1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

General Mobile DSTL1


 1. NoMoreLove

  NoMoreLove exlmanager

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  6.575
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  Ankara

  Dünyanın ilk Türkçe Android işletim sistemli telefonu satışa sunulacak.

  [​IMG]

  General Mobile, ''dünyanın ilk Türkçe Android işletim sistemli'' çift sim kartlı cep telefonu DSTL1'i KDV dahil 799 liraya satışa sunacak. General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, Çırağan Sarayı'nda DSTL1 modelinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Android işletim sistemli, çift sim kartlı modelin yeni bir çağ açacağını ve sektörde önemli yer tutacağını belirtti.
  DSTL1'in en önemli özelliğinin, kişiselleştirilebilir olması olduğunu vurgulayan Gölcü, kullanıcıların çok sık kullanılan programları istedikleri yere koyabileceklerini ve kendi basit yazılımlarını gerçekleştirebileceklerini ifade etti.
  Gölcü, DSTL1 modeli ile Wi-Fi hizmeti de sunduklarını belirterek, bunun kullanıcılar tarafından beklendiğini ve günümüzde kişiselleştirilen internet sitelerinin daha rahat kullanılabileceğini, cihazın, şu anda piyasada bulunan en hızlı akıllı telefon olduğunu kaydetti.
  DSTL1 modeli alan kişileri, asistanla destekleyeceklerini anlatan Gölcü, ferdi kaza sigortası, kapkaç yardım hizmetleri, bilgi ve organizasyon hizmetleri konusunda hizmet sunacaklarını, bunun da kullanıcılara ayrıcalık katacağını söyledi.
  Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Gölcü, satış hedefleri ile ilgili soruya, ''Bu ürün ve bu tarz akıllı telefonları yıl sonuna kadar 50 bin adet satmayı hedefliyoruz'' karşılığını verdi.
  Gölcü, yıl sonuna kadar tüm ürünlerde toplam satış hedefinin, 600-800 bin arası olduğunu ve şu ana değin bunun yarısı geçtiklerini kaydetti.
  DSTL1 modelinde, 3G'nin kullanılıp kullanılamayacağına yönelik soru üzerine Gölcü, ''Bu teknolojik bir konu. Ürünümüz hem çift sim kartı hem 3G'yi desteklemiyor. Projeye 2 yıl önce başlanınca Wi-Fi ve çift sim kartın ön plana çıktığı bir ürün oluştu. Bundan sonraki ürünlerimizde 3G olacak'' dedi.
  Gölcü, DSTL1 modelinin KDV dahil
  799 liraya kullanıcılarla buluşacağını bildirdi.