Arkadaşlar msi ge60 414X almayı düşünüyorum, internette win8 yüklü ve freedos olarak buldum aralarında yaklasık 180 tl fiyat farkı var. Sizce değer mi 180tl ekstra bayılmaya?
Ayrıca freedoslu olunca driver'ları da biz mi indirecez internetten?

Win8'li

Freedos

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Tabii ki değmez.Windows 8 zaten tüm driverları otomatik buluyor zaten yanında bir driver kurulum cd'side gelir.Oturur kendin güzel güzel kurarsın windows'unu.200 lira boşuna lisans parası vermenin anlamı yok.

PS: driver kurulum cd'si gelmeyedebilir.Normalde gelmesi lazım ama bir çok firma koymuyor yanına nedense :rolleyes1: Yine de değim gibi windows 8'i sen kurduğunda zaten bütün driverları görecektir , görmezse driver navigator kullanırsın ya da AIDA64 ile teker teker markaları bulup indirirsin.%80 MSI'ın kendi sitesinde de laptopun driverları bulunur.

Kemalist demiş ki:
Tabii ki değmez.Windows 8 zaten tüm driverları otomatik buluyor zaten yanında bir driver kurulum cd'side gelir.Oturur kendin güzel güzel kurarsın windows'unu.200 lira boşuna lisans parası vermenin anlamı yok.

PS: driver kurulum cd'si gelmeyedebilir.Normalde gelmesi lazım ama bir çok firma koymuyor yanına nedense :rolleyes1: Yine de değim gibi windows 8'i sen kurduğunda zaten bütün driverları görecektir , görmezse driver navigator kullanırsın ya da AIDA64 ile teker teker markaları bulup indirirsin.%80 MSI'ın kendi sitesinde de laptopun driverları bulunur.
Peki hocam bilgi için tesekkurler ve sanırım bunlar vermiyor driver cdsini sitedeki açıklama;
FREEDOS NEDİR
Bu notebook önceden yüklü veya başka bir şekilde temin edilen bir işletim sistemine sahip değildir. Aynı zamanda kurtarma ortamı da pakete dahil değildir. Bu notebook'un kullanılabilmesi için bir İşletim Sisteminin yüklenmesi gereklidir.

Buna ek olarak gerekli sürücülerin pakete dahil edilmediğini ve söz konusu sürücülerin markanın web sitesinden indirilmesi gerektiğini de unutmayın. Bulamadığınız sürücüler hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail göndermeniz yeterlidir. Mailinizde sipariş numaranızı veya ürün marka modelini yazmanızı önemle rica ederiz.

Ve eksenbilgisayar ne ilginç bir şirkettir ödeme seçeneklerine taksit seçeneğini girmeme rağmen K.Kartı Tek Çekim %2 İndirim ile 35 TL indirim yapıyor anlamadım dogrusu :think:

Yukarı Alt