Selamlar 110 caplık joysroda oynuyorum zorluk derecesi en sonda. bir spearım var yeni açtım insanlar el yakmayı neye göre kullanıyorlar kimisi light kimisi fire kullanıyor

heukseal/light/cold

heukseal/cold/fire

hangi kombinasyon daha iyi neden? ve pvp için hangisi daha iyi ayrıca hangi set giyilmelidir neden

Takımı
Seçiniz...
Spear çar silahından da anlaşıldığı üzere Mag atağı en fazla olan silahdır.
Sen bunu pvp'lerde kullanacaksan, Fire/Cold/Heuk yapmalısın.

Fire el yakmasının atak değeri hepsinden fazladır ve Fire buildin de ise extra Phy Atak buff'ı mevcuttur.
Bunlar sana fazladan phy atak değeri verirken, mag atak değerin light vermediğin için düşer. (pek fazla bir düşüş sağlanmaz.)

Eğer Light verirsen, mag atağın fazla olur phy atakların düşer. Bu, pvp'lerde fazlasıyla fark eder. Mag defans dahi alamazsın. (Fire'da bulunan mag def buffu olmayacağı için.)

"Pvp için hangisi" demişsin onu cevaplıyayım

Pvp için, üstte dediğim gibi Fire yapmalısın.
Fire buildin de mag def ve phy atak alacaksın. Sürekli olarak heuk skillerini kullanacağın için phy atak gücüne ihtiyacın olacak.
Fire buildi içinde sadece 98 level'de açılan meteor sana pvp'lerde yetecektir.

Cold buildinden ise yeterli phy defansı alacaksın.
Snow olarak 60 level'de açılan snow'un %45'e getir ve onu kullan.
60 level üstünde snowları kullanma, aksi halde alacağın fazla damagelerde etkisiz kalacak, mananı kullanacak ve ataklarını kesecek.
Atakların kesileceği için ve manan düşeceği için snow açık olsa bile deaktif konumda olacak, bu da ölmene sebebiyet verecek.

Set olarak Garment giymelisin.
Zaten Phy ve Mag defansı Fire/Cold buildinden alıyorsun.
Server Eu/Ch olduğu için Mag ataklar fazlalık olacaktır.
Pvp'lerde phy çarlar ile denk gelirsen eğer 80 levelde açılan snow'u açıp up levelini 1'de bırakırsan bu da sana burada yetecektir.

Sonuç olarak özet geçeyim;
Build: Fire / Cold / Heuksal
Set: Garment

Detaylı olarak anlattığımı düşünüyorum. İyi forumlar dilerim.:byes:

Yukarı Alt