Full Str Fire Bowman bir karakterin skillerinde, mastery levellar ne kadar olmalıdır ? xxx neden yy lvl olmalıdır gibi bazi informationlarla xD beni aydınlatırsanız sevinirim.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler...

lightning olmalıdır çünkü:
hızlı kaçmalı ve glawieciye daha iyi kafatutabilmesi için ligtning olmalıdır(elyakma fıre)
fıre olmalıdır çünkü : daha fazla vurup buff larından yararlanmalıdır özellikle dagger için:D
80 lightnin 80 fire 60 cold.
iyi kasmalar iyi akşamlar...

bak şöyle yap ..
fire 80
light 80
cold 60
pacheon 80

Fire tüm skiller max.
Light tüm skiller max (el yakma hariç)
cold (lv ına uygun skiller [Imbue,Nuke hariç] aç )
Pacheon u nasıl bir char istiyosan öyle yap .

JasonWalker demiş ki:
bak şöyle yap ..
fire 80
light 80
cold 60
pacheon 80

Fire tüm skiller max.

evet

bow da açmayacagın skilleri de söyleyeyim tam olsun.
autumn wind yani lvl 14 te açılan bow skilini açma.
black hawk in hiç bir iyiligini görmedim fakat black hawk ın 2. skilli lightning hawk ı merak ediyorsan maxla.
onun dışında yeni gelen skillerden mind bow u da açma.
tabi istege baglı ama ben bi yararını görmedim sadece yaratık çekmeye yarıyor ama zaten bowsun uzaktan çakıyorsun.

bunun dışında arkadaşlara katılıyorum.
fire ve light.. en önemli skiller ve bufflar burda.
cold açımı istege baglı str oldugun için snow shield e pek gerek duymayacaksın zaten az manan olucak.
tabi gene istege baglı olarak açabilir ve cold bufflarından ve pasifinden yararlanabilirsin.
söyleyeceklerim bu kadar.
selametle..

Bence
Weapon 80
Cold 80
Fıre 80
Lıghting 60

Lightıng nukerler için kesinlikle 80 yapılması gereken bir skıll. Ben Str boeumda tercih etmedim Koşmayı speed drugla çözüyorum.
60 Level LG de ki 19 Metre kaçma gayet yeterli benım ıcın. Hıt veya pary ratıo ıcın ıse zaten ustumdekıler yeterlı ama ılla almam gereken biri varsa Hıt veya dodgıng scrool kullanıyorum. Colddan vazgeçmemın sebebı aldıgım defans ve ımbue (el yakmas) su.
Atış yaparken 2 kere fıre ımbue kullanıyorsam arada bır mutlaka cold ımbue da kullanıyorum pill donmaya çare ama yavaşlamaya değil :)

JasonWalker demiş ki:
bak şöyle yap ..
fire 80
light 80
cold 60
pacheon 80

Fire tüm skiller max.
+1907 headbang2ft9 headbang2ft9

STR Bow dediğin 80 fire 80 pacheon 69 light 71 cold olur sebebide coldda 71 de sanırım son defans skili.light bow hybird ise güzel olr int de ise cold ve light force(sebep en alttan bi üstteki skil 30 da parry vaeriyo 50 de atak artırıyo.60 da düşmanın mag def.ını azaltıyo 70de düşmanının phy def. azaltıyo 80de ikisini birden int carda mutlaka cold 80 light 70yada 60 force 80 yada 70.)

hasankemal demiş ki:
STR Bow dediğin 80 fire 80 pacheon 69 light 71 cold olur sebebide coldda 71 de sanırım son defans skili.light bow hybird ise güzel olr int de ise cold ve light force(sebep en alttan bi üstteki skil 30 da parry vaeriyo 50 de atak artırıyo.60 da düşmanın mag def.ını azaltıyo 70de düşmanının phy def. azaltıyo 80de ikisini birden int carda mutlaka cold 80 light 70yada 60 force 80 yada 70.)

Coldun son defansı 80 de

1 68 1178 +55 637 1545
2 70 - +59 - 1670
3 72 - +63 - 1834
4 74 - +67 - 1999
5 76 - +72 - 2164
6 78 - +76 - 2329
7 80 - +81 - 2494

Alacagım sadece pary ratıo Bence Str charlar LG i 60 da bırakıp coldu 80 e çekerlerse Diğer Str charlara karşı dayanımları daha da artar.
Birde bütün bunlar iyi hoşta rakibinizin ve sizin takı ve kıyafetlerinizde önemli. +7 den aşağı silah kullanıyolarsa diğer STR charları yatırmayı unutsunlar kıyafet ve takılarda en azından +4 olmalı ve full blue yoksa ne sosunlu nede +7 uzerı silah ve takısı olanlarla başededilmez.
Ayrıca coldun el yakmasıda hiçte yabana atılacak bir skill değil. effect 178 e çektıgınız anda yavaşlatamayacıgınız char yok. Pill donmaya etkili ama ard arda gelen 5 lı combo dan bir veya ikisi tekrar rakibi yavaşlatıyor. Lightıng 60 yapılınca acılan 19 Metrelık hızlı kaçmada menzıl dısına çıkmak ıcın yeterlı. Int bir yapılandırma ıcınde olsam mutlaka LG yı 80 lemeyı düşünürdüm ama bence STR charda dayanıklılık ve güç daha önemli

Potçudan alacagınız debuff ları yokeden piller (mavi piller ) pvpde hayat kurtarıyor. Artık fiyatlarıda iyice düştü onların ve oyuna denge geldi.

Frost wall ve fıre wall serılerıde maxlanır rakip chara göre kıyafet seçilirse oldukça çekişmeli geçer pvpler .
Greecede uzun zamandır oynuyorum farmım yenı yenı bitmek üzere +7 aşağısında ve 10 CRC altında bir okla PVP çokta verimli olmuyor. Bir çok eksik farmlı charı yatırırsınız hatta ınt charları almak cocuk oyuncagı olur ama STR charlarda ve europe Str lerde çuvallarsınız.

Bence light bow için olmassa olmaz.Ama 80 e kadar çekilmesi taraftarı değilim.Coldun Mİght Guard ı abartı bir defans vermesi için 68 light 72 fire 80 ve pacheon 80 öneriyorum.Ben str galvie charıma da öyle yapıcam

Str olursun,son lvl setin özellikle magic defans değeri yükseltilmiş bir protector set olur.Cold seçime bağlı tabi ama Strsin ve pro setle cold yerine Force açılır,Force da Vital Spot Attack Series i açarsın Bu skiller menzil skilleri oldugu için chara gayet uygundur ve kullandığında karşıdakinin defnası yerle bir eder.Force da yine Heal verebilir pvp de ve kalabalık ortamlarda özellikle yatacağını anladığın uniquelerde kurtulursun. Yani Pacheon 80 Fire 80 Force 80 ve Light 60 olur.İş bu şekilde light daki 20+ mt kaymayı açamazsın ama diğer yönden tam bi komando olursun. 40-50 arası crtlerin tadını alırsın 72 bow ise en az +5 crt 10 veya +7 olmalı.lHer mastery güzeldir yeterki kullanabilmeli ve doğru charda açmalı.Aslına bakarsan zevk meselesi Cold bow da hoşuma gidiyor ama Fire a göre crtlerin farkı oluyor..Mesela Extranın Cold Glavier ını ilerki zamanlarda kasmayı düşünüyorum. extraokk

JasonWalker demiş ki:
bak şöyle yap ..
fire 80
light 80
cold 60
pacheon 80

Fire tüm skiller max.
+1500

Shooter demiş ki:
Aslına bakarsan zevk meselesi Cold bow da hoşuma gidiyor ama Fire a göre crtlerin farkı oluyor..Mesela Extranın Cold Glavier ını ilerki zamanlarda kasmayı düşünüyorum. extraokk
En güzel yorum bu oldu.
Oynadığınız serverın durumuna görede değişiyor yapılandırmalar. Benım bulundugum serverde 5 adet sağlam avrupa char var
One handed sword+rogue+cleric (Bard yan skili ile ) +warlock+wizard Bunların yanında force kullanmaya çalışmak vakit kaybında başka bir şey değil tank gibi hepsi ve clericleri kendılerıne atılan kötü büyüleri çözüyor. Onlara karşı yanıma hybrıd bır sword püre int bir arkadaş ve ben olursam oldukça çekişmeli savaşlar yaşıyoruz. Str leri ile başbaşa kaldıgım zaman benımde tank gibi olmaktan başka çarem kalmıyor ben o yüzden Coldu seçtim ve memnunum . Hele fıre ve cold wall serıes ten bırını açarsam en az ıkı atışlarını absorve etmek oldukca zevkli. Mavi pilin ucuzlaması bence debuff yapanları biraz zorluyor heleki yanınızda bir cleric varsa şanslarınız eşitleniyor.
Şimdi Setlerimi değiştirip deneyeceğim. Armor ve proc set ile denemeler yapıp ona göre birini alacağım sonuçları kısa zamanda yazmaya çalışırım

cafincaf kardeş bencede snow daki bufflar tam okçuya göre fazla wurmak önemli deil fire ile snow arasinda %15 ancak oynar karşinizdaki charin kipirdayamamasi bu %15 i unuturyor:)))))))))))))))))))))))))

eğer üstün full sun ise cold60 ligt80 fire80 pacheon80 olsun ama üstün sun değilse cold68 ligt72 fire 80 pacheon80 daha ideal ben charımı cold68 ligt72 fire 80 pacheon80 olarak tasarladım ama daha farm bitmedi suan için nuker katiliyim :)

Yukarı Alt