TurKKillS

Buralıyım
Kayıt
14 Mart 2007
Mesajlar
4.642
Beğeniler
19
Şehir
geriden...
Takımı
Galatasaray
Sarı kırmızılılar, bir süre sarı lacivertli formayı giyen sporcuyu transfer etti.Galatasaray Medical Park, lig şampiyonluğunu finalde kaybettiği Fenerbahçe’ye transferde çalım attı.Sarı kırmızılılar, geçtiğimiz sezon kısa bir süre sarı lacivertli formayı giyen ABD’li basketbolcu Diana Taurasi’yi renklerine bağladı.

Fenerbahçe yönetimi, tartışmalı bir doping olayı nedeniyle takımdan ayrılmak zorunda kalan Taurasi’yi geri getirmek için aylardır büyük çaba sarfediyordu. Ancak, ABD’li basketbolcu sarı lacivertli takımda kötü hatıraları olduğu için, yapılan bütün teklifleri reddetti ve ödenmesi mümkün olmayan paralar talep etti. Fenerbahçe de bunun üzerine transfer görüşmelerini askıya aldı.

Uzun süre “Türkiye’ye gitmem” diyen Taurasi, Fenerbahçe’de birlikte forma giydiği en yakın arkadaşı Penny Taylor’un tekrar sarı lacivertli takıma dönmesi üzerine tutumunu yumuşattı. Taylor ile aynı kentte forma giymek isteyen ancak Fenerbahçe’yi de düşünmeyen Taurasi, Galatasaraylı yöneticilere, “Beni alın” diye haber gönderdi.

Yaklaşık 20 gün önce görüşmelere başlayan iki tarafın dün anlaşmaya vardığı ve ön protokol imzaladığı öğrenildi.


Hürriyet
 
Kayıt
24 Mayıs 2009
Mesajlar
877
Beğeniler
7
Şehir
KIBRIS
Federasyon bir yerine kına yaksın şimdi summer2: 5 sene sonra şampiyon olmak için galatasaray açtı demek kesenin ağzını
 
Yukarı Alt