1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

FireFox # Eklentiler #


 1. Smirnoff

  Smirnoff rank8

  Kayıt:
  4 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.879
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Gemlik/Bursa

  Evet FireFox kullanıcıları eklenti nedir bilirsiniz eklentilerin ne işe yaradıklarını ve download link lerini vericem size.

  Öncelikle FireFox a sahip olmak için : http://www.mozilla-europe.org/tr/


  Tab Mix Plus

  Tab Mix Plus, Firefox'un sekme gezinti özelliklerini geliştiren bir eklenti. Bütün sayfaları yeni sekmelerde açmanızı, sekmeleri çoklamanızı ve kapadığınız sekmeleri kurtarmanızı sağlıyor.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1122

  All-in-One Gestures

  Internet sayfalarını fare hereketleriyle kullanmak isteyenler için güzel bir eklenti. Fare hareketleriyle ileri, geri gidebilir, üstünden geçtiğiniz linki yeni bir sekmede açabilirsiniz.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/12

  Colorful Tabs

  Her sekmeyi farklı renk kullanarak birbirinden ayırmayı kolaylaştıran ve tarayıcınıza renk katan bir eklenti.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1368


  Firefox Showcase


  Açtığınız bütün internet sayfalarını, sekmeleri tek bir pencerede görmek için kullanabileceğiniz başarılı bir eklenti. Sekmelerden teker teker aramaktansa görüntülü bir arayüzden istediğiniz sayfayı seçmek daha kolay olacaktır.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1810

  Permatabs

  İstediğiniz sekmeleri özelleştirerek, bu sekmelerin hiçbir zaman kapanmamasını ve tarayıcınızı her açtığınızda direk olarak açılmasını isterseniz kullanabileceğiniz bir eklenti. Kısacası istediğiniz sekmeleri hiçbir zaman kapanmayacak bir hale sokuyorsunuz.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2558

  FaviconizeTab

  Sekmelerinzde sadece sitelerin faviconlarını (adres çubuğundaki ikon) görmek isterseniz kullanabileceğiniz bir eklenti.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3780


  Gmail Manager

  Birden çok Gmail hesabınızı aynı anda kontrol etmek ve bu hesaplara ait son bilgileri anlık olarak görmek isterseniz kullanabileceğiniz bir eklenti.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1320

  WebMail Notifier

  Internet Mail hesaplarınızı kontrol eden ve okunmamış e-posta sayısını gösteren bir eklenti. (Gmail, yahoo, hotmail vb. sistemleri destekliyor)

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4490

  Önizleme ile ilgili 3 adet eklenti

  Fast Dial

  Sayısını kendinizin ayarlayabileceği önizlemeli sayfa kısayolları. Opera'daki Speed Dial.
  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5721

  Tab Scope

  Sekmenin üzerinde beklediğinizde size boyutunu ayarlayabileceğiniz bir önizleme sunan eklenti.
  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4882

  Google Preview

  Google'da arama yaptığınızda çıkan sayfaların küçük önizlemelerini gösteren bir eklenti.
  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/189

  FootieFox
  Birçok ülkenin lig,kupa ve diğer turnuvalardaki futbol karşılaşmalarını canlı takip edebileceğiniz firefox eklentisi.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/725

  New Tab King
  Yeni açtığınız sekmede artık karşınıza boş bir sayfa yerine en çok ziyaret ettiğiniz siteler,kapattığınız sekme geçmişi karşınıza çıkacak.Ayrıca eklenti sayesinde bilgisayarınızdaki klasör ve programlara kısayol oluşturarak tek tıkla ulaşabileceksiniz.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10828

  Video DownloadHelper

  izlediğiniz her video yu kaydetmenize yarayan bir eklenti.


  Videoyu önbellek (cash) den indiriyor ve fazladan bir kota aşımı yaşanmıyor.izlediğiniz video , dinlediğiniz ses dosyası olsun. metacafe, google video, veoh, yahoo video vs. hiç fark etmiyor

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3006


  Interclue

  Tıklamadan önce linklerin sizi nereye yölendireceğini küçük bir pencerede gösteren bir eklenti. Linkin üzerine geldiğinizde ufak bir ikon çıkıyor ve biz bu ikona tıkladığınızda bağlanacağınız sitenin görüntüsü çıkıyor.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4999

  IE Tab
  Firefox'un içinde internet explorer kullanmak için oluşturulmuş bir eklenti. Firefox ile uyumlu olmayan siteler için düşünülmüş. Sisteminizde IE yüklü olması gerekiyor.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1419

  ErrorZilla
  ErrorZilla öntanımlı hata pencerelerini değiştiren bir eklenti. Eğer sayfaya ulaşamıyorsanız, eklenti size sitenin daha önce google tarafından kaydedilmiş bir görüntüsünü gösterebilir veya sizi site bilgilerine ulaştırmak için whois sayfalarına yönlendirebilir.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5398

  Flashgot

  Bir sayfadaki bütün linkleri indirmek için kullanabileceğiniz başarılı bir eklenti. En önemli özelliği ise FireFox'u, Internet Download Manager ve FlashGet gibi yazılımlara uyumlu kılması.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/220

  DownThemAll!

  DownThemAll! Firefox'a entegre edilmiş bir indirme yöneticisi. Kullandığımız çoğu indirme yöneticisindeki hızlandırma işlemini de yapıyor ve herhangi bir internet sayfasında bulunan bütün resimleri, müzikleri tek tıkla indirmenizi sağlıyor.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/201

  Adblock Plus

  Web sitelerinde canınızı sıkan reklamlardan kurtulmak için kullanabileceğiniz başarılı bir eklenti. Eklentinin güncellenen reklam engelleme listelerini kullanarak can sıkıcı reklamlardan kurtulabilirsiniz. Eğer listede bulunmayan reklamlara karşılaşırsanız, reklama sağ tıklayarak reklam kaynağını engelleyebilirsiniz.
  Ancak AdBlock Plus'ı çok sık ziyaret ettiğiniz sitelerde kullanmamakta fayda var. Çünkü PC Labs gibi bir çok site, hayatını reklam gelirlerinden sağlamakta ve AdBlock gibi yazılımlar kullanıldığı zaman yayın hayatını sürdürmemizin çok zor olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu yüzden AdBlock eklentisi, her tarafı reklamlarla kaplı siteler için sistem kaynaklarını rahatlatmak için kullanılabilecek bir eklenti.
  AdBlock Plus'ın bir diğer artısı ise, gösterilen flash dosyalarının kaynaklarını görebilmeniz ve indirebilmeniz.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865

  NoScript

  Internet sayfalarındaki, javascript kodlarının çalışmasını engelleyen bu eklenti ile güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/722


  hideBad


  Dolaştığınız web sayfalarının başkaları tarafından görünmesini istemediğiniz zamanlarda, bu sekmeleri tek bir hamlede gizleyebilirsiniz. Ayrıca çerez ve geçmiş ayarları da yapabilirsiniz.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1052

  BetterPrivacy

  Tarayıcınızın gizlilik hassasiyetini bu eklenti ile daha detaylı ve başarılı hale getirebilirsiniz. LSO ve DOM gibi izlenebilir çerezlerin depolanmasını engelleyebilirsiniz. Bununla birkaç siteyi örnek olarak verebiliriz; Google, YouTube...

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6623

  Charset Switcher

  Firefox'da kimi Türkçe sayfalarda ortaya çıkan karakter kodlaması sorununu kesin bir şekilde çözecek eklenti: Yapmanız gereken tek ayar, size sorun çıkaran sayfadayken sağ klikleyip Karakter Kodlamasını (Türkçe sayfalar içn) "Türkçe Windows-1254" şeklinde ayarlamak.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8493

  Ubiquity
  Ubiquity google,youtube,wikipeda v.b sitelerde hızlıca arama yapmanızı sağlıyor.Bu eklentiyi aktif hale getirmek için CTRL+Space tuşlarına basıyoruz.Karşımıza bir pencere gelecektir.Örneğin ''google türkiye'' veya ''g türkiye'' yazarsam.Anında aradığım kelimenin sonuçları karşıma çıkar.Arama yapabildiğimiz bütün siteleri yazamadım ama içinde bir çok siteyi barındırıyor.

  Not:Bir kelime yazdığımız zaman aranılan kelimenin sonuçlar otomatik olarak çıkıyor.Eğer çıkan sonuçların sayısını az buluyorsanız.Kelimeyi yazdıktan sora Enter'a basarsanız yeni sekme açılarak aradığınız kelimenin sonuçlarını tam olarak görebilirsiniz.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/9527

  Personas
  Firefox'un sade arayüzünden sıkılanların mutlaka kullanması gereken bir eklenti.Bu eklenti sayesinde arayüze arkaplan ekleyebiliyoruz.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10900

  Undo Closed Tabs Button


  yannışlıkla bir tabı kapattınız diyelim özellikle benim gibi orta tuşa alışık kullanıcıların sık sık yaptığı bir hatadır. sorun değil bu eklenti ile undo yaparak kapattığınız tabları yeniden açabilirsiniz. default 10 undo isterseniz arttırılabilir.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3082

  FasterFox


  Fasterfox sayesinde tarayıcınızın birçok özelliğini kullanarak hızlı şekilde işlem yapmasını sağlayabilirsiniz. Daha önceden manuel olarak yaptığınız birçok ayarı sadece birkaç tıklama ile gerçekleştireibilirsiniz. Mesela sayfaların hızlı açılması, HTTP bağlantı sayısı, Önyükleme göstergesi, hızlandırılmış önhazırlık, tarayıcı önbellek oranı ve daha birçok ince ayar yapılabilir….

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/9825?src=api

  AutoPager :
  Sayfası olan her sitede ( forum,google image gibi ) siz 1. sayfada iken alt tarafa 2. sayfayı açıyor böylece sayfa geçmekle uğraşmıyorsunuz.

  Chromifox Extreme Carbon

  Google Chrome temasının gri ve siyah versiyonu.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10883

  ReloadEvery

  Bulunduğunuz sayfayı belli aralıklar ile otomatik yenileme ekletisi.

  Örneğin 5 saniye aralıklar ile sayfanın yenilenmesini istiyorum.Sayfa içerisinde sağ tıklayıp.Reload Every gelip oradan reload every 5s seçiyorum.Sayfamız artık 5 saniyede bir yenilenecek.Eğer sayfa yenilenmiyorsa yine sağ tıklayıp.Aynı yerdeki ayarlarda Enable'nin açık olmasını sağlıyorum.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/115


  ImTranslator
  Dil çevirimine yarayan güzel bir eklenti.

  Kullanımı:Web sayfasında herhangibir kelime seçtikten sonra mouse ile sağ tıklayıp ImTranslator seçeneğini seçin.Seçtiğiniz kelimenin hangi dilde olduğunu ve hangi dile çevrileceğini belirleyip çevir butonuna basın.

  Eklentinin arayüzünü türkçe yapmak için sağ üstte bulunan dil ayarını değiştirin.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2257

  Sadece Bir Teşekkür Yeter pray:

  - Resim Silinmiş.

  Alıntı Değildir cool2:
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Smirnoff

  Smirnoff rank8

  Kayıt:
  4 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.879
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Gemlik/Bursa

  Birşey eklemek istiyorum Konu ile ilgili bölümde kimse olmadığı için konuyu buraya açtım.
   
 3. Expect

  Expect  

  Kayıt:
  19 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.256
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Doktor
  Şehir:
  Mt.Everest

  Çok güzel bir topic olmuş bilmeyen arkadaşlara yardımcı olur umarım :kalp:
   
 4. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.461
  Beğenilen Mesajlar:
  364
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  başlık şöyle olsaydı burada olurdu ama şimdi yeri burası değil.

  " Firefox eklentileriniz nelerdir "
   
 5. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48

  /Taşınmıştır.