Frei :''Benim rüyam bitti, takımınki devam ediyor''
İsviçre milli takımının Çek Cumhuriyeti ile oynadığı maçta sakatlanarak kadrodan çıkartılan Frei, kendisi için rüyanın bittiğini ama takımı için halen devam ettiğini söyledi.

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (A) Grubu'ndaki rakiplerimizden İsviçre'nin, yaşadığı sakatlık nedeniyle turnuvaya veda eden kaptanı Alex Frei, ''Takımım, şampiyonada bensiz de ilerleyecek kadar güçlü'' dedi.
Çek Cumhuriyeti'nin İsviçre'ye 1-0 galibiyetiyle biten karşılaşmanın ilk yarısında, rakip takımın oyuncusu Zdenek Grygera ile girdiği ikili mücadelede dizinden sakatlanan ve turnuvaya veda eden Frei, bir basın toplantısı düzenledi.
''Benim rüyam bitti, ancak takımınki devam ediyor'' diyen Frei, ilk maçı kaybetmeyi kabullenmenin kolay olmadığını, ancak çarşamba günkü Türkiye maçından sonra bu rüyanın devam edeceğini savundu.
Maçı kaybetmiş olsalar da Çek Cumhuriyeti'ne karşı iyi oynadıklarını söyleyen Frei, İsviçre takımının moralinin hala güçlü olduğunu iddia etti. Frei, ''Takımım, şampiyonada bensiz de ilerleyecek kadar güçlü'' diye konuştu.
Frei, bir gazetecinin, sakatlanınca gözyaşlarına hakim olamamasına ilişkin sorusunu da ''Şampiyonanın benim için bittiğini o an anladım. Dizimin kötü durumda olduğunu hissettim. İşte bu yüzden gözyaşı döktüm. Durumuma alıştığım söylenemez. İki gecedir uykularım kaçıyor, ancak ailem ve arkadaşlarım gözyaşlarımın dinmesine yardımcı oluyorlar'' şeklinde cevapladı.
Frei'ın, üzerinde ''Hepimiz İsviçre'yiz'' yazılı tişörtü de dikkati çekti.

Yukarı Alt