Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Gazanfer Özcan' ı Kaybettik :(

Gazanfer Özcan, (d. 27 Ocak 1931, ö. 17 Şubat 2009)

İlkokulu Cihangir Firuzağa İlkokulu'nda, ortaokulu Beyoğlu Ortaokulunda, liseyi ise Vefa Lisesi'nde tamamladı. Lisedeyken oynadığı "Hisse-i Şayia" adlı oyundaki Bican Efendi rolüyle tiyatroyla tanıştı. Şehir Tiyatroları'nın Çocuk Bölümü'ne katıldı. 1955 yılında Komedi Tiyatrosu'nda oynanan Mahallenin Romanı oyunu tiyatro yaşamının dönüm noktası oldu. Bu oyunda rahatsızlanan Reşit Gürzap'ın yerine sahneye çıkıp başarılı olunca kadroya girdi. 1962 yılına kadar hem çocuk tiyatrosunda, hem yetişkin oyunlarında görev aldı. 1962 yılında Gönül Ülkü ile evlendi ve "Gönül Ülkü - Gazanfer Özcan Tiyatrosu"nu kurdu. 1950'li 1960'lı yıllarda çok sayıda sinema filminde de rol alan Gazanfer Özcan, uzun bir süre sinemaya ara verdikten sonra 2000 yılında çevrilen Komiser Şekspir filmi ile sinema ya döndü. Pek çok dizide de rol aldı. Kuruntu Ailesi adlı dizideki Hüsnü Kuruntu rolü ile tanındı, pek çok yapımda ailenin babası rolünü üstlendi. Avrupa Yakası adlı dizideki Tahsin Bey rolü ile de "baba" rolünü sürdürdü. Kronik akciğer rahatsızlığı ve damar tıkanıklığı nedeniyle, 17 Şubat 2009 günü tedavi görmekte olduğu İstanbul Amerikan Hastanesinde vefat etmiştir.

1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

Aman tanrım çok üzüldüm ya :S
Ailesine sabır...en sevdiğim dizide en çok sevdiğim karekterlerden biriydi..

Avrupa yakasının sevilen bi oyuncusu ve sevdigim bi oyuncudur.Bir çok filmini izledim.Allah rahmet eylesin mekanı Cennet olsun

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Başımız sağolsun. Türkiye'nin en büyük oyuncularının başında geliyordu kendisi ve çok çok severek izlediğim, tatlı kişiliği olan insandı.

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Allah rahmet eylesin çok sevdiğim bir kişilikti ölüm haberini atv den duydum onun yeri doldurulamaz allah ailesine acil şifalar verin

carwen

Bilgiliyim
Ne desek boş artık, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Hayat bu kadar boş işte.

Yukarı Alt