1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Galatasaray'da kriz


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Abdürrahim Albayrak, yönetime girmeme kararı aldı.

  [​IMG]

  Galatasaray’da olağanüstü genel kurul öncesi başkan adayı Ünal Aysal’ın, ‘asil listede’ şeklinde açıklamasına karşın adını ‘yedeğe’ yazmasına kızan Abdürrahim Albayrak, bu gelişme üzerine yönetime girmeme kararı aldı.

  Galatasaray'da 14 Mayıs'ta yapılacak kongre öncesi başkanlığa adaylığını koyan Ünal Aysal'ın listesinde Abdürrahim Albayrak krizi yaşanıyor.

  Listeye son anda 'yedek' olarak yazılmasını sindiremeyen Albayrak'ın, Aysal ile yollarını ayırma kararı aldığı ve 3 gündür ikna edilmeye çalışıldığı öğrenildi.

  Albayrak'ın kısa süre içinde basın toplantısıyla kararını açıklaması bekleniyor. Albayrak'ın ayrılma kararı almasının ardında geçtiğimiz perşembe yaşanan olaylar yatıyor. Aysal, aynı gün 14.00'te Lig TV'deki canlı yayında asil listesinde Albayrak'ın da ismini açıkladı. Ancak Albayrak, 17.30'da divan tarafından açıklanan Aysal'ın listesinde yedek olduğunu görünce büyük şok yaşadı.


  'FİLM Mİ ÇEVİRİYORLAR?'

  Ünal Aysal'ı arayan ve asil listedeyken nasıl olup da bir anda yedek listeye adının yazıldığını soran Abdürrahim Aybayrak'ın aldığı yanıt son derece ilginç oldu. Aybayrak'a kendisini asil listeye yazdığını vurgulayan ve bundan emin olduğunu söyleyen Aysal, kendi yazdığı listenin Divan Kurulu'na gönderilirken nasıl olup da değişikliğe uğradığını bir türlü açıklayamadı. Aysal da büyük bir şaşkınlık yaşıyordu. Ekibinin kendisine sormadan imzaladığı listeyi değiştirmesine son derece bozulan Aysal'ın, arkasından iş çevrildiğini düşündüğü ve Albayrak'a "Benim arkamdan film mi çeviriyorlar? Nasıl böyle bir şey olur? Merak etme. Bu durumu düzelteceğim" dediği öğrenildi.

  'MUTLAKA İKNA EDİN'

  Ünal Aysal'ın yönetim listesini hazırlayan kurmaylarına bu olay sonrası çatarak, "Ne yapın edin, Abdürrahim Albayrak'ı geri dönmesi için mutlaka ikna edin. Gerekirse Divan Kurulu'na verilen listeyi değiştirmenin bir yolunu bulun. Ama Albayrak'ı geri getirin" talimatını verdi. Ancak perşembe gününden bugüne kadar geçen süre içerisinde Albayrak'ı ikna edemeyen diğer yönetici adaylarının, bu durum karşısında son derece çaresiz kaldıkları belirtildi.

  'BUNU KABUL EDEMEM'

  Kararının kesin olduğun belirten Abdürrahim Albayrak, yakın çevresine "Galatasaray için gerekirse hamallık bile yaparım, bunu biliyorsunuz. Ancak bana bu yapılanı kabul etmem asla mümkün değil. Nasıl olur da 2 saat içerisinde asillikten yedekliğe düşürülüyorum?" diye sitem etti. Camiada ise Ünal Aysal'ın ekibine söz geçirememesinin tartışıldığı öğrenildi. Aysal'ın yaşadığı bu durumun büyük bir güven kaybına neden olduğu konuşuluyor.