Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Fenerbahçe'de fırtına öncesi sessizlik hakim...

Eskişehir maçının ardından gürleyen ve Hakem Komitesi ile Futbol Federasyonu ve kurullarını tehdit eden, gerekli önlemlerin alınmasını isteyen Başkan Aziz Yıldırım bugün ise sessiz kalırken, yarınki yönetim toplantısında takımla ilgili radikal kararların alınacağı öğrenildi.

Eskişehir maçının ardından yöneticileri ile konuşan Yıldırım, yarınki toplantı öncesi Teknik Direktör Daum ve sportif direktör Aykut Kocaman ile de görüşecek. Hakem hatalarının yanı sıra takımdaki düşüşün de bariz görüldüğünü ifade eden Yıldırım, bunun nedenlerini soracak. Teknik heyet ise takımdaki disiplinsiz davranışlar hakkında rapor hazırlayıp, devre arasında gitmesi gereken ve yapılması gereken transferleri yönetime sunacak.

Roberto Carlos'un ayrılığına artık kesin gözüyle bakılırken, yeni transferin forvet mevkiine alınmasında hem fikir olundu. Ayrıca iyi bir yerli stoper arayışlarına da başlandı. Formsuzluğu nedeniyle Dos Santos'un dikkatinin çekileceği, Kazım'a uygulanacak cezanın yaklaşık 80 bin euro olacağı da sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Sabır sınırlarını zorlayan futbolcular arasında bulunan Guiza'ya da yönetim artık sırtını dönmüş durumda. Daum'un da gözden çıkardığı İspanyol golcüye iyi bir teklif geldiği takdirde yol verilecek.

Öte yandan yönetimin Daum'dan yerli futbolculara da şans vermesi ve onları her an hazır tutması istenecek. Özer Hurmacı ve Uğur Boral gibi yeteneklerin özgüvenlerini kazanması ve takıma faydalı hale getirilmeleri için çalışmalar yapılması istenecek.

Bu arada Daum'un da üst üste gelen kötü sonuçların ardından futbolcularına öfkelendiği belirtildi. Eskişehir maçının ardından ve bugün de Samandıra'da bir kez daha futbolcular ile konuşan Alman hocanın "Bu gemiyi hep beraber düzlüğe çıkaracağız, yoksa beraber batarız. Gücünüzü ve kalitenizi göstermek zorundasınız. Bu kadar kötü oynamaya hakkınız yok" şeklinde konuşmalar yaptığı öğrenildi.

Yukarı Alt