Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Fotoğrafçılık fuarı büyük ilgi görüyor!

Almanya’nın Köln kentinde dün açılan, dünyanın en büyük fotoğrafçılık fuarlarından “Photokina 2008”, büyük ilgi görüyor.

KÖLN - Fuara katılan Nikon şirketinin Türkiye Ürün Müdürü Tunca Rodoplu, Ramazan Bayramı’ndan sonra Nikon’un modellerinin tümünün Türkiye’de piyasaya çıkacağını belirterek, Nikon D90 modelinin çok büyük talep gördüğünü ifade etti.

D90’ın ilk görüntü kaydedebilen refleks kamera olduğunu ifade eden Rodoplu, “Bu model HD kalitesinde görüntü kaydediyor. Harici adaptör ile GPS datası kaydetme imkanı var. Diğer bir ilgi gören model ise Nikon Coolpix P6000 modeli” dedi.

Türkiye’de geçen yıl toplam 1 milyon 50 bin fotoğraf makinası satıldığına dikkat çeken Rodoplu, “Bu rakamı bu yılın ilk 8 ayında yakaladık. Yurt dışından kayıtsız giren kameralar hariç. Tüketici gelirinin artması ve kampanyalar bu rakamın artmasına neden oldu. Ancak Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) çıktıktan sonra maalesef düşüş oldu. Bir taraftan vergi alayım derken, diğer yandan bavul ticareti, kaçak ticaret yapılmaya başlandı. Devlet, vergi alayım derken ÖTV nedeniyle kayıt dışının artması sonucunda daha fazla gelir kaybına uğruyor” diye görüş belirtti.

Yaklaşık 160 bin ziyaretçinin beklendiği “Photokina 2008” fuarında en yeni dijital fotoğraf makinalarının yanı sıra teknolojinin son ürünü fotoğraf makinası objektifleri, zumlar, tripotlar, en yeni fotoğraf basım teknikleri, matbaa yoluyla fotoğrafların medyada yayımlanma teknikleri ve fotoğraf üzerinde her türlü değişikliği sağlayan yazılım programları ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Fotoğraf makinalarına eklenebilen GPS alıcısı, fotoğrafların nerede çekildiğine dair bilgiyi hafızaya kaydediyor. Bu şekilde söz konusu fotoğrafın yıllar sonra bile nerede çekildiğini bilmek mümkün olabiliyor.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Köln Fuarı (Koelnmesse GmbH) Genel Müdürü Oliver Kuhrt, “Başka hiçbir fuar, medya fotoğrafları ve imaj branşı konusunda böyle kusursuz bir sergi sunmuyor. Photokina’nın, dünya çapındaki dijital iletişim fuarlarında başı çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

Kardeş iSTEkleriniz Ve Onerileriniz Yerinede Konu Açtım Ama Hayla Bekliorum. Belki Burdan Bakarda Gorur Diye Dusundum Ama Sanırım Okan Abinin İşi War.

addIcFb

Aileden
extasi1 demiş ki:
Kardeş iSTEkleriniz Ve Onerileriniz Yerinede Konu Açtım Ama Hayla Bekliorum. Belki Burdan Bakarda Gorur Diye Dusundum Ama Sanırım Okan Abinin İşi War.
Beklemeyi öğrenmelisin bence :roll:

Suanda Zaten Beklemekten Baska Birsey Yapamıyorum... Ama extasi'ye Giremiyorum... Konulara Cevap Yazamıorum... Ben extasiyim... :( Malesef Giremiyorum :(

Yukarı Alt