaman Gmail ana sayfasında sağ üst köşede bir “Offline” bağlantısının çıkmasını sağlıyor.

  Beliren “Offline” seçeneği tıklandığı zaman, Gmail veritabanında bulunan elektronik postalar ve ekleri, tarayıcı üzerinden erişilebilen yerel bir veritabanına depolanmaya başlıyor. Kullanıcılar, İnternet bağlantısına sahip olmadıkları durumda yerel veritabanlarında depolanan iletilere ulaşarak tarayıcıları üzerinden geçmiş e-postalarını kontrol edebiliyorlar.

  Google Calendar (Google Takvim) servisinden faydalanan Google Apps kullanıcılarının da önümüzdeki haftalarda takvimlerine ve dökümanlarına çevrimdışı ulaşabileceğini belirten Google, takvim ve diğer servislerin çevrimdışı desteğinin öncelikle salt okunur olarak sunulacağını açıkladı.

  Google’ın 27 Ocak 2008 Salı akşamı aktifleştirdiği deneysel özellik, tüm deneysel Gmail özellikleri gibi kullanıma sunulduğu ilk anda tüm hesaplarda aktif olmuyor, eğer sisteminize Google Gears yazılımını yüklemiş, dil tercihinizi de değiştirdiğiniz halde Google Labs uygulamaları altında çevrimdışı seçeneğini göremiyorsanız, deneysel özellik henüz sizin hesabınız için aktifleştirilmemiş demektir.
   
 2. NighTwaLkeR

  NighTwaLkeR rank8

  Kayıt:
  2 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.966
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Go To HeLL!
  Zaten internet aleminin en güvenli ve en kullanışlı e-mail servisi olan gmail'in bu adımı da gayet işimize yarayacak..
   
 3. angela

  angela rank8

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.314
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  gmail klullanmam zaten
   
 4. Achilles

  Achilles rank8

  Kayıt:
  21 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.167
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  ben hotmailliyim g-maile nası kayıt olcam bi link verseniz