Kayıt
24 Mart 2007
Mesajlar
732
Beğeniler
0
Şehir
TURKEY / Antalya
1807_DIGIKUTU.jpg

DIGITURK, 2007-2008 sezonununda futbolseverlerin yüksek tanımlılıklı (HD-High Definition) görüntü kalitesiyle futbol keyfi yaşamalarına olanak sağlayacak DIGIKUTU'lar hazırlandığını açıkladı. HD görüntü kalitesiyle futbolseverler, bir futbol maçında daha geniş bir alanı görmenin, hareketli görüntüde detaylara daha hakim olmanın ve yakın çekimlerde sahanın içindeymiş gibi hissetmenin keyfini yaşayacak.

HD uyumlu TV alıcılarıyla beraber kullanılarak HD yayınları izleme imkanı verecek olan özel DIGIKUTU'lar, yüksek çözünürlüklü yayın almanın yanı sıra, çok farklı fonksiyonları da birlikte taşıyacaklar. PVR özelliklerini de bünyesinde barındıran DIGIKUTU, izlerken kaydetme ve dondurma özelliklerine sahip.

HD sadece görüntüdedeğil ses yayınında da daha yüksek standartlar getiriyor. HD yayınlar yüksek çözünürlüklü yayınların yanı sıra, 5+1 Dolby sayısal ses verebilecek. DIGITURK üyeleri, PVR'larında bulunacak dijital ses çıkışından amfisine bağlayarak aynı DVD'de olduğu gibi 5+1, 7+1 surround ses alabilecek.

Eylül ayında satışa sunulacak olan DIGIKUTU ile ilk aşamada, üç büyüklerin İstanbul maçları HD (High Definition) görüntü kalitesiyle yayınlanacak. DIGITURK, HD yayınları öncelikle gercek HD çekilmiş sinema, futbol, belgesel gibi kanallarında gerçekleştirecek ve zaman içinde HD kalitesini diğer kanallarına da taşıyacak.

Teknoloji tarafında bu kadar kolay anlatılan uygulamanın sağlıklı gerçekleşmesi için geçen sezonun sonlarında Fenerbahçe ile yaşanan sorunların benzerlerinin yaşanmaması gerekiyor. Çok daha fazla kamera gerektiren HD yayınlar, kameraların stada sokulmaması ya da kablolarının kesilmesi gibi durumlardan aynı derecede ve hatta daha fazla etkileniyor.
 

Dosyalar

Yukarı Alt