Avrupa dışına cıkınca Fransızca daha lazım oluyor.Eski fransız sömürgelerinde Fransızca konuşuluyor.

Almancada daha çok Almanya ve çevre ülkelerde konuşuluyor.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Almanca ama imkanınız varsa duyulmamış dilleri öğrenin korece, portekizce, rusça bu diller ile daha güzel işler bulabilirsiniz.

MrHaci demiş ki:
Crisis demiş ki:
Almanca,cünkü turizmin ortasında oturuyorum resmen ve almanca-ingilizce cok lazım oluyor.İngilizceyi biliyorum sıra almancada :)
hocam sana ek olarak bide rusça'da lazımdır :)
almancayıda ögrenirsem 3 dilim olucak,3 insan olmus olucam bi yerde.Az adam olsunlarda onlarda ingilizce ögrensin :P :mrgreen: :mrgreen:

Avasin

bende hep bu ikilem arasında kaldım. Birgün Almancaya merak sardım almanca öğrenmeye çalıştım. Sarmadı pek. Fransızcaya başvurdum çok hoşuma gitti. Ama öğrenmeye zamanım olmadı. Üniversiteye başlarsam ilk işim Fransızca Öğreneceğim 8)

Sonuç olarak Fransızca daha iyi bence^^

İngilizce Fransızca Almanca Türkçe Kürtçe biliyorum. Bir kaç kelime de Rusça (selamlaşma günlük konuşmalar). Hangi şıkkı işaretleyim :lol:

Mopneet demiş ki:
Bu dillerin size sağlayabileceği her türlü getiri ve götürüyü düşünün ardından cevap verin.
ben böyle birşey düşünmeden daha önceden istediğim bir dili yani fransızcayı çok öğrenmek istiyorum neden derseniz konuşma uslübu çok hoşuma gidiyor tabi birde ispanyolca :lol:

Yukarı Alt