Delidoktor

CalypsOo
internetteki birçok forumda bu destek var acaba extraloob tabanınada eklenebilirmi ? gif ile kıyaslanınca boyut olarak kalite olarak çok avantajlı oluyor server tanıtım konularında bir artı olarak kullanılabilir. ?

örnek kod.

[swf="height=160 width=609"]http://ÖRNEK.swf[/swf]

Mesajlara 1 piksel swf ekleyip gürültüye neden oluyorlar.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Mesajlara 1 piksel swf ekleyip gürültüye neden oluyorlar.
+1

SWF dosyalarının içine yönlendirme kodu atıp kendi sayfalarına bile yönlendirebiliyorlar.

SWF devri bitti artık , gif'e ve video'ya bile çevrilebiliyor SWF'ler.

Delidoktor

CalypsOo
yönlendirme linki tüm görsellere bbc kod ile eklenebiliyor. ayrıca swf nin giften avantaları boyut ve kalitedir.
aynı süre aynı effekte bir gif 15mb orta kalite iken bu swf olunca boyut 4mb ve yüksek çözünürlük oluyor.

bu boyut karşılaştırması 4 resimden oluşan kaybolarak geçişli bir slayt çalışmasından çerçeve;
609x160px

Son düzenleme:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Gorsele otomatik yonlendirme kodu atip bu sayfayi google'a yonlendirebilir misin ?

Bir veriyi ne kadar sıkıştırırsan çözerken o kadar işlemci gücü harcarsın.

Ayrıca mobil cihazlarda flash desteği yok.

Delidoktor

CalypsOo
anlıyorum kullanımı çok ayrı olabilir :( keşke destek olsa bazı forumlarda tanıtım konusu önizlemesi yaptım düşününce burada da ihtiyaç olduğunu hissettim ondan konuyu açtım zarara yönelik kullanılabilen bir uzantı olduğunu biliyordum ama bukadar tehlikeli oolabileceğini bilmiyordum yinede swf :headbang:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Şimdi zaten gif ile swf'yi boyut anlamında karşılaştırmak doğru değil , çünkü ikisinin yapabildiği şeyler farklı , amaçları farklı.

Gifin olayı resim geçişleri sen bununla tutup film oynatmaya çalışırsan yani çok fazla kare geçişi yaparsan haliyle gif'in boyutu şişer.
Banner tarafından bakarsan atıyorum eskiden swf bannerlar deli bir boyut ile gelip siteyi kastırırken şimdi aynı işi gif 20KB'lık bannerlar yapabiliyor.
Bu yüzden dediğim gibi amaçları farklı. Flash'ın şu an rakibi zaten gif değil , HTML5.

Konuya dönersek , Flashın öldüğünü Steve Jobs yıllar önce söylemişti ve şimdi de bir çok yerden çekiliyor , bu yüzden Flash'a bilgi yatırımı yapmak yerine alternatif teknolojilere yönelmek en doğrusu.
Bir tanıtım konusu Flash ile hazırlandığında mobil cihazlar bunu açmayacaktır , bilgisayarında Flash olmayan ve Chrome kullanmayanların bilgisayarı açmayacaktır , yüksek boyutlu olduğu için 3mbit internet ile gezinen büyük bir çoğunlukta dosya yüklenmeyecektir. Flash yerine güzel bir png tasarım hem herkese güzel bir şekilde sunulabilir hemde boyutu çok daha düşük olacaktır.

Bunu bir örnekle açıklayayım , büyük ihtimal hazırladığın konu yukarıda verdiğin görselde ki 2.7mb'lık Flash dosyası. Bir tanıtım konusuna bu 2.7mb'lık dosyayı attığında sadece bu dosyanın tamamen yüklenmesi bile 3mbit'lik bir internetle 15 saniye gibi bir süre tutacaktır :) Buna artı olarak sitenin açılış süreci , diğer görsellerin yüklenmesi , sunucu yanıt süresi gibi etkenleri de eklediğinde adam bence 20 saniye boyunca bir tanıtım konusunun açılmasını beklemez.

Ve şöyle bir karşılaştırma yapayım , extraloob'un tüm anasayfası 700kb boyutundayken(o kadar banner'a ve görsellere rağmen) , hazırladığın flash dosyası tek başına 3mb.

Yukarı Alt