Gelebilirim!
Schuster'in ulaştığı Robinho, Afrika'dan mesaj gönderdi. Başkan Demirören istedi, Schuster telefonla Brezilyalı süperstarı aradı. Güney Afrika'daki Robinho'nun yanıtı net oldu: Senin olduğun her yere gelirim. Dünya Kupası bitsin, tekrar görüşelim...

Beşiktaş’ta Robinho için tüm imkanlar seferber ediliyor... Başkan Yıldırım Demirören’in bizzat yürüttüğü Robinho transferi için Kartal’ın hocası Bernd Schuster bir kez daha devreye girdi. Brezilya Milli Takımı ile 2010 Dünya Kupası’nda yer alan Sambacı’yla Alman teknik adam bir telefon görüşmesinde bulundu.
Siyah-Beyazlı renklere gönül veren taraftarların haber beklediği Brezilyalı süperstardan olumlu yanıt geldi. Robinho’nun, Schuster’e, “Senin olduğun her takıma gelirim. Sana güvenim tam. Ancak bonservisimin bulunduğu Manchester City’nin henüz nasıl bir karar verdiğini bilmiyorum. Benim düşüncem, kesinlikle İngiltere’den ayrılmak. Şimdi Afrika’da Dünya Kupası’nı kaldırmak istiyorum. Şampiyona bitsin, çok daha net konuşuruz. Ama benim tarafımdan sorun olacağını düşünmeyin. Seve seve gelirim” dedi. Bu arada Beşiktaşlı yöneticiler M. City’nin profesyonel idarecilerinin yanı sıra, kulübün Arap asıllı sahiplerine de ulaşmaya çalışıyor.​

Yukarı Alt