Arkadaşlar elimde klasik bir gitar var.
Acayip bir heves geldi böyle vura vura telleri koparasım geldii :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Bana böyle guitar prodan falan güzel solo çalabileceğim parçalar atarmısınız ?
Yada çalmayı daha iyi öğrenbileceğim siteler.Şimdiden teşekkürler :kalp: :buddha: :buddha:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Nasil solo neyi vuruyorsun anlamadim. Pena kullaniyor musun? Ek olarak gp'de klasik gitar parcasi icin solo olan parcalar yok ya da varsa nadiren. Duman'in elleri ellerime parcasi mesela o da akustik.
Turkce mi dusunuyorsun yabanci mi? Ek olarak solo falan istiyorsan eger bosa klasikte zaman harciyorsun. Elektro gitar ve amfi almani oneririm. Hani vura vura telleri koparasim geldi demissin ya, distortionda riff atmak tam aradigin ses diye dusunuyorum. Klasik gitarda sert calamazsin. Misineden yapilir uc tel ve zorlarsan teller patlar.
Yavas sololar var tabi ki ozellikle Turkce parcalarda ama tatmin eder mi? Onu bilemem. Ek olarak gitari internetten ogrenemezsin. Nasil ogrenemezsin; notalara perdelere basarsin eyvallah, ama o kadar. Gitarin tutus adabi vardir tellere vurulan hiz vardir pena kullaniminin bir sekli vardir. Internette bunlar gosterilmez. Profesyonel birinin sana bunlari gostermesi lazim. Gitari dogru tutamazsan 2dklik parca caldiktan sonra bilegine agri girer ek olarak ileride sorunlar yaratir saglik olarak ve de dogru tutamazsan asla parmaklarin hizlanmaz

Wax Whine demiş ki:
Nasil solo neyi vuruyorsun anlamadim. Pena kullaniyor musun? Ek olarak gp'de klasik gitar parcasi icin solo olan parcalar yok ya da varsa nadiren. Duman'in elleri ellerime parcasi mesela o da akustik.
Turkce mi dusunuyorsun yabanci mi? Ek olarak solo falan istiyorsan eger bosa klasikte zaman harciyorsun. Elektro gitar ve amfi almani oneririm. Hani vura vura telleri koparasim geldi demissin ya, distortionda riff atmak tam aradigin ses diye dusunuyorum. Klasik gitarda sert calamazsin. Misineden yapilir uc tel ve zorlarsan teller patlar.
Yavas sololar var tabi ki ozellikle Turkce parcalarda ama tatmin eder mi? Onu bilemem. Ek olarak gitari internetten ogrenemezsin. Nasil ogrenemezsin; notalara perdelere basarsin eyvallah, ama o kadar. Gitarin tutus adabi vardir tellere vurulan hiz vardir pena kullaniminin bir sekli vardir. Internette bunlar gosterilmez. Profesyonel birinin sana bunlari gostermesi lazim. Gitari dogru tutamazsan 2dklik parca caldiktan sonra bilegine agri girer ek olarak ileride sorunlar yaratir saglik olarak ve de dogru tutamazsan asla parmaklarin hizlanmaz
Genelde Türkçe dinliyorum.Pena varda pena ile calamiyorum hep baska tele gidiyor :)Peki bana önerebilecegin uygun fiyatli elektrogitar onerebilirmisin ?

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Washburn'u onerebilirim baslangic gitari olarak ya da Cort. Cort ile Ibanez ayni fabrikadan cikar ve Ibanez'e para verirsen sadece markasina para vermis olursun bir kac farkli model harici. Washburn ucuzdur ve kalitelidir. Aldigin gitar sana zamanla yetmeyecek. Yeni gitar almak yerine manyetik degistirmen bile yeterli. Ayni sekilde Cort da. Ben Cort'un ozel yapim gitarini aldim mesela. Benim verdigim para biraz yuksek ama yaklasik 8 aydir kullaniyorum ve ciktigim hic bi canli performansta sorun yasamadim.

Klasik gitar ile solo atman için daha çok klasik şarkılar bilmen gerek. Onlarda da solo olmuyor aslında, yani demek istediğim klasik gitar ile solo atamazsın :lol: Elektro gitar senin için daha uygun olur. Fakat başlangıç için 1-2 ay penaya alıştırman gerek daha sonra el hızını geliştirmen gerek tabi. Klasik gitar ile şimdilik el alıştırması yap. Elektroyu alana dek en azından geliştirmiş olursun...

Bak şimdi virtiözden öğren bu işleri dermişim :P Bak şimdi kardeşim klasik gitar aldıysan soloyu unutacaksın.Klasik gitarın yapılış amacı solo değil zaten.He atamaz mısın atarsın ama hem boktan olur hem sen zevk almazsın.Solo atmak istiyorsan Elektro alacaksın.Elektronun yanına çift kanal amfi alacaksın.Heeeeeee dersin ulan ben sadece sahilde karıya kıza çalcam o vakit klasik senin işini görür.
Şimdiikk geldik alacağın elektro kısmına.Gitar olarak başlangıçta tarzına bağlı olarak almana gerek yok 1- fazla para vermeye gerek yok 2- başlangıçta istesende kendi tarzını çalamayabilirsin kolaydan başlayacaksın.
O yüzden 2 gitar çeşidi var başlangıçta alınabilecek 1- ashton vb. gitarlar soft sesler alırsın.Amfiyle desteklenince clean iyi gelir dist. kötü çıkar.İkinci seçenek daha sert tonlar alabileceğin gitarlar ki erkek adam bunu kullanır :mrgreen: Cort-İbanez(tavsiye etmem daha fiyat/kalite olarak en boktan gitarlar bunda) yükseldikten sonra jackson,ltd,esp,vigier vs.. gider.
Bak ben 1 yıldır çalmıyordum bırakmıştım geçen hafta gittim ikinci el cort x2 aldım yanına da ibanez 10G aldım.Eskiden jackson gitar çalmış birisi olmama rağmen hoşuma gitti yani.Tabi cızırtı olacak arada boktanlıklar oluyor falan ama yapacak birşey yok.
Gitarı da 2. el al mümkünse.Yarı fiyatına alırsın ve adam temiz kullanabildiyse ağaç yerine oturmuştur ve daha doygun tonlar alırsın falan filan ulan 1 kere okuyacaksın diye yazdığımız yazıya bak dışarı çıkacaktım geç kaldım senin yüzünden hay gitarına senin :mrgreen:
neyse sorun olursa pm at yardımcı olurum :D

Takımı
Besiktas
Gitarı penayla çalmaya alışmanı öneriyorum, ilk zamanlarda biraz zorlanırsın ama alışınca neden bunu söylediğimi anlayacaksın. Asıl gitar çalmanın tadına pena ile varılıyor.

Wax Whine demiş ki:
Cort/Ibanez'de boktan gitarlar olduguna katilmiyorum.
Cort için yazmadım Ibanez için yazdım.Cort zaten düşük fiyatta fiyat/kalite olarak en iyisidir.Mesela Cort VX-2V gitarı 800-900 birşey olması lazım fiyat olarak ona rağmen 2 milyarlık jackson'larla yarışır.
Hee ibanez kötü marka mıdır? 1 milyarın altında fiyatta bir ibanez alırsan gitara lanet edersin.Hee sen verirsen 2-3 milyar bir tane ibanez alırsın o muazzamdır ona birşey söylenmez ama alt modelleri işlevsiz ve hantal.Klavye kalınlığı benim çükden de kalın :D neyse

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Haci Ibanez'in bi gitari var bende su an abimde gerci aldi vermiyor :D Onun bi ara resmini ve ses kaydini alir atarim buraya. 1500€'ya aldi hediye etti de abim su an birakmiyor orasi ayri :D

Yukarı Alt