Prestij

Tanınıyorum
Forumda, genelde 80 Lvl için hazırlanmış Glavie yapılandırma rehberleri var. Bilindiği üzere 90 Lvl in gelmesiyle dengeler azda olsa değişti ve 100 Lvl in bigün geleceğide dikkate alınmalı. Sizlerden ricam Glavie char için skill yapılandırmanız nedir ? Sebebi nedir ? Paylaşırsak çok zengin bir konu olacağına eminim.

Örnek :
Skiller :
* Heuksal 90 (tercih sebebiniz)
* Fire 90 (tercih sebebiniz)
* Lightning 90 (tercih sebebiniz)
* Cold 30 (tercih sebebiniz)

Altınada bu yapılandırayı neden tercih ettiğinizi ve skilleri neden yüksek/düşük tuttuğunuzu yazarsanız sevinirim.

* Heuksal lv 90 (mecbur lv 90 :mrgreen: )
* Fire lv 90 (maximal damage icin)
* Lightning lv 90 (kosmak,parry ratio ve magical damage buffu var)
* Cold lv 30 (snow shield ve azda olsa phy. def. var)

sebeplerini anlatim zaten genelikte böyle yapiyorlar simdik birkac alternativ daha sunayim :)

Heuksal lv90 (mecbur)
Fire lv90 (mecbur)
Lightining Lv 30 (esyalarinda zaten parry ratio bastira biliyorsun ve kosmak icinde birtane drug speed alirim veya scroll kulanirim...
Ice Lv 90 (yüksek phy.def var,esyalarinda cok int bastiysan snow shield kulanabilirsin ve en güzeli lv 90 icin ice imbue inanilmaz pvp veya hunter,thief,trade cok ise yariyor cünkü yüksek dondurma efekti var

Heuksal lv 90 (yine mecbur)
Fire lv 90 (yine mecbur)
Lightining Lv 60 /ikisindende karisik var yani ortalama[parry ratio,grass walk,magical damage,
Ice Lv 60 \phy.def. snow shield]

böyle yapanlar cok var ama benim tercihim
heuksal lv 90
fire lv 90
ice lv 90
lightining 30

niye sorarsan söyleyeyim ne güzel 2 tane imbue var ve dedigim gibi imbue efekti yüksek oldugundan düsmanini dondura biliyorsun ve iyide phy.def ve snow shield var zaten bu snow shield cogu zaman insanin poposunu kurtariyor :mrgreen:

Prestij

Tanınıyorum
Mükemmel yorumlamışsın özetle :) herkes fikirlerini belirtirse hoş bir konu olacak :wink1:

Caliante demiş ki:
Mükemmel yorumlamışsın özetle :) herkes fikirlerini belirtirse hoş bir konu olacak :wink1:
evet bencede hos konu olacak bir alternativ daha sunayim

az da olsa birkac kisi de böyle yapiyor

* Heuksal Lv 90
* Fire Lv 90
* Lightning Lv 90 veya Cold Lv 90

ve artan 30 mastery (lv 30) bos kaldigi icin pacheon yapiyorlar
niye sorarsaniz söyle aciklayayim

pacheonu attack rating icin aciyorlar glavie nen daha hizli vursunlar diye bide birsey daha var bilmiyorum oluyormu hani bide pacheonda daha uzun mesafeden vurmak icin bir skill varya böyle elinde elektrik gibi onuda aciyorlar bazilari diyor ki ben glavie az da olsa biraz daha uzaktan atabiliyorum dogru mu yanlis mi bilmiyorum kulagima öyle geldi yanlis birsey de anlatmak istemiyorum

neyse diyeceklerim bu kadar saygilar sevgiler

eXeZ :)

standart glavie yapılandırması.iyice inceleseydin sitede bir suru oldugunu gorecektın gerek topiclerde soru olarak gerekse rehber olarak..
yıne de acıklayayım;
90 heuksal cunku weapon mastery cunku heuksal olmadan glavie char olmaz..
90 fire cunku charımız pure str oldugu ıcın hem mag defans hem de mag atack acıgı var bunu gerek bufflarla gerekse imbue ile saglayabılecegımız tek force mastery budur.ayrıca pysh atagını daha da guclendırebılecegın skıller mevcut
90 light cunku charımız dıger pure str charlara karsı dırenclı olabılmesı ıcın hem passıve hem de buff ıle saglayacagımız parry ratio mevcut mag atack acıgını ımbue ıcın de olsa kapatacagımız hem de bedava bır buff oluan piercing force buffmız sıkılmamak hızlı kasmak vurkac teknıgını kullanmak ıcın buffımız mevcut
30 cold cunku mukemmel olmalıyız az da olsa pure str char olan rakıplerımız ıcın pysh defans saglamalıyız
benım sana tavsıyem 90heuksal-90fire-72light-48cold olman :muck:

Prestij

Tanınıyorum
Arkadaşlar garment set kullanıyorum, itemlerimin parry ratio, str, int, hp, mp ve diğer blueleri gayet yüksek. Yaklaşık 350 k sp kastım ve farmı bitirmek istiyorum. Heuksel ve Fire kesin 90 lvl de olacak ancak Cold ile Lighting skillerinin hangisini düşük/yüksek vereceğime henüz karar veremedim. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar önerilerini sunarlarsa çok sevinirim.

Caliante demiş ki:
Arkadaşlar garment set kullanıyorum, itemlerimin parry ratio, str, int, hp, mp ve diğer blueleri gayet yüksek. Yaklaşık 350 k sp kastım ve farmı bitirmek istiyorum. Heuksel ve Fire kesin 90 lvl de olacak ancak Cold ile Lighting skillerinin hangisini düşük/yüksek vereceğime henüz karar veremedim. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar önerilerini sunarlarsa çok sevinirim.
cold=30 ; guard shıled serıes oldugu yere kadar soft guard 2 oluyor istege baglı olarak snow nova 3lu reduce+passive lvl 3
light=90; moving speed phantom walk (halk arasında kayma) max,piercing force series(mag atack buff) max, concentration series max,passive max

Eğer belirttiğin gibi iyi bir set yaprsan, +7 weaponu da alırsan, 90 force 90 heuksal 90 fire 30 ice da yaprsan klasik yapılandırmaları imbuesiz kesersin.Forcedeki vital spot serisi mükemmel, bladerlerin 20% probably ile tutturabildikleri stausu 1 sn de 80% probably ile atıyorsun. üstüne decay + weaken de var.int değerlerinde yüksek olacak diyorsan 16k gibi bir mp olur bunu da yabana atmamak gerekir. 20% snow için yeterli bi miktar.
90 fire 90 heuksal 90 force 30 ice.
Ama verimi 90ff iken alırsın.90 ff yapmayacaksan hiç bulaşma.

Prestij

Tanınıyorum
ScREaM oF HaTE demiş ki:
Caliante demiş ki:
Evet arkadaşlar yokmu tecrübelerini bizimle paylaşacak arkadaşlar ?
daha ne paylaşalım kardeşim herşeyi açıkladık işte..
Her zaman bir alternatif vardır, olaya geniş açıdan bakmak gerek;
Ben farmı bitirmek istiyorum ancak Cold - Lighting arasında takılıp kaldım, hangisi düşük/yüksek olsun karar veremedim, charda garment +5 set +7 glavie var,360 k sp var, bi türlü karar veremedim, yorumlarınız lütfen...

Caliante demiş ki:
ScREaM oF HaTE demiş ki:
Caliante demiş ki:
Evet arkadaşlar yokmu tecrübelerini bizimle paylaşacak arkadaşlar ?
daha ne paylaşalım kardeşim herşeyi açıkladık işte..
Her zaman bir alternatif vardır, olaya geniş açıdan bakmak gerek;
Ben farmı bitirmek istiyorum ancak Cold - Lighting arasında takılıp kaldım, hangisi düşük/yüksek olsun karar veremedim, charda garment +5 set +7 glavie var,360 k sp var, bi türlü karar veremedim, yorumlarınız lütfen...
söylendi alternatifleride soylendı ancak peki bekle bakalım..

Heuksal 90 (Bu kesin Zaten)
Fire 90 (Bu da belli nedeni)

Gelelim kalan 120 Mastery'e benim çok oynamak istediğim bir char tipini yazacağım..

Force 90 (Bunun debuff ları olsun mp arttıran pasifi olsun healleri reverseleri bence hem PvP de hemde PArtyde işe yarayacak bir char..

Cold 30 (Bu da Snow Shield ve diğer önemli bufflar işte.. Tabiiki Force açarak Mp canavarı Snow Shield'i biraz durdurarak daha fazla attack yapmamızı sağlıyoruz..)

90hueksel
90Fire
90Lighting parry rotio,speed ve grass walk
30 cold az miktardaki phy defasın yeterli olcaktır. Snowda kullanabilirsin max.%25 oranında.

Yukarı Alt