Hişşt!

Çiftçi tavukları için hiç yorulmayan bir horoz almak için pazara gider.

Pazarcı; "İstediğiniz herşeyi bu horoz yapar" diye azgın mı azgın bir horoz satar bizim çiftçiye.

Adam çiftliğe döner ve horozu kümese koyar koymaz tüyler uçusur, gıdaklama sesleri, feryat figan; çiftçi çok memnundur. Ama horoz çok azgındır, sadece kümesi değil, çiflikteki hayvanlar, atlar, koyunlar, inekler vs. vs...

Adam memnundur, ama bir yandan da endişelenir horoz iki günde ölecek diye. Horozu tutmaya çalışır, ama nafile. Neyse der eve girer.

Ertesi gün bir bakar ki, horoz ayaklar havada, dili dışarda kümesin önünde pestil vaziyette yatıyor ve hatta tepesinde bir de akbaba uçuyor.

Çiftçi kendi kendine; "Ehh işte sana dedim geberecen diye" şeklinde söylenir.

Horoz, bir gözünü hafif açarak çiftçiye kısık sesle homurdanır:

- Hişşşt! Akbabayı kaçıracan suusss! :mrgreen:

Fena Gelin

Bir gelin ve kaynana sürekli kavga ediyorlarmış. Kaynanası ile her gün kavga etmekten bıkan gelin en sonunda ağzını açmış ve söylenmeye başlamış:

- Kadın! Kadın! Sen ne diyorsun!? Ne demek "ne getirdin bu eve?"!!!

Üzerini çıkartıp göğüslerini göstererek:
- İki tane kristal avize.

Göbeğini göstererek:
- Bir tane bünyan halı.

Donunu çıkartarak:
- Renkli bir televizyon getirdim. Peki senin oğlun ne getirdi?! "Kırık bir anten"... O da benim sayemde düzeliyor!

Tilkinin Orucu

Tilki ormanda gezmektedir.

Bir ağacın dalında asılı bir geyik butu görür.
Açtır, ama süphelenir kontrol etmeye başlar ve görür ki bu bir tuzak...

Geyik butu bir iple bombaya bağlıdır. Epeyce uzağa gider ve başını kollarının üzerine koyarak yatar, biraz sonra kurt gelir, butu görür ve yatan tilkiyi de tabii...

Tilkiye sorar:

- Napıyorsun dostum?
Tilki cevap verir
- Hiçç... yatıyorum.
- Burda bir but var?
- Evet var...
- Neden yemedin?

Tilki sakince cevap verir:

- BUGÜN ORUCUM.

Kurt kendinden emin:
- Ben yiyeyim o zaman?

Tilki:
- Buyur afiyet olsun.

Kurt buta uzanır uzanmaz bir patlama, ortalık toz duman!

Kurt yaralı, hareketsiz, 10 metre uzakta perişan halde yatarken tilki sakince butu yemeye başlar.

Bunu gören kurt:
- LAN ŞEREFSİZ HANİ ORUÇTUN?!

Tilki pişkin pişkin:

- Biraz önce top patladı duymadın mı?!

Çıplak maymun
Maymun birgün ormanda yürürken hayvanların can havliyle kaçıştıklarını görür. Karşısına çıkan ayıya neden kaçtığını sorar.

Ayı:

- Maliye geliyor. Yahu ben de kürk, hanımda kürk, çocukta kürk; ben kaçmayayımda kim kaçsın?!

Maymun biraz daha yürüyünce karşısına kaplumbağa çıkmış. "Kaplumbağa sen niye kaçıyorsun?" demiş.

Kaplumbağa:

- Yahu bende ev, hanımda ev, çocukta ev; nasıl kaçmayayım?!

Bunu duyan maymun da koşmaya başlamış. Epey bir koştuktan sonra birden durmuş ve "ulan benim kıçım açıkta, hanımın kıçı açıkta, çocuğun kıçı açıkta; ben niya kaçıyorum?!" demiş

Ne zannettin? (Temel)

Birgün Temel ile Dursun yabancı bir ülkeye giderler ve Temel büyük bir kule gösterir Dursun'a:

Temel:

- Bura dünyanın en yüksek yeridir. Atlarsan ancak üç günde yere düşersin!

Dursun:

- Ölür müsün?!

Temel:

- Ne zannettin?! İnsan üç gün aç-susuz yaşaya bilir mi???

Sıra Geldi Kulaklarınıza

Oldukça güzel ve şık giyimli bir kadın yıllık kontrol muayenesi için doktora gitmiş. Doktor herhangi bir şikayeti olup olmadığını sorduğunda kadın;

"Doktor Bey, ben her istediğini yapabilecek kadar maddi durumu iyi olan, iyi yaşayan, kendine dikkat eden fevkalade sağlıklı bir kadınım. Bir tek derdim, gaz şikayetim var. Evde, işte, kilisede, otobüste, asansörde, süper markette durmadan gaz kaçırıyorum. Gerçi kimseyi rahatsız etmiyorum. Hiç kimse benim gaz kaçırmamın farkına varmıyor. Çünkü bu gazın ne sesi, ne de kokusu var. Ama bir tek ben bilsem dahi rahatsızlık hissediyorum. Bunu tedavi ederseniz sevineceğim." diye cevap vermiş.

Doktor, reçeteye birtakım ilaçlar yazarak;
"Bu ilaçları kullanıp haftaya kontrole gelin." demiş.

Ertesi hafta kadın doktorun muayenehanesine hışımla girerek; "Doktor Bey siz ne yaptınız?Verdiğiniz ilaçlar beni tedavi edeceğine bana zarar verdi! İlaçları kullanmaya başladıktan sonra kaçırdığım gaz leş gibi kokmaya başladı!" diye dert yanmış.

Bunun üzerine doktor sinsice gülerek kadına cevap vermiş;

- Güzel, burnunuzu tedavi ettik! Sıra geldi kulaklarınıza..!

beni Allah gönderdi

Kadının biri kocasını üç erkekle aldatıyormuş. Bir gün erkeklerden birinden lahmacun diğerinden ayran istemiş, diğerine de sadece kendisinin gelmesini söylemiş.

Neyse adamlar işlerini görüp evden çıkmışlar. Daha sonra kadın ertesi günün pazar olduğunu ve kocasının evde olacağını hatırlamış. Sabah olmuş kadın erkenden kalkıp dırdıra başlamış. Dırdırdan bıkan kocası evden çıkmış.

Az sonra kadının 3 sevgilisi de gelmişler eve. Yanlız kadının kocası cüzdanı evde unuttuğunu hatırlamış ve geri dönmüş. Kocasının geldiğini gören kadın aşıklarını mutfağa saklamış. Adama cüzdanını vermiş, ama adam acıktığını yemek yiyeceğini söylemiş. Kadın bunun imkansız olduğunu evde yemek olmadığını söylemiş ve demiş ki:

- Benim kalbim temizdir; ben dua ediyim belki olur. Allahım bir lahmacun olsa da yesek...

Bunun üstüne içerden adam gelmiş ve:
- Buyrun efendim beni Allah gönderdi lahmacununuzu getirdim!

Bu durum adamın hoşuna gitmiş ve:

- Bu böyle kuru kuru olmaz bir de ayran olsa şöyle içsek...

Kadın:
- Allahım ayran olsa da içsek!

İçerideki adam ayranı getirmiş ve:

- Beni Allah gönderdi. Buyrun ayranınız!

Ama bir adam içeride kalmış. Kadının kocası karnını doyurmuş ve "Ben bir su içeyim!" deyip girmiş mutfağa bir bakmış ki bir adam var.

- Lan sen kimsin!?

Adam da ona:

- Beni Allah gönderdi; boşları almaya geldim!

Bebek (Sarışın)Fıstık gibi bir sarışın kucağında bir bebek ile eczaneye girip; "Bebeği tartmak istiyorum." deyince eczacı "Efendim bebek tartımız bozuk. Onun için anneler bebeklerini kucaklarına alıp büyük tartısına çıkıyorlar. Sonra ben bebeği kucağıma alıp anneyi bir daha tartıyorum. Aradaki farktan da bebeğin ağırlığını buluyoruz." demiş.

Kadın; "Hay aksi şeytan !" deyip kapıya doğru yürüyünce eczacı:

- Ne oldu efendim?..

Sarışın:

- Ben bu bebeğin annesi değilim ki, teyzesiyim. Gidip bebeğin annesini getireyim bari...

Koparsan bile...

Bir kazanın kaymakamını yemeğe almışlar ve kaymakam yazı işleri müdürünü de getirmiş yanında. Onu da yanında getirmesinin tek sebebi de, kendisinin fazla yalan atmasıymış.

Kaymakam yazı işler müdürüne demiş "Ben fazla atarsam kamışıma ip bağlıyacağım, ipin bir ucunu da sana vereceğim; sen çekersin. Ben de anlar, durumu düzeltirim.".

Yemekten sonra av muhabbeti açılmış tabii, bizim kaymakam da dayanamayıp av maceralarını anlatmaya başlamış.

"Bir gün dağda avlanırken önüme 50 kurt çıktı ve ben çiftemi çekip 30 tanesini vurdum." deyince yazı işler müdürü ipi çekmiş.

Kaymakam "30 tane yoksa bile 20 tane vardı." demiş. Yazı işleri müdürü yine ipi çekmiş.

Kaymakam "20 tane yoksa bile 15 tane vardı." demiş israrla; yazı işleri müdürü ipe asılıp çekmeye devam etmiş tabii.

Bu sefer kaymakam devam etmiş:

- Koparsan bile 15'in altına inmem!!!

Yolcu

Bir sarışın New York'a gitmek için uçağa binmiş. Bu sarışın first class'ta oturmuş, fakat hostesler arkaya geçmesini rica etmişler.

Kız "geçmeyeceğim" diye ısrar etmiş. 5 hostes tekrar rica etmiş; fakat kalkmamış kız.

Sonra yeni gelen bir hostes onu kaldırmayı başarmış.

"Nasıl kaldırdın?" diye sorduklarında hostes demişki:

- Ona ön koltukların New York'a gitmediğini söyledim o da kalktı.

Ayı ne bilsin

Adamın biri avcıymış. Birgün bir ayı vurmuş.

Başka bir günde misafiri gelmiş. Misafire demiş ki; "bak bu ayıyı afrikada vurdum".

Misafir de; "ben afrikada ayı olmadığını duymuştum", demiş.

Avcı da; "ayı ne bilsin oranın afrika olduğunu", demiş.

Bizde "çalışan"ı...
Bir gün bilim adamları bir Türk, bir İngiliz ve Almanı teste tabi tutmaya karar verirler.

Test için bi odaya güzel bir kadın, kırışık bir gömlek ve ütü bırakırlar. Bizimkiler sırayla içeri alınmaya başlamışlar.

Önce İngiliz girmiş odaya; ilk olarak güzel kadını şe-etmiş, sonra gömleği ütülemiş ve dışarı çıkıp şöyle demiş:

- Bizim orda önce "o iş" sonra "iş" gelir.

Alman girmiş; ütü yapmış, sonra kadını güzelce memnun etmiş ve dışarı çıkıp şöyle demiş:

- Bizim orda önce iş sonra "öteki iş" gelir.

En son Türk girmiş odaya. Bizimki kadını mutlu ederken, bir yandan ona ütüyü de yaptırmış. İşi bitip, dışarı çıkınca da şöyle demiş:

- Bizim orda çalışanı s*kerler!..

sy_ati demiş ki:
Tilkinin Orucu

Tilki ormanda gezmektedir.

Bir ağacın dalında asılı bir geyik butu görür.
Açtır, ama süphelenir kontrol etmeye başlar ve görür ki bu bir tuzak...

Geyik butu bir iple bombaya bağlıdır. Epeyce uzağa gider ve başını kollarının üzerine koyarak yatar, biraz sonra kurt gelir, butu görür ve yatan tilkiyi de tabii...

Tilkiye sorar:

- Napıyorsun dostum?
Tilki cevap verir
- Hiçç... yatıyorum.
- Burda bir but var?
- Evet var...
- Neden yemedin?

Tilki sakince cevap verir:

- BUGÜN ORUCUM.

Kurt kendinden emin:
- Ben yiyeyim o zaman?

Tilki:
- Buyur afiyet olsun.

Kurt buta uzanır uzanmaz bir patlama, ortalık toz duman!

Kurt yaralı, hareketsiz, 10 metre uzakta perişan halde yatarken tilki sakince butu yemeye başlar.

Bunu gören kurt:
- LAN ŞEREFSİZ HANİ ORUÇTUN?!

Tilki pişkin pişkin:

- Biraz önce top patladı duymadın mı?!
muahahahahahah :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: bu çok komikmiş :mrgreen:

StarkDrache

Bilgiliyim
Birgün Temel ile Dursun yabancı bir ülkeye giderler ve Temel büyük bir kule gösterir Dursun'a:

Temel:

- Bura dünyanın en yüksek yeridir. Atlarsan ancak üç günde yere düşersin!

Dursun:

- Ölür müsün?!

Temel:

- Ne zannettin?! İnsan üç gün aç-susuz yaşaya bilir mi???
Koptum Yha En güzeli Bu :mrgreen: :mrgreen:

alman fransız ve temel yolda gezerken bir kadın pencreyi acarak beni si!kecek varmı der
ondan sonra alman odaya gırer kadına her soksuta tebesırle bır cızgı atar ve adam dayanamaz bırakır
ondan sonra kadın pencere cıakr benı si!kecek varmı fransız girer ver soksuta bir cizgi atar ve oda dayanamaz
kadın yıne pencereye cıakr benı si!kecek varmı temel odaya gırer kadını baya bir si!er sonra pencereden bir ses duyulur tebesisir olan varmı

crazy_bay demiş ki:
alman fransız ve temel yolda gezerken bir kadın pencreyi acarak beni si!kecek varmı der
ondan sonra alman odaya gırer kadına her soksuta tebesırle bır cızgı atar ve adam dayanamaz bırakır
ondan sonra kadın pencere cıakr benı si!kecek varmı fransız girer ver soksuta bir cizgi atar ve oda dayanamaz
kadın yıne pencereye cıakr benı si!kecek varmı temel odaya gırer kadını baya bir si!er sonra pencereden bir ses duyulur tebesisir olan varmı
extrabeer extrabeer extrabeer

Bi de benden gelsin

Kadinin teki cam silerken asagi dusmus.Dusmus ama bir adamin ustune adam da firsattan istifade kadini orda becermis. Kadin naptin sen diyince de cevabi su olmus: ''Ustume duseni yaptim :D ''

Yukarı Alt