1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Gelibolu Alev Alev


 1. Mirage

  Mirage rank8

  Kayıt:
  30 Haziran 2007
  Mesajlar:
  5.453
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  YANGININ 2 AYRI NOKTADA DEVAM ETTİĞİ, ZAMAN ZAMAN BAŞKA BÖLGELERE DE SIÇRAMALAR OLDUĞU BİLDİRİLDİ

  [​IMG]
  Çanakkale'nin Eceabat ile Gelibolu ilçeleri arasındaki ormanlık alanda çıkan yangının 2 ayrı noktada devam ettiği, zaman zaman başka bölgelere de sıçramalar olduğu belirtildi.

  Çanakkale Orman Bölge Müdürü Mustafa Demirel, Cennet Koyu mevkisinde başlayan yangına 9 helikopter ve 2 uçağın havadan müdahale edildiğini, karadan da 20 arazöz ve diğer ekiplerin söndürme çalışmalarına katıldığını belirtti. Demirel, yangının 2 ayrı noktada devam ettiğini, zaman zaman başka bölgelere de sıçramalar olduğunu söyledi.

  Yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığını beliren Mustafa Demirel, çevre il ve ilçelerden yardım talep ettiklerini, başta İstanbul ve İzmir olmak üzere birçok noktadan ekiplerin bölgeye hareket ettiğini kaydetti.
  Bölgeye gelen 2. Kolordu Komutanlığı birlikleri de iş makineleriyle çalışmalara katılıyor. Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Üstün ve diğer yetkililer de yangın bölgesinde çalışmaları takip ediyor.

  PAZARLI MEVKİSİ'NDEKİ YANGIN RÜZGARIN ETKİSİYLE ORMANLIK ALANA SIÇRADIĞI VE GENİŞLEDİ

  Çanakkale'nin Eceabat ile Gelibolu ilçeleri arasında Pazarlı Mevkisi'ndeki yangının, rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradığı ve genişlediği bildirildi.

  Çevre ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yangın söndürme çalışmalarına 6 helikopter, 2 amfibik uçak, 5 THK uçağı, 20 arazöz, 4 dozer, 10 teknik eleman, 200 yangın işçisi ve çok sayıda mükellefin katıldığı belirtildi.

  Açıklamada, şiddetli rüzgara rağmen çalışmaların etkili bir şekilde sürdürüldüğü kaydedildi.

  YANGIN NEDENİYLE GELİBOLU-ECEABAT ARASINDAKİ YOL TRAFİĞE KAPATILDI

  Çanakkale'nin Eceabat ile Gelibolu ilçeleri arasındaki ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

  Yangın dolayısıyla, Eceabat ile Gelibolu ilçeleri arasındaki yoldan araçların geçişine izin verilmiyor. Bu nedenle, il merkezinden geçiş yaparak feribotlarla Eceabat üzerinden Edirne ve İstanbul istikametine gidecek araçlar, trafik ekipleri tarafından uyarılarak Lapseki istikametine yönlendiriliyor. Araçların, buradaki araba vapurlarıyla Gelibolu'ya geçmeleri isteniyor.