1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

>>> Firefox Kullananlar İçin Yararlı Bilgiler <<<


 1. Streetwise

  Streetwise rank8

  Kayıt:
  11 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.839
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  1. "İhtiyaç duyulmayan git düğmesinden kurtulmak"

  Adres çubuğunun yanı başında girilen adresin yüklenmesini sağlayan ancak hiç kullanılmayan bir git düğmesi bulunuyor. çünkü siz normalde Enter'e tıklamayı ve zaman kaybetmemeyi tercih ediyorsunuz. Üstelik bu düğme uzun url'leri bir seferde görmeenizi engelliyor, işte bunun için:
  Adres çubuğuna "about:config" komutunu girdikten sonra enter'e tıklayın. Ayar ismi listesinden, browser.urlbar.hideGoButton'ı bulun.Üzerine çift tıklayarak değer alanındaki verinin true olarak değiştirilmesini sağlayın.bu adımdan sonra adres çunuğundaki git düğmesi ortadan kalkacak.

  2.Firefox 2, çöktüğünde dahi standart ayarlar ile son oturumu tüm sekmeleriyle birlikte otomatik olarak yeniden başlatabiliyor. Biz ise bu özellikten herhangi bir sekmeyi ya da tarayıcı penceresini yanlışlıkla kapattığımızda da yararlanmak istiyoruz:
  Bir anlık dalgınlık sonucunda tarayacıyı veya sekmeyi kapattığımız hepimizin başına gelen bir şey. Bunun için Araçlar-Seçeneklere tıklayın ve ana sekmesinde başlangıç alanından, firefox açıldığında da son oturumdaki pencereleri ve sekmeleri gösteri işaretleyin. Sonrasında tamam diyerek pencereyi kapatın.
  bu yapılamdırma, tarayıcının sörfe kaldığı yerden devam etmesini sağlıyor. Çoğu durumda form girdilerini de yeniden oluşturuyor.örneğin yarım kalmış forum mesajlarını tamamlamanızı sağlıyor.
  Ayrıca bu özelliği oturum yerine yalnızca sekmeyi kapattığınızda da kullanabilirsiniz. Bunun için "Ctrl+Shift+T" tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Kapatılan sekmeleri geçmiş/yeni kapatılan sekmeler menüsünden geri yükleyebilirsiniz.( bu özellik süper birşey)
  Umarım işnize yarar, kolay gelsin .

  Arkadaşlar bir ipucu daha sizlere, belki çoğunuz biliyordur ama, bilmeyenler için faydalı olabilir.
  Diyelim zamanla firefox'u kendinize göre özelleştirdiniz, çeşitli eklentiler yüklediniz, yer imlerini oluşturdunuz. olmaz ya bilgisayara format attınız, firefoxu yeniden yüklediniz ve format atmadan önceki hali ile kullanmak istiyorsunuz bunun için:
  windows Xp kullanıcıları; C:\document and setting\administrator kullanıcı\Application Data\Mozilla\ altında bulunan firefox klasörünü kopyalayın, formattan sonra bu klasörü aynı yere kopyalarsanız, tüm ayarlarınıza, firefox ile ilgili herşeyinize kavuşmuş olacaksınız.
  Windows vista kullanıcıları ise;C:\Users\kullanıcı\AppData \Local\Mozilla
  C:\Users\kullanıcı\AppData\Roa ming\Mozilla
  bu işlemleri aynen tekrar edin. kullandığınız firefox geri geldi, kolay gelsin.

  Saygılarımla...

  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. BlackMarshall

  BlackMarshall rank8

  Kayıt:
  11 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.169
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Uluslararası Lojistik-Kargo
  teşekkürler
   
 3. Streetwise

  Streetwise rank8

  Kayıt:
  11 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.839
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Rica ederim ^^