1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Firefox-Chrome: Sekme savaşı başladı!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.456
  Beğenilen Mesajlar:
  362
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  Firefox-Chrome: Sekme savaşı başladı!


  Eskiden Internet Explorer'da sekme desteği yoktu. Açık pencere kalabalığından sıkılanlar hızla Firefox'a geçtiler.

  Ancak artık her tarayıcıda sekme desteği var. İşte bu yüzden artan sekme sayısıyla başa çıkmak için yeni yaklaşımlar geliştiriliyor. Bunlardan birisi de Firefox 4 ile gelecek olan Panorama özelliği. Eski ismi Tab Candy olan Panorama, sekmeleri gruplandırma ve düzenleme imkanı sunuyor.

  İsteyen kullanıcılar Firefox 4'ün beta'sını indirerek bu özellikten faydalanabilirler. Firefox 4 tamamlanmaktan uzak olsa da, deneme sürümündeki sekme düzenleme özelliği oldukça düzgün çalışıyor.

  Download: Firefox 4 beta


  Aynı özelliğin Chrome versiyonu da bulunuyor. Resmi bir özellik olmamasına karşın Tab Sugar isimli bir eklenti bu işi görüyor.

  Tab Candy kadar akıcı çalışmasa da sekmeleri düzenleme ve gruplandırma açısından Chrome'u çok daha yetenekli hale getiren Tab Sugar, denemeye değer bir eklenti.

  URL alanının sağında yer alan bu eklentinin ikonuna tıklayarak yeni bir sekme açıyorsunuz. Bu sekme diğerlerini barındırıyor. İçerisinde sürükle bırak ile kolayca gruplandırma yapabilirsiniz. Sonra istediğiniz gibi boyutlandırabilir, gruplar için ayarlar altından kısayollar atayabilirsiniz.

  Download: Tab Sugar
   
 2. Avasin

  Avasin  

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.440
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  İnşaat Mühendisi
  Şehir:
  Santa Clara/Küba

  Cidden nefret ediyordum şu açık pencere kalabalığından. Sekmeler çok iyi oldu. Hele bide şu yeni yöntemle daha iyi olacak sanırsam