1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Firefox 3.5 RC2 mercek altında...


 1. Darwell

  Darwell Tanınıyorum

  Kayıt:
  19 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  439
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Meslek:
  Öğrenci

  Mozilla çıkacak olan 3.5 sürümünü neredeyse tamamen hazır bir versiyonunu yayınladı. Yeni nesil Firefox jenerasyonu daha fazla hız ve akıllı fonksiyonlar vaat ediyor.

  İnternette gezinirken ardınızda izi sürülebilecek materyaller bırakıyorsunuz. Internet tarayıcınız siz gezinirken: ziyaret ettiğiniz web sayfalarını, Google ve diğer arama motorlarında girdiğiniz sorgulamaları, kutucuklara girilen verileri, indirdiklerinizi ve web sitelerinin mültimedya içeriklerini kaydediyor. Bu veriler her ne kadar bilgisayar kullanmada hız ve konfor sağlasa da; birçok kullanıcının paylaştığı bir bilgisayarlarda bu verilerin saklanması bazı durumlarda istenmeyebiliyor.

  - Resim Silinmiş.


  'Private Browsing'

  'Private Browsing'
  Bu şekilde iz bırakmamak için Firefox 3.5 ile 'Private Browsing' geliyor. Tarayıcı bu modda bahsi geçen verileri sadece o oturum boyunca hafızada tutuyor. Ne zamanki o Firefox oturumunu kapatıyorsunuz, o zaman veriler siliniyor. İndirilen dosyalar ve yeni düzenlenmiş sık kullanılanlar bu kuralın dışında kalıyor ve Firefox oturumunun kapatılmasının ardından da yerlerini koruyorlar.

  Eğer bilgisayarı sadece tek kişi kullanıyorsa bile 'Private Browsing' sizi veri hırsızlığına karşı koruyacaktır. Bu modda, ziyaret geçmişinize, üçüncü şahıs web siteleri artık JavaScript üzerinden ulaşamıyor. No script gibi eklentileri kurmamış kullanıcıların da artık bu gelişme ile geçmişlerine ulaşılamayacak.

  Bu modda 'Tools' (Araçlar) menüsü üzerinden ya da Ctrl+Shift+P kombinasyonu ile ulaşıyorsunuz. Bu fonksiyon sadece o oturumu dikkate aldığı için; önceki sürümlerde bulunan 'özel verileri temizle' komutunun işlevine göre daha kullanışlı.

  Download: Firefox 3.5 RC2
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017