1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Gates CEO'lara Yüklendi


 1. Decanus

  Decanus rank8

  Kayıt:
  7 Eylül 2009
  Mesajlar:
  357
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Paris

  Forbes dergisinin dünyanın en güçlü 10 kişisi arasında gösterdiği milyarder Bill Gates, Wall Street'in tepe yöneticilerinin maaşlarına tepki gösterdi.

  Emekliliğini ilan ettikten sonra tüm vaktini kurduğu yardım vakfı faaliyetlerine ayıran Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Wall Street'te yöneticilere ödenen ve 1 milyar doları bulan maaş ve hakların ABD ekonomisine zarar verdiğini söyledi.

  Gates açıklamasında; " 1 milyon doların yöneticilere verildiği gün kötü dönemin başlangıcı olmuştur" diyerek finans şirketlerinde astronomik ücretlerle görev yapan CEO'ları işaret etti.

  Bugün yaşananlarla ilgili 1993 yılında çıkan bankacılık yasasını suçlayan milyarder işadamı üst düzey yöneticilerin ücretlerine sınırlama getirilmesini ve ödemelerin hisse senedi ya da zamana yayılmış ödemeler şeklinde yapılmasının doğru olduğunu söyledi.

  Gates,Wall Street'teki riski engellemenin ve bankacılık uygulamalarında yenilenmenin çöküşün eşiğine gelen ekonomi için çok önemli olduğunu belirtti.

  Milyarder işadamı Gates, bankalar ve diğer finans şirketlerinin büyük ödeme paketleri yüzünden yüzde 10.2 ile son 26 yılın en büyük işsizliğini yaşanan ABD'de kamuda öfkenin hakim olduğunu da kaydetti.