1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Fonksiyonel YouTube ‘un Gizli Marifetleri


 1. Unreminical

  Unreminical rank8

  Kayıt:
  21 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  251
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenciyim.
  Şehir:
  suzuz.

  [​IMG]
  [​IMG]  YouTube kullanıcılarının, video izleme veya yükleme gibi faaliyetleri, sadece URL sonuna ekleyecekleri kodlarla kolaylaştırılıyor.  YouTube ülkemizde yasaklanmış olsa da, bir şekilde bazı yöntemlerle ulaşabiliyor, izlemek istediğimiz videoları görüntüleyebiliyoruz. YouTube video paylaşımı yapmak isteyenlerin ise, bazı detaylara dikkat etmeleri gerekiyor. Paylaşıma sunacakları videonun sonuna getirilecek bazı kodlar ile birçok şey gerçekleştirebiliyorsunuz.

  YouTube videolarını yüksek kalitede izleyebilmek için, URL adresinin sonuna &fmt=18 (280*480 çözünürlük) veya &fmt=22 (1280*720 çözünürlük) kodlarını eklemeniz gerekecektir.

  Yüksek kalitede video eklemek istiyorsanız eğer, o zaman &ap=%2526fmt%3D18(280*480 çözünürlük) &ap=%2526fmt%3D22 (1280*720 çözünürlük) kodlarını, URL adresinizin sonuna eklemelisiniz.

  Eğer bir videonun içinden sadece bir bölümü izlemek istiyorsanız, URL adresinin sonuna #t=XXmYYs adresini eklemeniz yeterli olacaktır. (XX dakikayı, YY saniyeyi gösteriyor).

  Bir videonun baştaki bir bölümünü atıp, sadece belirli bir saniyeden sonra başlatmak istiyorsanız, URL’nin sonuna &start=20 kodunu eklemeniz gerekecektir. (20 yerine başlatmak istediğiniz saniyeyi yazmalısınız).

  Video gösterimi bittikten sonra tekrar başlaması için &loop=1, otomatik olarak “play” tuşuna basmadan başlamaları için ise &autoplay=1 kodlarını eklemeniz gerekecektir.

  Bazı ülkelerde bazı videoların yasaklanması durumuna çözüm olarak ise, http://www.youtube.com/watch?v=videokodu yazmak yerine; http://www.youtube.com/v/videokodu yazmanız gerekmektedir.

  [​IMG]