Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Foxconn'dan müthiş bir anakart: Blood Rage!

Başlattığı Quantum Force anakart serisiyle şimdiye kadar hep iyi ürünlere imza aran Foxconn, yine çok konuşulacak ve ilgi çekecek bir anakartı piyasaya sürmek üzere. Firmanın yeni ürünün adı Blood Rage ve X58 yonga setine dayanan bir overclock anakartı.

Blood Rage, temelde X58 yonga seti kullanan ve Core i7 işlemciler için üretilmiş bir anakart. Onu farklı kılansa, üzerinde getirdiği bazı özellikler ve çok zengin kutu içeriği. Hem ATI CrossfireX, hem de NVIDIA SLI destekleyen anakart, 14 faz dijital güç regülatörü taşıyor, üzerindeki ses çözümüyse Creative üretimi X-Fi yongası. Sadece SATA değil, SAS (Serial Attached SCSI) bağlantı olanağı da taşıyan anakart, böylece üst düzey 10000 ve 15000rpm disklerin kullanılmasına olanak sunuyor. Bütünüyle katı kapasitörlerden ve en yüksek kaliteli devre elemanlarından oluşturulmuş olan anakart, düşük çalışma sıcaklığına sahip DirectFET MOSFET transistörlerle donatılmış.

Anakartın en ilginç yönlerinden birisi, kutudan kuzey köprüsü için tam 4 ayrı soğutucu çıkması. Bunlar sırasıyla pasif soğutma, aktif soğutma, suyla soğutma ve sıvı azot türü "extreme" soğutma çözümleri için kullanılmakta, dilediğinizi anakarta takabiliyorsunuz. Yine kutudan çıkan ilginç aksesuarlar arasında, ekran kartlarını soğutmak için konumlandırabileceğiniz bir fan ve anakartı tezgahta test etmekte kullanacağınız metal bir yüzey bulunuyor. Çift BIOS'lu anakartın tamamı voltaj ölçüm noktalarıyla donatılmış. Açma-kapama, reset ve benzeri tüm düğme ve ışıklar da anakarta entegre şekilde geliyor. Eğer istenirse, anakartla birlikte kullanılabilen ve 5.25" yuvaya takılan bir kontrol ve gösterge modülü olan QF Panel de ayrıca temin edilebiliyor.

Anakartın fiyatı şu an için belli değil, ama 350$ üzerinde bir fiyat etiketi taşıyacağını tahmin etmek kolay.

Beğenmiyenler bence yanlış düşünüyorsunuz... Neden diyecek olursanız bu firma sizin 1 numara dediğiniz markalara ürün desteği sunuyor emin olun bu firma olmasaydı o beğendiğiniz firmalarda büyük bir eksiklik olurdu... Aldığınız mainboardları inceleyin 3/2 de bu markanın mühürünü göreceksiniz...

Foxconn hiçte yabana atılacak bir marka değil bu üründe onun göstergesi :) O çok meşhur markalara dişli bir rakip ama yeterli reklamı yapamıyor

BaSoryong

Buralıyım
4 yıldır Foxcon kulanıyorum çok menmunum bir sorunla karşılaşmadım.. :)

BaSoryong

Buralıyım
4 yıldır Foxcon kulanıyorum çok menmunum bir sorunla karşılaşmadım.. :)

Yukarı Alt