TurKKillS

Buralıyım
Kayıt
14 Mart 2007
Mesajlar
4.641
Beğeniler
19
Şehir
geriden...
Takımı
Galatasaray
Beşiktaş’ın en önemli transferi olacak Diego Forlan’da son durum.Kara Kartallar’ı uçuracak haber... Bu sezona sportif başarılarından çok yaptığı transferlerle damga vuran Beşiktaş, Atletico Madrid’in dünyaca ünlü yıldızı Diego Forlan’ın işini büyük oranda bitirdi.

İyi ilişkiler nedeniyle daha önce kulübü ile yapılan görüşmelerde olumlu adımlar atan yönetim son olarak futbolcuyu da ikna etti. Her ne kadar Atletico Madrid yönetimi ağız değişitirip Forlan’ı yeni sezonda da kadrolarında tutacaklarını söylese de son gelinen nokta Beşiktaş’ın lehine...

Vatandaşı Lugano’dan İstanbul ve Beşiktaş hakkında olumlu bilgiler alan Uruguaylı oyuncunun, Beşiktaş’a “Evet” dediği öğrenildi. Kadrosunda Quaresma, Guti, Simao gibi yıldızlar bulunması nedeniyle Siyah-Beyazlılar’a olumlu yanıt veren Forlan’a yaklaşık 4 milyon Euro yıllık ücret verileceği belirtildi. İspanya’da 4.5 milyon Euro kazanan ancak vergiler nedeniyle bu rakamın yaklaşık 3 milyon Euro’sunu alabilen ünlü forvet için sıra kulübüne geldi.


GİL’LE SIKI PAZARLIK

Daha önce Forlan’ı Beşiktaş’a vermeye sıcak bakan ancak sonrasında kalacağını yönünde açıklamalarda bulunan Atletico Madrid yönetimi iknaya çalışılıyor. Başkan Yıldırım Demirören ve futbol komitesinin çok iyi dostluklar kurduğu Atletico Madrid’in en büyük hissedarı Miguel Angel Gil ile sıkı pazarlıklar devam ediyor.
 
Yukarı Alt