1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

G.Saray'da kaos büyüyor


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  G.Saray'da 'idari bakımdan ibra edilmemesi' ile başlayan süreçte yeni bir döneme girildi.

  [​IMG]

  Galatasaray yönetiminin mali genel kurulda 'idari bakımdan ibra edilmemesi' ile başlayan süreçte yeni bir döneme girildi.

  Mahkeme seçime tedbir koydu. Hukukçular bile işin içinden çıkamıyor. 14 Mayıs'ta seçim olacak mı olmayacak mı tam bir belirsizlik var. Adnan Polat 1 yıl daha Galatasaray başkanı olarak kalabilir.

  Galatasaray yönetiminin mali genel kurulda 'idari bakımdan ibra edilmemesi' ile başlayan süreçte yeni bir döneme girildi. Mali ve idari genel kurul tarafından seçilme hakkı elinden alınan Başkan Polat, mahkemenin süreci askıya almasıyla rahatlamıştı. Ardından da Divan Kurulu, 'aday olabilir' kararı vermişti. Ancak Başkan Polat, 'Aday olmayacağım' diyerek sürecin dışında kaldı.


  KARAR HERKESİ ŞOK ETTİ

  Dün kongrede başkanlık için yarışacak 3 aday, listelerini divana teslim ederken, Adnan Polat'ı destekleyen 100 kişiyi aşkın üye de imza verip Polat'ı aday gösterdi. Adaylar plan ve programlarını açıklamak için kolları sıvadı.

  Ünal Aysal, Lig TV'de 2 saat süren bir programda camiaya umut aşıladı. Mehmet Helvacı da bugün medya turuna çıkacağını bildirdi. Ancak akşam saatlerinde Beyoğlu Asliye Hukuk Mahkemesi, 'Seçim yapılamaz' kararını elden Divan Başkanlığı'na iletti.


  GEL DE ÇIK İŞİN İÇİNDEN

  Seçim kararına tedbir konulmasıyla herkes şoka girdi. 14 Mayıs'ta seçimin yapılıp yapılmayacağı konusunda her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Bazı hukukçular gerekçeli kararı görmek gerektiğini, 'tedbir konulmasının' seçimin yapılmasına engel olduğunu söyledi. Mehmet Helvacı ise bu kararın süreci etkilemeyeceğini öne sürdü. Şimdi herkes gerekçeli kararı görmek için sabırsızlanıyor.

  KAYYUM İDDİALARI VAR

  Bazılarına göre ise yönetimin kendi iradesiyle aldığı seçim kararını mahkeme durduramaz. Bu nedenle de kongre yapılır. Bazı hukukçular ise bu işin kulübü kayyumun yönetmesine kadar gidebileceğini öne sürüyorlar. 3 Mayıs'ta yapılacak ara celsedeki karar da merak konusu.