rebelb demiş ki:
beyler unutmayın , hız olmadan okçu olunmaz , eğer lighting yoksa nanayı yemişsindir bir okçu olarak, çünkü kaçarak vurması lazım

çok haklısın adamım...

beyler bn ilk açtıımda fire bile yoktu 60 lvla kadar sadece pacheon-light kastım 1 kere bile pvpde yatmadım birda fire düşünün. (ki ben 60 lvldan önce zırh olarak hep npc gyerim)

destiny demiş ki:
çok güzel yapmışsında .. ben bu buildi şahsen kimseye önermem .. yani var böyle buildler bizim serverde adamın +6 +5 seti vardı ben +4 , +5 setimle kesmiştim ..

olucaksanız ya ; 90fire 90cold 90pacheon
90fire 90force 90pacheon
90fire 90 cold 90 heuksal
90 fire 90 force 90 heuksal <- özellikle en hit build

bu buildler bence silkroad gelmiş geçmiş en iyi buildlerdir aksini iddaa eden varsa çıksın karşıma
yeni patch gelince heuksal skilleri geri kaldı ve etknliğini yitirdi artık... ve force kullanan da çok az o da gücünü yitirdi... büyük ihtimal oynayan adam pvp yapmasını bilmiyormuş... gayet ii bir build bu...

bence iyi bir yapılandırma ama kararsızım fire-cold pacheon yada fire-light pacheon seçicem ama hangisi bilemiyorum..

karukanu02 demiş ki:
bence iyi bir yapılandırma ama kararsızım fire-cold pacheon yada fire-light pacheon seçicem ama hangisi bilemiyorum..
arkadaşlar bırakın artık şu cold u ya... zaten full str sin cold sana ne getircek sanıosun. insanlar tutturmuş cold da cold die. istediin snow shield se en büyük eksisi mp biticek we vuramıcaksın. cold denen olay int charlarda olur onlarda da fire olmz... str char yapıosan force skillerin light/fire ya da olacak...

loqqin demiş ki:
karukanu02 demiş ki:
arkadaşlar bırakın artık şu cold u ya... zaten full str sin cold sana ne getircek sanıosun. insanlar tutturmuş cold da cold die. istediin snow shield se en büyük eksisi mp biticek we vuramıcaksın. cold denen olay int charlarda olur onlarda da fire olmz... str char yapıosan force skillerin light/fire ya da olacak...
haklısın herkes tutturuyor cold diye bu yüzden kafam karıştı light banada daha doğru geliyor çünkü parry ratio var ve aynı zamanda hız içinde gerekli olan bir build yani okçu dediğin hızlı ve esnek olcak mantıken light tabiki ama yok hemen yatıyor yok şöle yok böle kafa karıştırıyo birde o kadar farm yaptım yeni açıcam skilleri hatalı olsun istemem :thumbsup: ama light açacağım karar verdim force da bence çok gereksiz pek çok eksisi var çünkü piller var üstüne birde ice wall etkisizleştiriyor clericlerin skilleri var force da zor benim için hemde çok gereksiz

yapılandırma için teşekkürler işime yarayacağına eminim :) ama birşey sormak istiyorum şu an rsro da 16 lvl ım ve gereken sp yi 40 ve 70 lvl için hesapladım bu rehbere göre 40 lvl için 27 k 70 lvl için 202k sp gerekiyor aslında 2 gap gidiyorum ama skilleri yükseltmesi gelince yükselttim ama masteryle oynamadım şu an 2 gapla gitmeye devam ediyorum sence 2 gap yeter mi 27k ve 202k için yoksa gapı 4 5 mi yapmalıyım yada adam akıllı bi sp farm mı yapmalıyım ? Not rsroda free ong taxi çok yok benimde 1m kadar param var yani ong farm bir yere kadar yapabilirm :)
yani kısaca özetlersem sorularımı
Hedeflenen spye (202k)ulaşmam için şu an 2 gapım var bu gap yukarıdaki gibi yapılandırılan bir char için yeterli mi
Gapımı 4e veya 5e mi çıkarmalıyım
Ya da şu andan itibaren mastery lvle ellemeyip iyi bir sp farm mı başlatayım dersiniz arkadaşlar
Not : ong farm yapmak için 1 m im var ancak rsroda free taxi çok az (en azından Çaan da) olan taxilerde 350k dan başlıyo wizardlar
biraz daha para biriktirdikten sonra gap 9 yapıp en azından 30 a kadar farmlı gidip sonra gap 2 mi yapmalıyım
NOT:70 lvlda yukarıdaki kesin açılması gereken ve Firedaki kalkan skilli de dahil hepsini max hesapladım

EDİT:
Bu build bence çok iyi bir build her ne kadar daha rsroda ezik olsamda 13+1 ve criti 7 olan bowumla 15 lv ken 19 luk fire cold full str bowmani yatırmıştım ki (skillin ing adını unuttun :) ) buzdan kale açıp duruyodu ve potunun bitmediğine emindim :) Üstelik kolay kasılan bir karakter ve yatmadan chakji worker pt sini yatırabiliyorum zerksiz hemde npc bowuyla :thumbsup:

Build Cok iyi bir build +5 Nova set +8 Nova Mirage İlision Bow var 101 Lv 110 Lv Wizard Str Blade Kesiyorum cok rahat

Bence bowa light çok saçma olur light dediğin şey mag powera en yüksek dereceği verir o yüzden str charlarda gereksiz.

Yukarı Alt