The_Sekill demiş ki:
nyse kardesım verenler saolsn bişi demiyorm tbıkı haklısınz. ama inşallah rollback gibi bişi gelr de delikanlı gibi oyun oynarız :) hadi iyi forumlar.
Umarım gelmez ben goldumla çok rahatım senin rahatsızlığın beni ilgilendirmez bu oyunda herkes kendi çaresine baksın :wink1:

Yapılacaklardan bir kaçını söylim ya servere rollback atacaklar yada dbyi silecekler ve db üzerinden kim ne kadar resmi olarak gold sp silk aldılarsa en başından verilecek ki inşallah böyle olur haksız birşekilde oyun ortadan kalkar global sattınız 70bil para diyorsunuzki ben geçen rastladım bu forumda 3 farklı character satılıyordu yanlış hatırlamıyorsam ve bu adamların her birinde 60 küsür bil para vardı 70bil diyerek insanların oynamasını sağlamaya çalışmayın arkadaşlarım buradaki adamlar çocuk değil :) Ve şunuda belirteyim bu adamlar tamam dedi dbyi silmiyoruz yada rollback atamıyoruz dediler yeni bir server açılsın o serverde o xxx 2x değil dikkatinizi çekerim o 3xli adamlar oynar diğerleri direk server değiştirir bunu yapan türkler oldugu kadar yabancılarda var bide bunu hesaba kattınmı arkadşaımızında dediği gibi 700bil falandır diye düşünüyorum :) İnşallah arkadaşımızın dediği gibi rollback atarlar ve herkes eski haline döner bu oyunda eşitlik istiyorlarsa bunu yapmak zorundalar yada çok müşteri kaybederler ticaretin mantığıdır bu 10 müşteri kaybetmekdense 2 3 adamın ayağını kesersin olur biter o oyundan para kazanmak istiyorlarsa paşa paşa yapacak arkadaşlar yada yeni server açacaklar hiç merak etmeyin bugu yapanlarda kendi aralarında takılırlar artık :)

hakan_5 demiş ki:
Yapılacaklardan bir kaçını söylim ya servere rollback atacaklar yada dbyi silecekler ve db üzerinden kim ne kadar resmi olarak gold sp silk aldılarsa en başından verilecek ki inşallah böyle olur haksız birşekilde oyun ortadan kalkar global sattınız 70bil para diyorsunuzki ben geçen rastladım bu forumda 3 farklı character satılıyordu yanlış hatırlamıyorsam ve bu adamların her birinde 60 küsür bil para vardı 70bil diyerek insanların oynamasını sağlamaya çalışmayın arkadaşlarım buradaki adamlar çocuk değil :) Ve şunuda belirteyim bu adamlar tamam dedi dbyi silmiyoruz yada rollback atamıyoruz dediler yeni bir server açılsın o serverde o xxx 2x değil dikkatinizi çekerim o 3xli adamlar oynar diğerleri direk server değiştirir bunu yapan türkler oldugu kadar yabancılarda var bide bunu hesaba kattınmı arkadşaımızında dediği gibi 700bil falandır diye düşünüyorum :) İnşallah arkadaşımızın dediği gibi rollback atarlar ve herkes eski haline döner bu oyunda eşitlik istiyorlarsa bunu yapmak zorundalar yada çok müşteri kaybederler ticaretin mantığıdır bu 10 müşteri kaybetmekdense 2 3 adamın ayağını kesersin olur biter o oyundan para kazanmak istiyorlarsa paşa paşa yapacak arkadaşlar yada yeni server açacaklar hiç merak etmeyin bugu yapanlarda kendi aralarında takılırlar artık :)
Bunu yapan yabancı yok - yapan türkler 7kişi - bu karın ağrısı nedir allah aşkına? - db , silinmeyecek , rollback yok - gold bize kaldı dilediğimiz gibi harcayacağız - bu server 30x ex verir kimse 2x lv için - saatlerce uraşmaz en fazla 1 saat Çok abarttım 1.5 saat

zortt demiş ki:
hakan_5 demiş ki:
Bunu yapan yabancı yok - yapan türkler 7kişi - bu karın ağrısı nedir allah aşkına? - db , silinmeyecek , rollback yok - gold bize kaldı dilediğimiz gibi harcayacağız - bu server 30x ex verir kimse 2x lv için - saatlerce uraşmaz en fazla 1 saat Çok abarttım 1.5 saat
Valla canım benim o kadar rahat konuşuyorsun ama yani bu kesinliği nereden ve kime dayanarak alıyorsun bilmek isterim o yaptığınız goldlara birşeyler olacağından o kadar korkuyorsunuzki anladığım kadarıyla kendinizi o goldlar gitmeyecek diye şartlandırmışsınız ve ben sana her ne kadar rollback atılacak server db silinecek yada bu adamlar banlacak desemde boşuna çünkü sen kendini siz kendinizi şartlandırmışsınız ama yakındır yani canım istediğiniz kadar harcayamıyacaksınız millete artistlik yapmayla olmuyor bu işler :)

Tombalacıdanmı bahsediyorsunuz kusura bakmayın ama o serverde o para oldugu sürece bir allahın kulu o serverde durmaz neden derseniz o serverin ben yine yaptığım tahminlere dayanarak konuşuyorum yok 7 türk yaptı falan bana hikaye geliyor o serverde nerden baksan 250bil havadan para var ve bu dediğim rakam bana göre minimum değer serverde 15 kişinin bug yaptığını varsayarsak ki bu serverde gerçekden ciddi bir rakam piyasaların değeri 10katı artar ve o bugu yapan 15 kişi sadece o serverde kalabilir diğerleri o şartlara dayanamaz adam 300k 500k para yaparak oyun kascak bi tarafa bi bakcakki boşa zorluyor adamlar orda sadece 1 günlük bug ile tam 250bil para kaldırmışlar 250bil orda misal azda olabilir fazlada onu bilmiyorum piyasa sadece bu 15 adama akıcak ve diğerleride sürünecek gm ya bunu önleyecek yada yeni bir server açacak başka bir altarnetif yok arkadaşım tombalacıda servere rollback gelmeyecek dedi dediğinize göre ben geçen ö.m de konuştum account alma davasına serverde böyle böyle olaylar olmuş diye dediki duyunca hemen şikayet ettim abi düşünürsende sadece şikayetle çözülecek birşey değil sen orada bir yetkiliysen bu senin arkadaşında olsa durumu kötüye kullanmışsa ya ellerindekileri alırsın yada characterini silersin bu böyledir yani başka bir açıklaması yok burda bir kesim yiyecek bir kesim aç kalacak diye bir olay yok yani privitenin amacı bu değildir isro deseniz amenna 250b parayı sen tombalacının sattığı 4blik gold fiyatlarına dökünce ortaya deli bir para çıkıyor ve serverde güç sahibi olmak isteyen adamında o kadar para bayılacağını düşünmüyorum.

Arkadaşım GM istesede rollback yapamaz çünkü hiçbir private serverde database back up yapılmıyor.DB silse gene backup yapmadığından aynı mantıkla rollback yapamaz.Üyede banlayamaz çünkü orası VIP server para ile alınmış sonuç olarak para kazandırmışız.Anlatabildim mi?

''DB silse gene backup yapmadığından aynı mantıkla rollback yapamaz.'' Bu nasıl oluyor arkadaşım bana anlatırmısın acaba databaseye format atacak böyle birşeyin mümkün olmadıgınımı savunuyorsun bana ha o zamanda çok saçma olur tezini çürüteyim bu adamlar serveri kuruyor sadece 1 kereliğinemi yani artık geri dönüşü yokmu gittiğin yol çok mantıksızca dbyi en başından sıfırlayabilirler ama rollback olayını bilmem bilen kişiyle konuşmak lazım bu adamlar dbyi formatlayabilirler ama rollback eğer iyi biliyorsanki ben tam emin değilim atılmazmış dediğine göre

hakan_5 demiş ki:
''DB silse gene backup yapmadığından aynı mantıkla rollback yapamaz.'' Bu nasıl oluyor arkadaşım bana anlatırmısın acaba databaseye format atacak böyle birşeyin mümkün olmadıgınımı savunuyorsun bana ha o zamanda çok saçma olur tezini çürüteyim bu adamlar serveri kuruyor sadece 1 kereliğinemi yani artık geri dönüşü yokmu gittiğin yol çok mantıksızca dbyi en başından sıfırlayabilirler ama rollback olayını bilmem bilen kişiyle konuşmak lazım bu adamlar dbyi formatlayabilirler ama rollback eğer iyi biliyorsanki ben tam emin değilim atılmazmış dediğine göre
DB=Database
Database back=Database yedekleme

DB silse diyorsun ve DB backup yapılmıyor diyorum.DB ye formatta atamaz hiçbirşeyde yapamaz.Bir işi yaptıktan sonra geri dönüşü olmuyor private serverlerde.

Yukarı Alt