1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Flaş...Kılıçdaroğlu'na İstifa Çağrısı!


 1. Hayta35

  Hayta35 Bilgiliyim

  Kayıt:
  27 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1.872
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  3 Bank
  CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na muhalif isimler 12 Haziran Genel Seçimleri'nde alınan yüzde 26 oy oranını hayal kırıklığı olarak değerlendirdi.

  ŞAHİN MENGÜ: GENEL BAŞKAN VE EKİBİ SÖZÜNÜ TUTMALI VE İSTİFA ETMELİDİR

  CHP Manisa eski Milletvekili Şahin Mengü, "Ekibin tamamı başarısızdır. Kurultaya delege karar verir" derken CHP İzmir eski Milletvekili Canan Aritman, "Genel Başkan ve ekibi sözünü tutmalı, istifa etmelidir. Örgüt faturanın ödenmesini istiyor, yoksa zorla ödetir. Medeni (Kılıçdaroğlu) bir insandır, ona yakışan şapkayı alıp gitmektir. Gitmezse kurultay toplanır" dedi.

  Ankara Medeni bir insandır, ona yakışan şapkayı alıp gitmektir. Gitmezse kurultay toplanır" dedi.

  -"BUGÜNKÜ OYLAR MAĞLUBİYET"-

  CHP'li eski vekil Şahin Mengü, seçimin iki galibi olduğunu belirterek, "AKP ve Bdp (bağımsızlar)'dir. CHP çok kötü puan aldı. Bugünkü oylar mağlubiyettir" dedi. Mengü, şöyle dedi:

  "Tasfiye hareketiyle toplumdaki inanırlığını yitirmişsin. "Oylarımız arttı' dersen, insana gülerler. Sayın Baykal'ın bıraktığında CHP'nin oyu yüzde 28'di. Baykal'dan sonra artış var. Referandumda 'hayır' oyların büyük bir bölümü CHP'deydi. "Yüzde 35' deniyordu. Demek ki daha sonra geriye gidilmiş.

  Seçmen artışı da hiç göze alınmamıştır. 9. 5 milyon seçmen artışı var, yüzde 18 artmış. Bu artıştan hiçbir şey alamamışsın. "

  Ekibin tamamının başarısız olduğunu iddia eden Mengü, "Gürsel Tekin tek başına sorumlu değil. Ekibin tamamı başarısızdır. Bu ekip çok başarısızdır. Bunlar genel başkanlarını yanıltacak kadar cahiller ordusudur. Tarihi İsmet Paşa'yı çay kaçakçısı olarak göstermişlerdir" dedi. Mengü, kurultaya delegenin karar vereceğini de söyledi.

  ARİTMAN: "GENEL BAŞKAN VE EKİBİ İSTİFA ETMELİ"-

  CHP İzmir eski Milletvekili Canan Aritman'da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ekibinin istifa etmesini isteyerek, şöyle dedi:

  "CHP'nin aldığı oy sonucu başarısızlıktır. 3 milyon oydaş kazandık, diyor. 10 milyon artan seçmen var. Milletvekili sayısının artması başarısızlığı örtmez. Baykal'ın bıraktığı yüzde 28. 7'lik noktanın gerisinde kaldı. Baykal'ın katıldığı son Parti Meclisi toplantısında CHP'nin anketlerdeki oy oranı yüzde 28. 7'ydi. Genel Başkan ve ekibi sözünü tutmalı, istifa etmelidir. Örgüt faturanın ödenmesini istiyor, yoksa zorla ödetir. Medeni (Kılıçdaroğlu) bir insandır, ona yakışan şapkayı alıp gitmektir. Gitmezse kurultay toplanır. "

  Mesut Değer:KILIÇDAROĞLU SÖZÜNÜN GEREĞİNİ YERİNE GETİRSİN

  CHP Parti Meclisi Üyesi Mesut Değer, seçimde CHP'nin başarısız olduğunu belirterek, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'ndan medyada ve mitinglerde ortaya koyduğu 'başarısız olursam giderim' sözünün gereğini yerine getirmesini bekliyoruz" dedi.

  Değer, Diyarbakır İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, CHP'nin Diyarbakır'da 2002 seçiminde yüzde 2, 12 Haziran'da yapılan seçimde ise yüzde 1. 8 oranında oy aldığını, bu nedenle başarısızlığın söz konusu olduğunu söyledi.

  Mustafa Özyürek: KILIÇDAROĞLU YÖNETİMİ BAŞARISIZDIR

  Kılıçdaroğlu yönetimini başarısız bulan CHP'li Mustafa Özyürek, "Parti daha iyi bir oy almalıydı. Fakat maalesef 2009'da elde ettiği oy oranının altında kaldı. " dedi.

  Kılıçdaroğlu'nun yüzde 26 oy oranını başarı olarak gördüğünü vurğulayan Özyürek, "Zannediyorum kendilerinin ve Merkez Yönetim Kurulu'nun bir kurultay talebi olmayacaktır. Çok üzgünüm, çünkü seçimlerde örgütlerin yer almadığı bir milletvekili listesi ile karşı karşıya kaldık. Bununla ilgili örgütler gerekli değerlendirmeleri yapıp aralarında imza topladıkları takdirde kurultaya gidilebilir. " ifadelerini kullandı.

  YÜZDE 40'I TAAHHÜT ETMİŞTİ SORU İŞARETLERİ VAR!

  CHP'nin eski milletvekillerinden Esfender Korkmaz da Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 Haziran seçimlerinde başarı elde edemediğini savundu. Bunu AK Parti'nin yüzde 50'yi bulan oy oranına bağladı. Korkmaz, "Bakın nüfus artıyor. Kılıçdaroğlu, 2009'a göre karşılaştırma yapmıyor, 2007'ye göre yapıyor. Biz, 2009 Yerel Seçimleri'nde yüzde 27, 8 oy aldık. Gelinen aşamada İstanbulda 7 puan geriledik. Dolayısıyla olay CHP'de bitiyor, Kılıçdaroğlu'nda değil. " yorumunu yaptı.

  Kılıçdaroğlu'nun parti örgütünü dışladığını öne süren Korkmaz, bu durumun hedeflerin yakalanmasını engellediğini kaydetti. Korkmaz, "Kendisi yüzde 40 hedef koydu. Bunun yanında arada çok makas olursa istifa edeceğini taahhüt etti. 40 ile 26 arasında tam 14 puan fark var. Bu önemli, muhakkak toplumda soru işaretlerine sebep olacaktır. " dedi. CHP'li Esfender Korkmaz sözlerine şöyle devam etti.

  [​IMG]
   
 2. mrtcnt

  mrtcnt rank8

  Kayıt:
  22 Haziran 2008
  Mesajlar:
  686
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Konum
  Haber yazılalı 2 ayı geçti ve istafa yok. Yani bir değişiklik olmayacak