"Galatasaray'ın benimle ilgilendiğini biliyorum"
Transfer gündeminin nabzını tutan FANATİK'ten bir bomba daha... Yazarımız Kaan Bora, Güney Afrika'da Rafael Marquez ile görüştü. Yıldız oyuncu, Sarı-Kırmızılılar'ın kendisine olan ilgisini bildiğini belirtti.

Uruguay’ın Meksika’yı 1-0 yendiği maçın ardından FANATİK’e konuşan yıldız oyuncu çok önemli açıklamalar yaptı. 31 yaşındaki Meksikalı, Sarı-Kırmızılı ekibin kendisiyle ilgilendiğini İspanyol basınında çıkan haberlerden öğrendiğini belirtip, “Ancak resmi bir teklif almadım” dedi. Marquez, şu anda Meksika Milli Takımı’nın başarısı dışında birşey düşünmediğini açıklayıp, “Çok önemli bir turnuva oynuyoruz. Zorlu bir gruptan 2. tura çıkmayı başardık. Pazar günü Arjantin’e karşı kariyerimin en önemli maçlarından birine çıkacağım. Galatasaray tanıdığım bir kulüp, resmi teklif almadım. Ancak şu an size kesin birşey söyleyemem. Gelecekte ne olacağını bilmiyorum” diye konuştu.

‘Rijkaard’ı kim istemez’

Barcelona’lı yıldız, “Peki Rijkaard ile çalışmayı ister misin?” şeklindeki sorumuza ise “Tabi ki kim istemez. Ayrıca kendisiyle çalıştım da... Ama şu anda Barcelona’nın kontratlı oyuncusuyum. Kariyerimle ilgili kesin kararı Dünya Kupası’nın ardından vereceğim. Menacerim gelen teklifleri değerlendiriyor” dedi. İspanyol basını, Rijkaard’ın mutlaka kadrosunda görmek istediği Rafael Marquez’in Barça’da yeterli derece forma şansı bulamadığı için memnun olmadığını ve kupanın ardından ayrılmak istediğini iddia ediyor. Hollandalı teknik adamın, Barcelona’yı çalıştırdığı dönemde transfer ettiği oyuncular içinde şu anda takımda kalan tek isim olan 31 yaşındaki savunmacının, eski hocasıyla tekrar İstanbul’da buluşabileceği bildirildi.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt