Takımı
Besiktas
Kaymakamlığa gittim 1.600 lira borç çıktı ve 6 ay itirazdan ve 3 ay çalışma süresini çıkartıldı ve son borç çıkacak denildi gittik bana çıkardıkları borç bu oldu çalışmayan etmeyen insanlara nasıl bu kadar borç çıkarabiliyorlar anlamış değilim.Teşekkürler devlet.

Advance

Sigortalı işe girip çıktıysan sigortalı çalışmadığın veya okumadığın sürece borç çıkarmaya devam ediyor :/

Takımı
Besiktas
Hacım ne bildirge ne bişey hiç bişey olmadan birden bu olay çıkıyor başımıza gelir tespiti yapılıyor aldığımız maaştan daha fazlasını nasıl ödicez diyoruz bizi ilgilendirmez diyorlar birde ben o kadar ay sigortasız kaldık ve bu parayı ödüyoruz çok saçma iş

Bu mesaj Duygusuzz rumuzlu uyeden alinti yapildi
Duygusuzz demiş ki:
Hacım ne bildirge ne bişey hiç bişey olmadan birden bu olay çıkıyor başımıza gelir tespiti yapılıyor aldığımız maaştan daha fazlasını nasıl ödicez diyoruz bizi ilgilendirmez diyorlar bide ben o kadar ay sigortasız kaldık ve bu parayı ödüyoruz çok saçma iş
Saçma olmayan bir işi mi var devletin hacım ? Zenginden alınmaz zaten summer4:

Advance

Duygusuzz demiş ki:
Hacım ne bildirge ne bişey hiç bişey olmadan birden bu olay çıkıyor başımıza gelir tespiti yapılıyor aldığımız maaştan daha fazlasını nasıl ödicez diyoruz bizi ilgilendirmez diyorlar birde ben o kadar ay sigortasız kaldık ve bu parayı ödüyoruz çok saçma iş
Ben şans eseri senin gibi mağdurun açtığı bir konuya denk geldim işe falan girmedim, iyice araştırdım.Normalde 18 yaşını geçtiğinde borç çıkarması gerekiyor ama çalışmadığından önceden sistemde kaydın olmadığı için atlatıyorsun.

Takımı
Besiktas
Ben şimdi çalışamasam para falan ödemeceyecekmiydim ?

20 yaşıma gireceğim hala yaptırmadım bu sgk işlerini. Daha önce sigortalı işe falan girmedim. Bende de var mıdır bu borç?

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Lemonade rumuzlu uyeden alinti yapildi
Lemonade demiş ki:
20 yaşıma gireceğim hala yaptırmadım bu sgk işlerini. Daha önce sigortalı işe falan girmedim. Bende de var mıdır bu borç?
Üniversitedesin babanın sigortasından yararlanıyorsundur.Ama kaymakamlığa bir git sor yine istersen

Duygusuzz demiş ki:
Bu mesaj Lemonade rumuzlu uyeden alinti yapildi
Lemonade demiş ki:
Üniversitedesin babanın sigortasından yararlanıyorsundur.Ama kaymakamlığa bir git sor yine istersen
Babamın eskiden esnaflıktan kalan bağkur borcu var. Şu an ne bagkur ne sigorta var.

Dur hemen heyecanlanma gelir tespit yaptır borcun büyük bi kısmını silerler. Aynı şekilde bi arkadaşmın başına geldi 980liradan 300küsüre düştü.

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bu borç neyden dolayı çıkıyor, sigortalı bir işe girip çıktığın için mi?

Advance

Bu mesaj Maddy rumuzlu uyeden alinti yapildi
Maddy demiş ki:
Bu borç neyden dolayı çıkıyor, sigortalı bir işe girip çıktığın için mi?
Hayır normalde 18 yaşına kadar sağlık sigortanı ailenin sigortası üzerinden işliyorlar 18 yaşından sonra ise okumaya devam etmiyorsan kendin karşılaman lazım bu yüzden çıkıyor borç.Bende borç çıkmaması sebebi ise sistemin sekteye uğraması, sistemde kaydım olmadığı için borç çıkaramıyor bana. :headbang:

ben 3 martta 18i doldurdum bi ara sigortam yoktu sonra sgkya gidip öğrenci belgesi verdim haziran sonuna kadar sigortalısın dediler şu an büyük ihtimalle sigortam yok bende de borç çıkar mı ? üniversite başladıktan sonra öğrenci belgesi ile yine başvuru yapıcam sgkya öğrenci olduğuma dair

Takımı
Besiktas
Bu mesaj OfficialTSRO rumuzlu uyeden alinti yapildi
OfficialTSRO demiş ki:
Açık öğretim okuyoruz bizede koyarmı acaba ? merak ettim
Açık öğretimde aile sigortasından yararlanamıyorsun demişlerdi :D

Yukarı Alt