'Finali adım adım düşüneceğiz'
Kara Kartal'ın tartışılan teknik direktörü Bernd Schuster, kritik Dinamo Kiev maçı öncesinde dün basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ümraniye’deki basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulunan Schuster, “Avrupa Ligi’nde iyi işler çıkardık. Taraftarımıza ve camiamıza iyi gittiğimiz kulvarda daha fazla şeyler vermek istiyoruz. Çok hevesliyiz. UEFA Avrupa Ligi bizim için çok önemli. Avrupa’da yaptığımız maçlarda Türkiye’den daha iyi sonuçlar aldık. Taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz. Artık adım adım gidilecek maçlara çıkıyoruz. İşin ciddiye bindiği seviyeye geldik. Dublin için daha uzaktayız. Önümüzde çok yol var. Şu anda Avrupa Ligi’nde en önemli kulvara geldik ve elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

‘Hepimiz çok üzüldük’

İbrahim Üzülmez’in gönderilmesiyle ilgili de konuşan deneyimli teknik adam, “Pazar günü Ankara’daki olay hepimizi üzdü. Benim için sürprizdi ve beklemediğim bir olaydı. Zor, ancak alınması gereken bir karardı. Olaya karışan İbrahim Toraman’ı dinlendirebilirim. Sonuçta Ferrari hazır durumda. İki haftadır sağlıklı ve bizden forma şansı bekliyor. Üzülmez’in yerine kısa sürede bir alternatif bulmak kolay değil. İsmail’in sakatlığının ciddi olmaması bizi mutlu ediyor. Oynamasına engel bir durum yok. İleriki zamanlar için bir alternatif bulmaya çalışacağız. Belki sağda oynayan arkadaşlarımızdan birini buraya alabiliriz. Olaylar bu noktaya geldiği için İbrahim yok. Farklı alternatifler bulacağız” dedi.​

Toramanı dinlendirebilirim diyor ya ibrahim üzülmezi de bunlar gönah keçisi ilan etti vallahi acıyorum bu üzülmeze ya ama eminim ki toraman birşeyler yapmıştır.

Üzülmez mağdur durumdaydı ama kalemimizi kırdı deyip seyircinin önüne yem etti toramanı orda soğudum zaten adamdan. Umarım taraftar negatif bir tepki vermez. Toraman'ın oynamaması daha hayırlı olabilir.

Yukarı Alt