1. Reklam


  1. kyra
   viki
   Tenda
   lastworld
   silkroadcilar
   3

Firefox 4'ü siz tasarlayın!


 1. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.276
  Beğenilen Mesajlar:
  26
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Büyük fırsat: Firefox 4'ü siz tasarlayın!

  Firefox 4.0'da sizin de tuzunuz olsun! Popüler tarayıcıyı şekillendirme şansı ayağınıza kadar geldi.

  İnternet tarayıcı kullanıyorsanız ve "Bu işi daha iyi yaparım!" diye düşünüyorsanız, işte size kendinizi kanıtlama fırsatı.


  Mozilla kullanıcıların yeteneklerinden ve görüşlerinden yararlanmak için bir imkan yaratarak Firefox 4'ün Anasayfa sekmesinin tasarımında yardım istiyor.

  Mozilla anasayfa tuşunu ana araç çubuğundan çıkartarak, ona has bir sekme vermek istiyor. Amacı sadece tek bir sayfadan daha fazlası haline getirmek. Ancak bunun iGoogle benzeri araçlarla ya da en son ziyaret edilen sitelerle dolu bir araçtan daha fazlası olmasını istiyor. Mozilla, bunlar dışında fikir ve görüş istiyor.

  İşte Mozilla açıklaması "Bunun sebebi bu kullanımın değerli olmadığını düşünmemiz değil. Daha ziyade internet tarayıcı açıldığı zaman tarayıcıya tam erişim ile neler yapabileceği. İlginç birörnek about:me eklentisi. Bu eklenti internet sörf alışkanlıklarınızdaki trendleri gösteriyor. Yahoo ve MSN gibi portalların aksine, yerel Firefox anasayfa sekmesi kullanıcılara kişisel bir şeyler sunabilir. Kullanıcıların kişisel ilgi alanlarına yönelik olabilir. Düşüncelerinizi bize aktarın, ayrıca tasarım konusunda ve konseptler üzerinde de yorumlarınızı bekliyoruz."

  İşte proje sitesi: design-challenge.mozillalabs.com/winter09