1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Flaş! 43 terörist öldürüldü!


 1. extasi

  extasi rank8

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  954
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Pc
  TSK, karakollar konusunda mali sıkıntı yaşanmadığını da açıkladı...

  Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, yurt içinde eylem hazırlığı içinde olan büyükçe bir terör örgütü grubunun, Irak'ın kuzeyinden hududa girmek üzereyken dün akşam saatlerinde Hava Kuvvetleri ve ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alındığını, büyük kısmının etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

  Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan Tuğgeneral Gürak, Aktütün Karakolu Bayraktepe mevkiine yapılan saldırı gerçekleştiren teröristlerin takibine devam edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

  "Son olarak yapılan istihbarat takibi üzerine yurt içinde eylem hazırlığı içinde olan büyükçe bir bölücü terör örgütü grubu Irak'ın kuzeyinden
  huduta girmek üzereyken dün akşam saatlerinde Hava Kuvvetleri ve ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alınmış, büyük kısmı etkisiz hale getirilmiştir. Bu faaliyette de her zaman olduğu gibi bölgedeki sivil vatandaşların zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmış ve uygulanmıştır."

  Saldırının oluş şeklinin, basının bir bölümünde doğru anlaşılmasına rağmen, diğer bölümünde farklı algılandığının görüldüğünü ifade eden Tuğgeneral Gürak, terör örgütünün saldırısının, Aktütün Karakoluna (bölük merkezine) değil, bu merkezin yaklaşık 1 kilometre batısına emniyet amaçlı olarak çıkarılan Bayrak Tepe'ye olduğunu söyledi. Tuğgeneral Gürak, şöyle konuştu:

  "Aktütün Karakolu (bölük merkezi) konumunun ve binalarının durumunun, verilen zayiatla hiçbir ilgisi yoktur. Bayrak Tepe tutulmaya devam edecektir.
  Bayrak Tepe'ye, yapılması düşünülen bir inşaat yoktur. Gerek de bulunmamaktadır.

  Bir plan dahilinde, Türkiye, Irak ve İran sınırında bulunan öncelikli karakollar yeniden inşa edilmektedir. Bu kapsamda; 2008 yılına kadar 168 karakol
  binası inşa edilmiştir. Bu yıl ise aralarında Aktütün Karakolu da olmak üzere 13 karakolun inşası devam etmekte olup mali kaynak sorunu yoktur. Diğer 162 adet öncelikli karakolun inşasına ise Maliye Bakanlığının koordinatörlüğünde 2009 yılında başlanacaktır. Öncelikli karakolların inşaları tamamlanmış olacaktır. Önemli güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasında hiçbir zaman mali kaynak sorunu olmamıştır."

  Özellikle bazı yayınlarda yer alan referans kişilerden bir kısmının eksik bilgilerle ve değişen şartlara rağmen, eski bilgilere dayanarak bir takım
  yorumlar yapmasının bazen, kamuoyunu yanlış değerlendirdiğini ve farklı beklentilere neden olabildiğini vurgulayan Tuğgeneral Gürak, "Bu nedenle,
  görüşlerine başvurulan kişilerin söyledikleri değerlendirilirken bu hususların, göz önünde bulundurulmasını sizlerden rica ediyoruz." dedi.


  "43 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİR"

  Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, 26 Eylülden bugüne kadar meydana gelen olaylarda toplam 43 teröristin etkisiz hale getirildiğini, çoğu 15 ile 24 yaşları arasındaki 10 teröristin de teslim olduğunu bildirdi.

  Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan Tuğgeneral Gürak, sözlerine önceki gün Diyarbakır' da meydana gelen terör olayında şehit olan emniyet mensuplarına Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine baş sağlığı dileyerek başladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölücü terör örgütü ile mücadelesinin artan bir kararlılıkla devam ettiğini belirten Tuğgeneral Gürak, terörle mücadelede 26 Eylül'den bugüne kadar meydana gelen olay sayısı, kayıp durumu ve ele geçirilen teröristlerle ilgili bilgiler verdi.

  Dönem içerisinde toplam 59 iç güvenlik olayı meydana geldiğini ifade eden Tuğgeneral Gürak, bu olayların yüzde 78'inin (46) güvenlik güçlerinin inisiyatifi ile gerçekleştiğini söyledi.

  Bu dönemde de teröristlerin mayın ve patlayıcı madde kullandığı olayların yoğunlukta olduğunu vurgulayan Tuğgeneral Gürak, toplam 24 patlayıcı madde olayından 20'sinin (yüzde 83) güvenlik kuvvetleri tarafından yerinde imha edilerek olası zayiatların önlendiğini anlattı.

  Tuğgeneral Gürak şöyle devam etti: "Dönem içinde meydana gelen olaylarda toplam 43 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu dönemde de teslim olan terörist sayısında artış devam etmektedir. Teslim olan terörist sayısı 10'dur. Teslim olan bu kişilerin çoğu (15 ile 24) yaşları arasındadır.

  Bölücü terör örgütüne kısa süre önce katılmış olmaları ve örgütten kaçarak teslim olmaları dikkat çekmektedir. Bu kişilerle yapılan mülakatlarda
  örgüte, aile içi ilgisizlik ve kandırılma sonucu katıldıkları tespit edilmiştir. İçine düştükleri duygusal boşluğun bir gencin hayatını karartabileceği açıktır. Bu çocuklarımız gerçeği görüp kendilerini kurtarmışlardır. Bu konuda, aile büyüklerine büyük sorumluluk düşmektedir. Ailelerin kendi çocuklarını çok geç olmadan bölücü terör örgütünden kurtarması büyük önem arz etmektedir."

  Tuğgeneral Gürak, aynı dönem içinde, iç güvenlik harekatında 21 askeri personel ve bir gönüllü köy korucusunun şehit olduğunu sözlerine ekledi


  -ARAMA-KURTARMA FAALİYETLERİ-

  TSK'nın 26 Ekimden bugüne kadar olan arama-kurtarma faaliyetleri hakkında da bilgi veren Tuğgeneral Gürak, dönem içinde icra edilen 10 arama-kurtarma faaliyetinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca 158 kişinin denizden sağ olarak kurtarıldığını, 4 kişinin ölü olarak bulunduğunu bildirdi.

  -MEDYA-

  "Basın Meslek İlkeleri"ne aykırı yayın yapan bir gazete hakkında Basın Konseyi'ne yaptıkları başvurunun incelendiğini ve bu basın kuruluşunun
  kınanmasının oy birliğiyle kabul edildiğini anlatan Tuğgeneral Gürak, "Medyadan, Türk Silahlı Kuvvetlerine ilişkin haberlerin doğru şekilde aktarılmasında daha hassas davranmalarını bekliyoruz. Örneğin, dün bir gazetede, Genelkurmay Başkanımızın bir ziyarete gidişine ilişkin bir haberde 'yeni araçla geldi'ifadesi kullanılmıştır. Bu ifade doğru değildir" dedi.

  Tuğgeneral Gürak, basın mensuplarına bazı önemli konularla ilgili brifing/bilgi notu verilmesine ilişkin çalışma başlatıldığını, önümüzdeki dönemde
  ayrıca iç güvenlik birimlerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt dışında icra ettiği "Barış Destekleme Harekatı" bölgelerine ve çeşitli TSK birliklerine basın turları yapılacağını bildirdi.
   
 2. Metamorph

  Metamorph olduser

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.280
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  BlackArmy ~ Stockholm
  ohh iyi oldu ama bu kahpelere az bile bunların soyunu kurutmak lazım şerefsizlerin
   
 3. extasi

  extasi rank8

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  954
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Pc
  Evet Cok Haklısın... Ama Yakındır Ole Gibime Gelior... İmzan CıkmıyoR Haberin Olsun.
   
 4. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul
  Şerefsiz Alçak Teröristler
   
 5. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-
  Allaha şükürler olsun. Ne diyelim intikamımızı azda olsa aldık.
   
 6. Leo Kenzo

  Leo Kenzo rank8

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.309
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Kökünü kazıyamasakda her daim sapına kadar keseriz... :D
   
 7. Tarantella

  Tarantella rank8

  Kayıt:
  8 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.430
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  can you feel me now?
  yetersiz..1000 terörist bile 1 Mehmetcigin intikamını almaya yetmez..
   
 8. extasi

  extasi rank8

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  954
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Pc
  Katılıorum Simdi Bir Yeni Haber Daha Ekliorum Ama Lutfen Sakin Olalım...
   
 9. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.
  oh be çok zaman olmuştu geldiğimde iyi bir haberle karşılaşmayalı 8) :coffee:
   
 10. SwitchBack

  SwitchBack rank8

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  576
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Düştüğümüz duruma - DüşürüLdüğümüz duruma Bakınız . İnsan öLüsü için sevinir haLe geLdik bizi bu duruma getirenLer utansın . :? Tek isteğim Şehit askerLerimizin arkasında bekLeyen aiLesine ALLah'tan sabır . :?
   
 11. Redefine

  Redefine olduser

  Kayıt:
  21 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.040
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Gebersin Alçaklar!
   
 12. extasi

  extasi rank8

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  954
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Pc
  Bunlardan 1000 Tanede Olse Soylarıda Tukense Gidenler GELMEYECEK! :(
   
 13. XER0

  XER0  

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  10.178
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehitlerimize dünyaları versek azdır...