1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Florensia Rehber


 1. QuoteLife

  QuoteLife rank8

  Kayıt:
  6 Aralık 2009
  Mesajlar:
  284
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Aşağıdaki tanıtım, hesap açarken, Florensia’yı bilgisayarına indirirken ve kurulum aşamalarında sana rehberlik edecek. Üstelik Florensia dünyasında ki maceralarına nasıl başlayabileceğine dair çeşitli açıklamalar ve ipuçları bulacaksın.

  Florensia yeni nesil, ödeme yapmadan oynanabilen (F2P), Devasa Oyunculu Çevrimiçi Oyun'dur (MMOG). Ücret ödemeden Florensia istemcisini bilgisayarına indirebilirsin. Oyunda, binlerce oyuncuyla karşılaşıp - dünyanın her yerinden insanlarla beraber oynayacak, yeni arkadaşlar kuracak ve uluslararası Florensia toplumunun bir parçası olacaksın.

  Adım 1 - Hesap oluşturmak
  Florensia’da oynayabilmek için
  öncelikle kaydolmalısın. Kayıt,
  tamamen ücretsizdir – geçerli bir mail adresin olması yeterli. Hiçbir ödeme bilgisi girmek zorunda değilsin.
  Adım 2 - Hesap onaylama
  Kayıt tamamlandığı an, Florensia hesabının geçerli olabilmesi için bir doğrulama maili alacaksın. Hesabını aktif hale getirmek için maildeki talimatları izle.

  Web sitesine ilk defa girişinden sonra, kayıt işlemi tamamlanacaktır.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Adım 3 - Oyunun indirilmesi
  Florensia'da oynamak için Florensia oyun istemcisini indirmek ve kurmak zorundasın. İstemci çeşitli yansılardan ücretsiz olarak indirilebilir.

  Not:
  Lütfen işletim sisteminin, Florensia’yı çalıştırabilmek için gerekli minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin ol. Oyunun ayarlarını değiştirerek, oyunun performansını
  [​IMG]

  Adım 4 - Kurulum
  İstemciyi indirdikten sonra, FlorensiaSetup.exe’yi çalıştırın ve istediğiniz klasöre kurulumu yapın.

  Kurulum programının masaüstünüze Florensia kısayolu kurmasına izin vermeyi unutmayın.

  Adım 5 - Patch İşlemi
  Florensia başlatıcısını (launcher) çalıştırmak için masaüstünüzdeki Florensia kısayoluna çift tıklayın. Florensia başlatıcısı istemcinizi, en güncel sürüme otomatik olarak güncelleyecektir. Bu işlem biraz zaman alabilir.
  Yama işlemi tamamlandıktan sonra, Florensia’yı oynamak istediğiniz dili seçin ve start butonuna basın.

  [​IMG]
  Adım 6 - Karakter yaratma
  Florensia’ya kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak giriş yapın ve oynamak istediğiniz sunucuyu seçin. Sunucuya bağlandığınız zaman, 5 değişik karakter yaratabilirsiniz.
  Mesleğinizi, cinsiyetinizi ve görünüşünüzü seçin ve Florensia dünyasına Roxbury şehrinde başlayın.

  Adım 7 - Kendi macerana başla
  Florensia web sitesinde kendi profilinizi oluşturun ve forumda Florensia hakkında konuşun.

  Oyun hakkında daha fazla şey öğrenin, kurduğunuz arkadaşlıklarla hedeflerinize ulaşın. Bir guilde girin, kendi savaş geminizi inşa edin ve web sitemizi sık sık ziyaret ederek oyun hakkında gelişmelerden haberdar olun!
  [​IMG]

  Lütfen işletim sisteminin, Florensia’yı çalıştırabilmek için gerekli minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin ol. Oyunun ayarlarını değiştirerek, oyunun performansını artırabilirsin.
  Minimum Sistem Gereksinimi
  İşletim Sistemi: Windows 2000/XP
  CPU: Pentium4 1.3 GHz
  RAM: 512MB
  Boş disk alanı: 4GB
  Grafik kartı: En az DirectX 9 ya da daha iyisini destekleyen bir grafik kartı
  DirectX: DirectX9.0c veya daha yeni sürümleri
  Microsoft .NET framework 2.0 ve üzeri
  Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimi
  İşletim Sistemi: Windows 2000/XP/Vista
  CPU: Pentium4 2.4 Ghz
  RAM: 1GB
  Boş disk alanı: 4GB
  Grafik kartı: En az DirectX 9 ya da daha iyisini destekleyen bir grafik kartı
  DirectX: DirectX9.0c veya daha yeni sürümleri
  Microsoft .NET framework 3.5 ve üzeri
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tersane sahibi ile konuşurken NPC menüsünde [DOCK] butonuna tıklayarak, rıhtıma girebilir gemini inşa edebilir ya da ayarlayabilirsin. Bir gemiyi inşa etmek, basittir — sadece satın aldığın veya gerekli parçaları bulduğuna emin ol. Savaş gemini inşa etmek için şu adımları izle.

  Adım 1:
  "Gemi İskelet"ini kullanılabilir rıhtım boşluğuna yerleştir.
  [​IMG]

  Adım 2:
  Eğer [Gemi İskelet]ini kullanılabilir rıhtım boşluklarından birine yerleştirdiysen, gemini birleştirmeye başlayabilirsin.

  Envanterindeki gemine eklemek istediğin parçalara farenin sağ tuşu ile tıklayarak "Parçalar" penceresine ekle..

  Dikkat!
  Sadece aynı tür ve seviyedeki parçalarla gemi inşa edebilirsin. Çeşitli gemi tiplerini birleştirmek mümkün değildir. Lütfen gemi parçalarını satın almadan önce bunu unutma!


  Adım 3:
  İnşa işlemini bitirdikten sonra "Tuning" butonuna basarak gemini tamamla!

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  Tüketilebilir Eşyalar
  Tükenebilen eşyalar kısaca tüketilebilir eşyalar olarak adlandırılmıştır. Karakterinizi destekleyen scrollar, gemi mürettebatınız için yemek, dönüş taşları, balık avı için yemler, deponuzu genişleten eşyalar veya geminizi onaran kitler bunların bir kaçına örnektir.

  Yetenek Kitapları
  Mesleğiniz için çeşitli yetenekler öğrenmek için, meslek guildinizin masterından yetenek kitapları almanız gerekmektedir. Yetenek kitabını okumakla, yetenek puanlarınızı öğrenilmiş yeteneklerinize ekleyebilirsiniz. Yetenek kitaplarıyla ilgili daha fazla bilgi için lütfen Oyun Bilgisi bölümünden Meslek sayfalarını okuyunuz.

  Upgrading için Eşyalar
  Upgrading ederek, etkilerinizi, ekipman ve silahlarınızın görünüşünü geliştirebilirsiniz. Bu çok tehlikeli bir şans oyunu olduğu gibi, eşyalarınızı başarılı bir şekilde upgrade etmek için özel eşyalara ihtiyacınız vardır. Bunlar upgrade stone, perfumed oil ve help item olarak adlandırılır. Daha fazlası için lütfen item reinforcement sayfasına bakınız.

  Crafting için Eşyalar
  Eşyalarınızı upgrade etmek için çeşitli perfumed oils yaratmanız mümkündür. Bu oils için tarifler upgrading den sorumlu olan şehrin içindeki smithy'den satın alınabilirler. Bu tariflerle ve istenilen renklerde Butterfly Fishes ile on farklı oils yaratabilirsiniz. Beş renkli Butterfly Fishes balık avı sayesinde edinilebilir. Daha fazlası için lütfen fishing sayfasına bakınız.

  Quest Shells
  Spesifik eşyaları elde etmek için, özel shells satın alabilir ve Shell Questleri uygulayabilirsiniz. Roxbury'de trading post'un sahibi Jeremiah bunları satıyor. Çeşitli ve farklı görevler vardır. Canavarları avlamak, özel deniz yiyeceği için eşyalar toplamak veya balık avlamak bunlardan birkaçıdır. Shell Questleri belirli bir seviye aralığı sınırlamasına sahiptir (Seviye 14~20 gibi), bu yüzden bazı zamanlar görevi tamamlamak için birkaç oyuncuya ihtiyacınız olabilir. Shell Questleri istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz, sadece yeteri kadar Shell almanız gerekmektedir.

  Görev Eşyaları
  Bazı görevler, özel görev eşyalarını toplamayı veya ulaştırmayı gerektirecektir. Yanlışlıkla bu eşyaları kaybetmediğinize emin olun. Görev eşyaları %100 şans ile düşmemektedir. Bazen onları toplamak için birkaç kere denemeniz gerekecektir.

  Common Loot
  Bazı canavarları öldürdüğünüzde eşyalar düşürürler. Balık avlarken, kullanışsız eşyalar bulacaksınız. Para kazanmak için bu eşyaları şehirde satabilirsiniz. Lootların çoğu kısmı değersizdir, fakat gelecekte hangi eşyanın ne için kullanılabileceğini kim bilebilir ki?

  [​IMG]

  [​IMG]


  Komik bir eğlenceden daha çok, balık avlama yeteneği biraz para ve kullanışlı balıklar tutmanın çeşitli seçeneklerini sağlar. İhtiyaç duyduğun her şey meslek eğiticinden Directory of Fishing kitabı satın almak, biraz yem ve çokça sabır. Balıkçılık yeteneğinin, kara yetenek puanı kullanılarak 5. Seviyeye kadar çıkarılabileceğini unutmayın. Bütün şehirlerdeki limanlar ve küçük adalar Cony, Ron ve Kendal’da balık tutulabilir. Toplamda, beş farklı olta kamışı vardır, bunların ikisi, Itemshop'tan satın alınabilir..

  Hangi deniz sakinini yakalamak için hangi yemi kullanman gerektiğini görmek için aşağıdaki listeye bakabilirsin. Her yem, kesin bir balıkçılık yetenek seviyesi ve kara yetenek seviyesini gerektirir.

  Piece of Bread
  Gerekli kara seviyesi: 1
  Gerekli Balıkçılık yetenek seviyesi: 1
  Tutmak için gereklidir:Goby, Prawn, Anchovy, Sand Eel, Filefish, Delta Smelt

  Paste
  Gerekli kara seviyesi: 8
  Gerekli Balıkçılık yetenek seviyesi: 2
  Tutmak için gereklidir:Skipjack Shad, Halfbeak, Sea Bass, Horse Mackarel, Anchovy, Sand Eel, Filefish, Delta Smelt, Prawn

  Earthworm
  Gerekli kara seviyesi: 15
  Gerekli Balıkçılık yetenek seviyesi: 3
  Tutmak için gereklidir:Skipjack Shad, Halfbeak, Sea Bass, Horse Mackarel, Sand Eel, Filefish, Delta Smelt, Striped Bass, Swimming Crab, Snow Crab, Abalone

  Lugworm
  Gerekli kara seviyesi: 22
  Gerekli Balıkçılık yetenek seviyesi: 4
  Tutmak için gereklidir:Halfbeak, Sea Bass, Horse Mackarel, Striped Bass, Swimming Crab, Snow Crab, Abalone, Pearl Oyster, Porcupinefish, Striped Puffer, Octopus

  Krill
  Gerekli kara seviyesi: 29
  Gerekli Balıkçılık yetenek seviyesi: 5
  Tutmak için gereklidir:Swimming Crab, Snow Crab, Abalone, Pearl Oyster, Porcupinefish, Striped Puffer, Octopus, Webfoot Octopus

  Eğer şanslıysanız, Mühür Kırma İncileri (Pearl)[​IMG]Seal Dissolution Pearls bile yakalayabilirsiniz. Bazı eşyaların mühürlerini kırmak istediğinizde, bu incilere ihtiyaç duyacaksınız. Balıkçılık (Fishing) yetenek seviyeniz ne kadar yüksekse o kadar iyi inciler yakalayabilirsiniz.

  Umarım yararlı olmuştur :muck: :muck:
   
 2. Quattro

  Quattro olduser

  Kayıt:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  6.933
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Mühendis
  Şehir:
  UnderGround

  Çok sağol ellerine sağlık.
   
 3. QuoteLife

  QuoteLife rank8

  Kayıt:
  6 Aralık 2009
  Mesajlar:
  284
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bişey değil herkezi florensia online a bekleriz
   
 4. QuoteLife

  QuoteLife rank8

  Kayıt:
  6 Aralık 2009
  Mesajlar:
  284
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  sadece 1 teşekkür mü?
   
 5. Quxera

  Quxera Bilgiliyim

  Kayıt:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.484
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  unun canı cehenneme !

  teşekkürler.oyundaki amaç ne gemiye falanmı sahip oluyosun
  eğer gemi olayları varsa gelebilirim.
   
 6. QuoteLife

  QuoteLife rank8

  Kayıt:
  6 Aralık 2009
  Mesajlar:
  284
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bro oyun şu kendi gemin var hem karada savaş hem suda savaş yapabiliyorsun.Karada explorer(tüfek ya da çift silah),Noble(iyileştirme) gibi.Denizde torpido gemisi,savaş gemisi,tamir gemisi gibi şeyler var.Kara leveli ile deniz leveli farklı.Ben karada sıkılınca denizde gemiyle sefer yapıyorum arkadaşlarla.Eğer gelirsen hazır guildde var.Oyun zaten türkçe.Biz daha eziğiz ben 10(çift silah),arkadaşım 18 level tüfek.Butüfek felan da korsan tüfeklerinden.Şimdiki zamnkiler gibi değil eski tüfekler.Bro gelirsen sana yardımcı olabiliriz.İyi akşamlar.
   
 7. Tony Montana

  Tony Montana rank8

  Kayıt:
  18 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.497
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Konyaaltı Sahili

  Çok tatlı bi oyuna benziyor. Deneyeceğim, Teşekkürler
   
 8. QuoteLife

  QuoteLife rank8

  Kayıt:
  6 Aralık 2009
  Mesajlar:
  284
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bir şey değil oyuna gelenler pm atsın adım:LostFace