addIcFb

Aileden
Fenerbahçe'nin taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler, Kiev maçı sonrası yapılan protestonun gruplarıyla ilgisi olmadığını, "Grubumuzun Sayın Aziz Yıldırım'ı ve F.Bahçe Yönetim Kurulu'nu takımımızın kötü gidişatından dolayı protesto ettiği ve istifaya çağırdığı yalandır" sözleriyle açıkladı!

gfb_logo.jpg

Genç Fenerbahçeliler grubunun internet sitesinden yapılan açıklamada, ''Dinamo Kiev ile oynadığımız Şampiyonlar Ligi maçının bitimi itibariyle bazı gazetelerin internet sitelerinde ve çeşitli internet platformlarında grubumuzla ilgili doğru olmayan haberlere yer verilmiştir. Grubumuzun Sayın Aziz Yıldırım'ı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu'nu takımımızın kötü gidişatından dolayı protesto ettiği ve istifaya çağırdığı tamamen gerçek dışıdır'' denildi.

''Takımımız sahadan mağlup ayrılsa bile bu yönde bir protestomuz olmadı, olmayacaktır'' denilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
''Grubumuz üyeleri Sayın Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Spor Kulübü yönetim kurulunun tribünlere karşı olan yanlış politikasından dolayı maç sonlarında protesto etmektedir ve bu protestolar esnasında bu zamana kadar kesinlikle 'yönetim istifa' gibi bir tepki verilmemiştir. Protestolarımızı gayet medeni bir şekilde, kimseyle polemiğe girmeden ve kavgalara sebebiyet verebilecek boyutlara ulaşmadan yapmaktayız. Protestolarımız Sayın Aziz Yıldırım'ın tribünlere karşı olan yanlış politikası düzelene kadar devam edecektir. Maç sonunda Fenerium tribününde bir grup seyircinin 'Yönetim istifa' tezahüratları sonucu çıkan kavgayla grubumuzun herhangi bir alakası yoktur. Grubumuz üyeleri ağırlıklı olarak Maraton üst ve Migros kale arkası tribününde yer almaktadır. Kavga olaylarının gerçekleştiği Fenerium üst tribününde herhangi bir oluşumumuz yoktur. Ayrıca maç sırasında tribünlerin üst kısmında bulunan kedi yollarında ellerinde kamera ile dolaşan bazı kişiler insanları taciz ederek çekimler yapmakta ve terbiyesizlik boyutuna varan el kol hareketleriyle taraftarlarımızı provoke etmeye çalışmaktadırlar. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Hiçbir yasal yetkisi olmayan bu kameramanların tribünlerde bulunan kişileri fişleme girişimleri hukuk ihlalidir. Kınıyoruz.''

Yukarı Alt