galatasaray.gif
Bayer-Leverkusen.png

Galatasaray-taraftarlari.jpg

Avantaj arıyoruz
UEFA Kupası 3. tur ilk maçında Almanya'nın Bayer Leverkusen takımı ile yarın karşı karşıya gelecek olan
Galatasaray, avantaj peşinde.
Sahasında oynayacağı karşılaşmadan net bir skorla ayrılmayı hedefleyen sarı-kırmızılılar, rövanş için avantaj sağlamayı istiyor. Galatasaray'da, UEFA'ya verilen yeni listede yer alan Emre Güngör ve Hakan Balta da yarınki karşılaşmada teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın şans tanıması halinde oynayabilecek. Perşembe günü İstanbul'a gelecek olan Ahmed Barusso ile sakatlığı bulunan Hasan Şaş ve Linderoth bu karşılaşmada yer alamayacak.

Sarı-kırmızılı ekipte, sakat oyuncular hızla iyileşirken, teknik direktör Feldkamp'ın, Bayer Leverkusen maçında, Fenerbahçe ve Vestel Manisaspor karşılaşmalarında başarılı bir performans ortaya koyan takım kadrosunda değişikliğe gidip gitmeyeceği merakla bekleniyor.

Galatasaray ile Bayer Leverkusen arasında yarın Ali Sami Yen Stadı'nda saat 19.45'te oynanacak karşılaşmayı Portekizli Lucilio Cardoso Cortez Batista, Joao Ferreira, Sergio Lacroix hakem üçlüsü yönetecek. Aynı ülkeden Elmano Carlos Fernandes Santos da 4. hakem olarak karşılaşmada görev yapacak. Karşılaşmayı D Spor kanalı naklen yayınlayacak.

"Aynı kadro sahada olacak"
Teknik direktörümüz Karl Heinz Feldkamp, taraftarların maçlara gelmemesindeki sorunun stattaki şartlardan kaynaklanabileceğini belirterek, ''Kulübümüz de bunu bildiği için yeni stat yapıyor, ama şu anda bunun bana faydası yok'' dedi.

Feldkamp, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, takımın oynadığı güzel futbola rağmen, taraftarların maça gelmemeleriyle ilgili bir soru üzerine, şöyle konuştu: ''Ortaya iyi performans koymamız lazım ki seyirciyi oraya bekleyelim. Takımımız çok iyi şeyler ortaya koydu, o desteği hak ediyor. Öyle olduğu için, gelmelerini bekliyorum. Onlar hala gelmiyorsa, bunun nedenleri başka yerdedir. Fenerbahçe'nin stadındaki imkanlar aynı değil, orada localar var. Beşiktaş'ın stadı da aynı şekilde. Şu anki stadımız, bize sunduğu olanakları nedeniyle lidere layık stat değil. Camiamız da bu kanıda ki yeni stat yapma yoluna gitti. 2 sene sonra belki güzel bir stadımız olur, ama o stadın şu anda bana faydası yok. Seyirciler çok daha güzel statlarda maç izlemek istiyor. Ben üstte kalmaya, lider kalmaya devam etmek istiyorum. Bizim seyircilerimiz de ne zaman stada geleceğine karar verecek. ''

-''AYNI KADRO SAHADA OLACAK''-

Feldkamp, Bayer Leverkusen maçında, son iki haftada sahada görülen kadronun yer alacağını belirtirken, bunun, sahaya süreceği ilk 11 değil, 18 kişilik kadro için söylediğini vurguladı. Geçen hafta, hiç kimseye ilk 11'le ilgili bilgi vermeden, antrenman sırasında, daha önceki hafta oynayan 11'i oynatacağını belirttiğini dile getiren Feldkamp, ''Antrenman bittikten yarım saat sonra, televizyonda bu konuda haberler izledik. Belki de içimizden bazıları, yarım saat içinde bile bu haberleri basına verebiliyor. Eğer bilgi veriyorlarsa, bunu bedava yapmasınlar, iyi para alıp versinler. Bunu kendilerine de söyledim'' dedi.

Alman teknik adam, Bayer Leverkusen maçını, davetlisi olarak gelecek eski futbolcularından Götz'ün de izleyeceğini hatırlatırken, ''Haftalar önce görüştük ve maça gelmek istediğini söyledi. Böyle bir program yaptık. Aklınıza, benden sonra görev yapacak teknik adamı davet ettiğim gelmesin. Bu halef-selef olayı değil. Şimdiye kadar sahip olduğum en iyi futbolcularımdan biriydi'' diye de açıklamada bulundu.

-OYUNCULARIN DURUMU-

Karl Heinz Feldkamp, takımdaki sakat oyuncuların neredeyse tamamının iyileşmiş durumda olduğunu, ancak Lincoln ve Ayhan gibi futbolcularında kondisyon eksikliği bulunduğunu söyledi. Bu konuda spekülasyon yaratılmasını istemediğini vurgulayan Feldkamp, sakat futbolcuların, eksiklerini hemen gidermelerinin mümkün olamayacağını, bunun da doğal olduğunu kaydetti. Serkan'ın hafif bir sakatlığı bulunduğunu, ancak antrenmanda son durumunu göreceklerini ifade eden Alman çalıştırıcı, Afrika Kupası maçlarında oynayan Song'un da aralarında olmadığını bildirdi.

Yorgunluğun sorun olup olmayacağı sorusuna Feldkamp, ''Ümit ederim olmaz. Son haftalarda o yoğun tempoda oynamak zorundayız. 6 Ocak'ta ikinci yarının başlamasının ardından sürekli hafta sonu ve hafta için oynadık. Bu arada da milli maç oynandı'' dedi.

-''FUTBOLCULARIM, LEVERKUSEN'İ TANIYOR''-

Teknik direktör Feldkamp, bir Alman takımıyla oynayacaklarının hatırlatılıp, ''Alman takımını tanıdığınız için hazırlıklarınız, diğer maçlara göre daha mı az oluyor ?'' diye sorulması üzerine, ''Hazırlıklarda mutlaka farklılık oluyor. Önemli olan, yaptığım hazırlıkların takıma yansıması. Bordeaux maçından daha kolay olacak hazırlık açısında. Alman ligi hakkında oldukça bilgi veriyorum. Oyuncularım, Leverkusen'i, şimdiye kadar oynadığımız rakiplerden daha iyi tanıyorlar. Bu bizim için bir artı olabilir'' dedi.

Oyuncularının, rakiple ilgili her türlü bilgiye sahip bulunduğunu anlatan Feldkamp, ''İsimlerine kadar biliyorlar. Futbolcularımın sürekli benden gelecek bilgileri beklemelerini istemiyorum. Benim hazırlamamdan çok, kendilerini maça hazırlasınlar'' diye konuştu.

Daha önce Almanya'da futbol oynayan Lincoln dışındaki oyuncuları Serkan ve Barış'ın, çok genç olduğunu, Bundesliga'yı sadece televizyonda izleyip, oynama fırsatı bulamadıklarını ifade eden Feldkamp, şöyle devam etti: ''Bunlar 20-21 yaşında genç oyuncular. Ümit ediyorum ki onlar tarihi burada, Galatasaray'da yazacaklar. Lincoln ise o deneyimleri yaşadı, ama bir Alman takımına karşı oynamaları nedeniyle istekli, heyecanlı olmaları ve daha iyi oynamaya çabalamaları gayet doğal.''

Genç oyuncuların, bir Avrupa kupası maçında, tecrübe eksikliği yaşayabileceğinin hatırlatılması üzerine de Alman teknik adam, ''Uluslararası rakiplerimize karşı genç takımımla biraz daha büyük sorunlar yaşadık. Bu, olgunluk süreci gerektiren bir konu. Maalesef bunu çok kısa sürede tamamlayamıyorsunuz. Bordeaux ve Helsingborg maçlarında bunu gördük, ama 20-21 yaş ortalamanız varsa, bu kadar genç bir orta sahadan, uluslararası seviyede iş yapmasını beklemek için sabırlı olmalısınız. Bu takımla buralara kadar gelmekten gururluyum'' açıklamasını yaptı.

Takımı
Besiktas
OoOooOoOooOoOoOOoOoOOoO ŞşşşşŞşŞŞŞŞŞŞŞŞŞ 1 2 3 CİMBOMBOM CİMBOMBOM LAY LAY LAY LAY LALA LAY LA
headbang2ft9 headbang2ft9 headbang2ft9 headbang2ft9 headbang2ft9 headbang2ft9 headbang2ft9 headbang2ft9 headbang2ft9 headbang2ft9 extrabeer

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
artık profesyonel olarak bakıyorum umarım 5 farkla yenilirler detective

extraloob demiş ki:
artık profesyonel olarak bakıyorum umarım 5 farkla yenilirler detective

mhauha supersin okan abi :lol:

nese isin sakasi bi yana eveinde kazanir ama turu gecebilcene inanmiorum gs nin

leverkusen'in son hamburg'la olan maçını izledim çok iyi bir takım değil özellikle sezonun ilk yarısındaki üstün performansı kalmamış yüksek form grafiğinden sonra bir düşüşe geçmişler fakat alman takımı olması 90 dk disiplin demek.Kalli'nin Alman futboluna yön vermiş ve iz bırakmış bir hoca olduğunu düşünürsek Gs kağıt üzerinde turu geçer gibi gözüküyor bu tezi destekleyen en önemli faktör Gs'nin üstün performansı ve bunun üstüne sakatların iyileşmesi ... kahvekeyfi

Bi FENERBAHÇE'li Olarak Turu Geçen Taraf İnşallah Galatasaray Olur Türkiyede Rakibimiz Ama Avrupada Ülkemizi Temsil Ediyor Turu Geçeceğine İnanıyorum extraokk

şimdi Bir türk gibi açıklama yapayım once inş. yener türkiye ye puan gelir vs..
birde futbolu takip eden birisi gibi çok zor maç 6S nin kazanacağını sanmıyom max berabere biter bence 0-1 bayern yenecek
İşin iyi yanı ilk yarı biterken bayern çok formda idi ara transferden sonra ilk maçlarında berabere kaldılar ama bu yanıltmasın kimseyi bence genede 6S yi yenerler ( ozellikle su 11 aslan turk çıkarsa)

bende fenerliyim extraokk
üstte yazılan bütün yazılara katılıyorum (fenerli arkadaşlarımın) o gece buna emin olunki bütün türkiyenin kalbi CİMBOM diye atacaktır.

The_DifferenT demiş ki:
birde futbolu takip eden birisi gibi çok zor maç 6S nin kazanacağını sanmıyom max berabere biter bence 0-1 bayern yenecek
İşin iyi yanı ilk yarı biterken bayern çok formda idi ara transferden sonra ilk maçlarında berabere kaldılar ama bu yanıltmasın kimseyi bence genede 6S yi yenerler ( ozellikle su 11 aslan turk çıkarsa)

11 ASLAN size sahayı dar etmişti kadıköyde....

CannibalMyth demiş ki:
The_DifferenT demiş ki:

11 ASLAN size sahayı dar etmişti kadıköyde....
Arkadaşım Sonuş Ne Bana Onu Söle 3 Puan Mı Veriyolar İyi Oynadınız Diye :mrgreen:

GALATASARAY
Orkun
Emre
Servet
Uğur
Volkan Yaman
Barış
Lincoln
Mehmet Topal
Arda
Hakan Şükür
Ümit Karan

B.LEVERKUSEN
R. Adler
Castro
M. Friedrich
Callsen
Sarpei
Vidal
Rolfes
B. Schneider
Barbarez
Barnetta
Kiebling

STAT: Ali Sami Yen
SAAT: 19:45
HAKEM: Lucilio Cardoso Cortez Batista
YAYIN: D Spor

gereksiz gereksiz adamLAr girip gereksiz gereksiz şeyLer yazmayın bu bir maç topic 'idir kahvekeyfi

Yukarı Alt