Haberlerde gördüğümde paylaşayım istedim.

Filistin' deki kardeşlerimize sizde biraz yardım eli uzatın!

Banka Hesap Numaraları:
Ziraat Bankası
Aşağı Ayrancı Şubesi
555 555 55

Türkiye Halk Bankası
Bakanlıklar Şubesi
05 0000 05

Vakıflar Bankası
Finans Market Şubesi
20 555 55​

Bu bankalardaki Başbakanlık acil yardım hesaplarına para yatırılabilecek.

Haberler:

İsrail Okulu Vurdu!
İsrail tankı, evleri bombalanan sivillerin sığındığı Cibalya mülteci kampında Fahura Okulu'nu vurdu, en az 40 kişi öldü.
İsrail tankı, Cibalya mülteci kampında Fahura İlköğretim Okulu'nu vurdu, çoğu çocuk çocuk en az 40 kişi öldü.
Gazze'deki iki hastaneden sağlık görevlilerinin bildirdiğine göre, iki tank mermisi okulun önünde patladı. Okulun çevresine ve içine şarapnel parçaları dağıldı. İsrail tankının saldırı düzenlediği sırada, çatışmalardan kaçan Filistinliler okula sığınmış durumdaydı. Ajanslar, 40 ölünün yanısıra çok sayıda yaralı olduğunu duyuruyor.
Sağlık çalışanları, ölenlerin, evleri bombalandığı için, okula sığınan Filistinli siviller ya da çevre sakinleri olduğunu belirtiyorlar.

Filistin'e Malzeme Bağışı Konusunda Açıklama

Filistin'e Türkiye'den ayni yardım malzemesi (ilaç, gıda, giysi..vs) ulaştırmak mümkün olmadığı için Filistin'e ulaştırmak üzere şu anda maalesef malzeme bağışı kabul edemiyoruz.
Filistin için şu anda sadece nakit (para) bağışlarınızı kabul edebiliyoruz.
Gerekli ihtiyaç malzemelerini Mısır ve Filistin'den satın alarak Filistin halkına ulaştırabiliyoruz.

Vurulmaktan Korkuyorum!
Filistin’de, İsrail askerleri tarafından evleri bombalanan bir kız çocuğunun kameralar tarafından kaydedilen bu naif isyanı tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

Savaşın ortasında oyuncak biriktiren bu küçücük kız çocuğu isyanını şöyle dile getirdi:
“Bomba pencereye çarptı. Her şey kırıldı ve yandı.

Benim eşyalarımı ve oyuncaklarımı niye kırdılar? Bir sürü eşyam gitti. Hepsini çöpe attık. Giyeceklerimizi de attık.
Komşularımızdan giyecek elbise dileniyoruz.
Yediğimiz yemekler gazlı kokuyor. Gazlı koksalar bile elbiselerimizin gitmesini istemiyoruz. Sedece elbiselerimizi bir koklasınlar.
Evde bir şeyler yaptığımız ya da duş alacağımız zaman İsrailliler gelsin ve elbiselerimizi koklasın, evimizi gelip görsünler. Gaz kokusu bizi öldürüyor. Gelip elbiselerime bakın. Koklayın. Gaz kokuyor.
Ne yapabilirim? Babamın aldığı güneş gözlüğüne, bilezik ve kolyeye bile sevinemedim. Annemin verdiği yüzüğe de sevinemedim. Tüm bu eşyalarıma nasıl sevineyim ki? Nasıl? Bunlara neyle sevinilir?

Okula giderken silah sesleri duyuyorum. Vurulmaktan korkuyorum ve her yerim titriyor.”

Banka Hesap Numaraları:
Ziraat Bankası
Aşağı Ayrancı Şubesi
555 555 55

Türkiye Halk Bankası
Bakanlıklar Şubesi
05 0000 05

Vakıflar Bankası
Finans Market Şubesi
20 555 55​

Bu bankalardaki Başbakanlık acil yardım hesaplarına para yatırılabilecek.

Yardımlarınızı Esirgemeyin!

Teşekkürler..Aslında iyi düşünmüşsün fakat nereye kadar yardım edebilcezki..Sanmıyorum mantıklı gelmiyor.. :roll:

Oooooo hacım çok güzel bi konuya değinmişsin. Arkadaşlar lütfen bu konuda duyarlı olalım kimse benim yaşım kaç daha başım kaç bana ne demesin. Din , dil , ırk girmez araya böyle konularda hepimiz insanız oyuna harcadığınız silkin goldun haddi hesabı yok çoğunuzun/çoğumuzun. Herkes 5 ytl göndersem kurtulacak mı Filistin demesin , herkes 5 ytl benden diye düşünürse milyarlarca para aktarılır oraya hemen elimizden geleni yapmaya bakmalıyız daha hepimizin önünde uzun bi yaşam var ve yarın hangi ülkenin askerini nerede görürüz bilmiyoruz. Bor madenlerimiz keşfedilmemiş , açılmamış doğal kaynaklarımız var , stratejik konumumuz önemli yer ediyor dünya da ilerde birgün bizim başımıza gelir de yardım göremezsek hiç birimiz "keşke" demeyelim. Şahsen elimden geleni yapar , duyurabildiğim kadar da çevreme duyururum çok güzel düşünmüşsün kardeşim çok teşekkürler

Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Polgara demiş ki:
Oooooo hacım çok güzel bi konuya değinmişsin. Arkadaşlar lütfen bu konuda duyarlı olalım kimse benim yaşım kaç daha başım kaç bana ne demesin. Din , dil , ırk girmez araya böyle konularda hepimiz insanız oyuna harcadığınız silkin goldun haddi hesabı yok çoğunuzun/çoğumuzun. Herkes 5 ytl göndersem kurtulacak mı Filistin demesin , herkes 5 ytl benden diye düşünürse milyarlarca para aktarılır oraya hemen elimizden geleni yapmaya bakmalıyız daha hepimizin önünde uzun bi yaşam var ve yarın hangi ülkenin askerini nerede görürüz bilmiyoruz. Bor madenlerimiz keşfedilmemiş , açılmamış doğal kaynaklarımız var , stratejik konumumuz önemli yer ediyor dünya da ilerde birgün bizim başımıza gelir de yardım göremezsek hiç birimiz "keşke" demeyelim. Şahsen elimden geleni yapar , duyurabildiğim kadar da çevreme duyururum çok güzel düşünmüşsün kardeşim çok teşekkürler

Harkulade Bir Açıklama Olmuş...Duyarlı Olmalıyız

Polgara demiş ki:

+1905 :beer:

Spare_

Bilgiliyim
Arkadaşlar bakın ben sizlere söyliyim. Filistin Sınırından yardım sokulmuyor... Bizde yardım etmeyi biliyoruz. İHA - CANSU- ve birkaç önemli yardım kuruluşu daha Hamas sınırda bekliyor. Ama yardım kabul edilmiyor. Sizler yardımlarınızı edin İsrail-Gazze'den çıktıktan sonra heralde yardım kuruluşları alınacaktır. Şuanda siz en büyük yardımı dua ederek duyurursunuz. Yada sesinizi başka yollarla duyurmaya çalışırsınız. Çok güzel konu açmışsın arkadaşım . :muck: Ama suanda yardım sokulmuyor. Keşke sokulsa hemen yardım edicem,ama sokulmuyor.

Spare demiş ki:
Arkadaşlar bakın ben sizlere söyliyim. Filistin Sınırından yardım sokulmuyor... Bizde yardım etmeyi biliyoruz. İHA - CANSU- ve birkaç önemli yardım kuruluşu daha Hamas sınırda bekliyor. Ama yardım kabul edilmiyor. Sizler yardımlarınızı edin İsrail-Gazze'den çıktıktan sonra heralde yardım kuruluşları alınacaktır. Şuanda siz en büyük yardımı dua ederek duyurursunuz. Yada sesinizi başka yollarla duyurmaya çalışırsınız. Çok güzel konu açmışsın arkadaşım . :muck: Ama suanda yardım sokulmuyor. Keşke sokulsa hemen yardım edicem,ama sokulmuyor.
Sen söylemesen ben söylecektim..Yardım alınmıyor sınırdan sokmuyorlar..Bizden onlara tek gidecek olan Dualarımızdır..Eksik etmeyelim arkadaşlar.. :buddha:

Journalist

Aileden
Spare demiş ki:
evet tırlarımız içeriye alınmıyor çünki filistin kamyonları gelip alıyor sınırdan malları diye biliyorum yani yardımlarınız ulaşıyor :wink1:

Spare_

Bilgiliyim
Yardımlar ulaşmıyor ARK0 Kabul edilmiyor. Ben bu konuyla ilgili birçok şey biliyorum. Ve En önemli en tanınmış yardım kuruluşları bile kabul edilmiyor.

Spare_

Bilgiliyim
:D Ama doğru bildiğime eminim. IHA-CANSU alınmıyor. Ve diğer küçük kuruluşlarda. Biz bunların sohbetini yapıyoruz, Her pazar 2,30 saat.

canlı olarak haberlerde türklerden gelen yardımları gösterdiler 3 veya 13 ton du.(hatırlamıyorum)

Spare_

Bilgiliyim
Ozaman onlar Filistin'e giden yardımlardır. Gazze'ye dün'den sonra yardım sokulmaya başladı. 3 saat ateşkesecek ya İsrail ondan.

Yukarı Alt