Kewell imzayı attı !

Galatasaray'ın Liverpool'dan transfer ettiği Avustralyalı yıldız Harry Kewell sarı kırmızılı kulübe imzayı attı.

İmza töreninde konuşan 30 yaşındaki oyuncu kariyerinde yeni bir başlangıç yapmak istediğini ve bunun için de en iyi seçeneğin Galatasaray olduğunu belirtti.

Galatasaray Kulübü, İngiltere'nin Liverpool takımında forma giyen Avustralyalı futbolcu Harry Kewell ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Kewell, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda gerçekleştirilen, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve kulüp yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel'in de hazır bulunduğu törende kendisini 2 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

İmza törenine boynunda Galatasaray atkısıyla katılan Avustralyalı futbolcu, tören sonrası sarı-kırmızılı takımda giyeceği 19 numaralı formasıyla gazetecilere poz verdi.

Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Adnan Sezgin, sağlık kontrolü nedeniyle imza töreninin geciktiğini belirtirken, "Harry Kewell ile 2 yıllığına anlaştık. Linderoth takıma katıldı, Nonda ise ayın 7'sinde İstanbul'a gelecek, kampa kadar bütün transferleri bitirmiş olmayı umuyoruz" dedi. Yeni transfer Harry Kewell ise "Öncelikle seçeneklere baktım bana en cazip teklif Galatasaray'dan geldi. Türk futbolunu biliyorum ve son Avrupa Şampiyonası'nda bunu bir kez daha gördüm. G.Saray benim için yeni bir dönem, Liverpool'da çalıştım çok iyi bir teknik direktörle çalıştım ama geçmişi bırakmam gerekiyordu ve G.Saray'a geldim. Bu benim için sözcüklerle anlatılamaz bir duygu. Daha önce Türkiye'ye geldiğim için taraftarların takımlarına ne kadar bağlı oldugunu biliyordum. Şimdi benimde böyle bir duyguya sahip olmam çok güzel. Kendimi son derece iyi hissediyorum doğrudur Liverpool'da sakatlık geçirdim ancak 6 haftadır Avusturalya Milli Takımı ile çalışıyorum hiç bir sorunum yok" dedi.

Itandje İstanbul'da.

Charles İtandje, Galatasaray tarihinin 8. yabancı kalecisi olmak üzere. İstanbul'a gelen Fransız file bekçisi ve kulübü Liverpool'la görüşmeler tam gaz sürüyor...

İstanbul’a getirildi

Zoran Simoviç, Taffarel, Mondragon Galatasaray kalesinde efsaneleşmiş isimlerdi. Stauche, Friedel gibi gelip, geçenler de oldu. Şimdi Galatasaray, tarihinin 8. yabancı kalecisini renklerine bağlamak üzere. Liverpool’da İspanyol Reina’nın yedeği olan İtandje, önceki akşam gizli bir operasyonla İstanbul’a getirildi. İstanbul’u gezip, Cim Bom hakkında bilgi alan İtandje, artık Aslan’a daha sıcak bakıyor.

Bonservis pazarlığı

Galatasaray Yönetimi, diğer bir taraftan da Fransız file bekçisinin 4 milyon EURO olan bonservis bedelini aşağıya çekebilmek için yoğun çaba harcıyor. İtandje’nin İstanbul’a kadar gelmesi, “Artık bu transferde geriye dönüş olmaz” şeklinde yorumlanırken, Aslan’ın yeni hocası Skibbe, İtandje transferi için, “Yönetim gerekeni yapacaktır. Büyük takımlarda her bölgenin bir kaç alternatifi olmalı” dedi.

Galatasaray'ın Kamp Programı !

Galatasaray'ın 2008-2009 sezonu öncesi Almanya'nın Duisburg kentinde yapacağı hazırlık kampında oynacağı maçların programı belli oldu.

gs_skibbeelisareti.jpg

Buna göre Galatasaray kampın ilk bölümünde VFB Homberg, Paderborn, Lokomotiv Sofia ve Gent ile karşılaşacak.

13 Temmuz 2008 20:00 Galatasaray - VFB Homberg / PCC Stadion (Duisburg)

16 Temmuz 2008 20:00 Galatasaray - Paderborn / Paragon Arena (Paderborn)

19 Temmuz 2008 18:30 Galatasaray - Lokomotiv Sofya / Oer Erkenschwik (Bochum)

23 Temmuz 2008 20:00 Galatasaray - Gent / Mönchengladbach Wegber Stadı (Wegberg)

Cim-Bom Baptista için Madrid'te!

Liverpool'dan Harry Kewell'ı renklerine bağlayarak dikkatleri üzerine çeken Galatasaray bir flaş transferi daha bitirmeye hazırlanıyor. İspanyol Marca gazetesinin yayınladığı haberde Sarı-kırmızılı yöneticilerin Real Madrid'in Brezilyalı yıldızı Julio Baptista için görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

baptista_gs_iddiasi_marca.jpg

İspanya'da yayın yapan Marca Gazetesi, Galatasaraylı yöneticlerin Baptista transferini bitirmek için başkent Madrid'de bulunduğunu ve Real Madrid'li yöneticiler ve Brezilyalı futbolcunun menajeriyle görüştüğünü okurlarına aktardı.

Gazete başta kulüp başkanı Adnan Polat olmak üzere diğer yöneticlerin transferde ısrarcı olduklarını da vurguladı.

Baptista'nın İtalyan ekibi Roma tarafından istendiğine de dikkat çeken gazete, Real Madrid'in Baptista'yı satmaya niyetli olduğunu ve 20 milyon euroluk bonservis bedelini 15 milyon euroya indirebileceğini iddia etti.

Skibbe gençleri övdü!

G.Saray Teknik Direktörü Michael Skibbe, perşembe günü Almanya'da başlayacak kamp çalışmasının kendileri için önemli olduğunu söylerken, "Aramızda çok yetenekli gençler var. Bu bir hoca için, teknik direktör için mutluluk verici" dedi.

skibbe_02.jpg

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan antrenman sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Skibbe, şu an kendileriyle çalışan oyuncular ile sonradan katılacak grubu Almanya'da uyumlu bir hale getireceklerini belirtti.

Şu an çalışan oyuncuların yaklaşık 6 hafta tatil yapmalarına karşın, milli takımlar nedeniyle sonradan gelecek oyuncuların ise yalnızca 2,5 hafta tatil yapma şansı yakaladığını ifade eden Alman çalıştırıcı, şunları söyledi:
''Almanya'da birlikte çalışmaya bayladığımızda her iki gurubun fiziki durumu da aşağı yukarı denk olacak. Öncelikli hedefimiz ilk resmi maçımız olan Şampiyonlar Ligi ön eleme karşılaşmasına kadar uyumlu bir grup yaratmak. Öyle zannediyorum ki bunu da başaracağız.''

Takımdaki genç oyuncuların performansını övmeyi sürdüren Skibbe, İrfan ve Semih'i Almanya kampına götüreceğini, Genç Milli Takım'da olmaları nedeniyle takıma henüz katılmayan 2 oyuncunun da yine Almanya'da olacağını aktardı.

''Aramızda çok yetenekli gençler var'' diyen Skibbe, ''Bu bir hoca için, teknik direktör için mutluluk verici. Sadece yetişkin ve tecrübeli oyuncular değil, gelecek vaat eden gençlerin de olması her hoca için bir avantaj'' diye konuştu.

Michael Skibbe, transfer çalışmaları için ise ''Görüşmeyi sürdürdüğümüz bir kaç oyuncu var. Kamp dönemi sonuna kadar sanıyorum görüşmeler tamamlanmış olur'' derken, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına kadar takımdaki tüm sakatların da düzelmiş olmasını beklediğini sözlerine ekledi.

Yukarı Alt