1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Genel Kurul'da yumruklu görüşme


 1. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  TBMM Genel Kurulunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer hakkında verilen gensoru önergesinin görüşmeleri sırasında, MHP'li Durmuş'un sözleri üzerine kavga çıktı. MHP'nin önergesi reddedildi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş'un bazı AK Parti'lilerin Erdoğan'a ''peygamber'' dediğine yönelik konuşmasına cevap vermek üzere söz aldı.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Kırıkkale Milletvekili Durmuş'a sert yanıt verdi. Erdoğan, "Eşimi başörtüsü sebebiyle GATA'ya sokmayanları müdafaa edecek kadar da vicdansızsın." dedi.

  MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın GATA'ya hasta ziyaretine başörütülü olduğu için alınmamasını eleştirirken kullandığı ifadeler tartışmaya neden oldu. Durmuş, GATA doktorlarını kast ederek, "Nasıl bir peygamber eşini almazsınız" dedi. Durmuş, peygamber benzetmesini bir AK Parti il başkanın yaptığını söyledi. Bunun üzerinde AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ve Başbakan Erdoğan söz alarak, Durmuş'a cevap verdiler.

  Söz alan Başbakan Erdoğan, partisine bu şekilde yakıştırma yapılamayacağını belirterek, Osman Durmuş'u şu ifadelerle eleştirdi: "Susmayı öğren. Dinlemeyi öğren. Kaldı ki, benim ile ilgili bu tür yakıştırmayı yapan sizsiniz. Ayrıca eşime laf atamazsınız. Ahlaksızlıktır! Sen (işaret parmağı ile Durmuş'u işaret ederek) başörtüsü sebebiyle oy isteyeceksin. Eşimi başörtüsü sebebiyle GATA'ya sokmayanları müdafaa edecek kadar da vicdansızsın."

  Başbakan Erdoğan'ın konuşması sırasında AK Parti ve MHP milletvekilleri arasında laf atmalar, bir süre sonra kavgaya dönüştü.

  TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, bunun üzerine Başbakan Erdoğan'ın mikrofonunu kapatarak, birleşime ara verdi.

  Bu sırada bazı milletvekilleri arasındaki laf atmalar devam ederken, bazı milletvekillerinin birbirine yumruk attığı görüldü.

  Kavga, araya giren bazı bakanlar, genel başkan yardımcıları, grup başkanvekilleri ve bazı milletvekillerinin gayretleriyle sona erdirildi.

  GENEL GÖRÜŞME ÖNERİSİ REDDEDİLDİ

  TBMM Genel Kurulunda, MHP'nin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

  Dinçer hakkında, ''Çalışma hayatında yaşanan anlaşmazlıklar karşısında ve ortaya çıkan sosyoekonomik duruma rağmen sorumlulukları yerine getiremediği'' gerekçesiyle verilen gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmayacağına ilişkin görüşmeler tamamlandı.

  Gensoru önergesi, CHP, MHP ve BDP'li milletvekillerinin ''kabul'' oyuna karşın, AK Parti'li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.  Kaynak:AA-CİHAN