Takımı
Besiktas
Gitara başlamaya karar verdim :kalp:
" ee başla yani bizene " diyeceksiniz Ben ikinci aileme danışıyım dedim . İlk olarak sizden başlangıç gitar önerisi istiyorum . :muck:
gitar çalmak için ne yapmak gerekir . Verebileceğiniz tüyolar :twisted:

Teşekkürler EXTRALOOB .

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Gitar çalmak zor iştir özel yeteneğiniz varsa kendi kendinize öğrenebilirsiniz o yoksa bir kursa gidip öğrenebilirsiniz, Gitar İstanbul'da Unkapanından alınır ve fiyatları çok ucuzdur akustik ve klasik ve elktro gitarlar vardır klasik gitar ile başlamanızı tavsiye ederim ardından bir kurs ayarlarsanız uygun fiyatlı 3 ayda gitarla hatun tavlayacak hale gelirsiniz işi severseniz ve hobi olarak görürseniz 1 yıl sonra klasik gitar sizi kesmez ve elektro almak için para biriktirmeye başlarsınız elektro gitar ise taximden alınır 8)

Takımı
Besiktas
extraloob demiş ki:
Gitar çalmak zor iştir özel yeteneğiniz varsa kendi kendinize öğrenebilirsiniz o yoksa bir kursa gidip öğrenebilirsiniz, Gitar İstanbul'da Unkapanından alınır ve fiyatları çok ucuzdur akustik ve klasik ve elktro gitarlar vardır klasik gitar ile başlamanızı tavsiye ederim ardından bir kurs ayarlarsanız uygun fiyatlı 3 ayda gitarla hatun tavlayacak hale gelirsiniz işi severseniz ve hobi olarak görürseniz 1 yıl sonra klasik gitar sizi kesmez ve elektro almak için para biriktirmeye başlarsınız elektro gitar ise taximden alınır 8)
Abi sen çalıyormusun , uğraştınmı ?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
frityus demiş ki:
extraloob demiş ki:
Abi sen çalıyormusun , uğraştınmı ?

Üniversiteye başladığımda gitarsız bir hayat olmaz demeye başlamıştım rock'çı takılıyorduk malum o yüzden klasik gitar ile başladım sınıftan kankam vardı solak gitaristti profesyonel o benim klasik gitarımı alır 2dk da tüm tellerini ters çevirir kendisine ayarlar bize konserler verirdi sonrasında öğret dedim başladı öğretmeye sonrasında rock tarz prim yapmadığından tikky modeline geçtik ki hatun kaldıralım hesabı o sırada gitar işi yarım kaldı ama tarkandan gül döktüm yollarına parçasını çok iyi çalarım agh aghhhh

Metover demiş ki:
extraloob demiş ki:
klasik gitar ile başlamanızı tavsiye ederim
Hangi gitarı çalmak istiyorsan o gitarla başlamak daha önemli diye biliyorum ben :roll: .
bkz. Selim Işık
üfürmüş o biraz zati yeteneğin varsa elektroya zıplayacaksın ne akustik ne klasik hepsi boş :twisted:

Takımı
Besiktas
Bende gitar kursuna gitmiştim, ilk zamanlar (ilk 3-4 hafta) basit şeyler yapacaksınız, 1-2 akor öğreneceksiniz.Biraz sıkcı gelebilir ama tekrar yap.Gitarda en önemli şey tekrardır.Daha sonra 1 parça çalmayı öğreneceksiniz.Akordan akora geçmeyi, daha çok akor daha çok parça.Sonra ritim, Farklı ritimler öğreneceksiniz gittikce zorlaşacak.Hocanız bir parça verip gidin bunu evde öğrenin haftaya herkes çalacak diyecek.Çok zordur, ama söktükten sonra ondan büyük keyif yok..

İlk birkaç ay dayanırsan gitar kursunda gerisi gelir. Ama dayanamazsan ki ben dayanamadım, boşa gitar ve kurs masrafı yapmış olursun..

Takımı
Besiktas
Avenger demiş ki:
İlk birkaç ay dayanırsan gitar kursunda gerisi gelir. Ama dayanamazsan ki ben dayanamadım, boşa gitar ve kurs masrafı yapmış olursun..
+1 bende dayanamadım bıraktım..

Ben nisan ayı gibi başladım.Klasik gitar'a başladım ilk olarak.Herkezin tavsiyesi önce klasikten başla oldu.Unkapanında Neva müzik diye biryer var ordan aldım başlangıç gitarı hocayada yönlendirdiler. Ders aldığım hocada gayet iyiydi.Şuan gitmiyorum derslerden ama ilerde devam edeceğim.Daha öğrenmem gereken çok şey var ileride elektro alacağım. Unkapanı neva müziğe git orda başlangıç olarak sana tavsiye verirler gerçekten memnun kaldım.

Metover demiş ki:
Hangi gitarı çalmak istiyorsan o gitarla başlamak daha önemli diye biliyorum ben :roll: .
bkz. Selim Işık
Selim Hoca :headbang: GDV

Bencede yapacağın tarz'a göre gitar alınmalıdır ama temelden başlıyacaksan klasikle başlayabilirsin ama temelide yapacağın müzik tarzına göre gitarı seçersen daha iyi olur.

Bana göre (eğer durumun varsa) Rock yapıcaksan elektro ile başla.

Kai

olduser
Gitar çalmak kolaydır,ustası olmak zordur.
Umarım iyi bir başlangıç yaparsın,bu bağlamda Wax Whine'ye danışmanı öneririm :thumbsup:

bende başladım bana valencia önerdiler ne çok ucuz al ne çok pahalı 100-200 arası değişiyor 160 lık seç pazarlık yap benim gibi 120 ye al git 8)

bende başlamayı düşünmüştüm halada istekliyim arada öyle kaynadı biraz araştırmıştım classic guitar'dan başlıycaktım sanada tavsiyem odur :)

Yukarı Alt