1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

FIFA'dan atılma tehlikesi


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  FIFA'dan atılma tehlikesi
  Nijerya Devlet Başkanı Goodluck Jonathan'ın, dünya kupasındaki kötü performansı nedeniyle milli takımı 2 yıl boyunca uluslararası turnuvalara katılmaktan men etmesi, FIFA cephesinde büyük tepkiyle karşılandı. Nijerya'nın, FIFA üyeliğine son verilmesi gündemde.

  [​IMG]

  FIFA, futbol federasyonlarının özerkliğine büyük önem veriyor. Fransa hükümetinin, Güney Afrika'da sergilenen utanç tablosunun sorumlularını bulmak için harekete geçmesi, FIFA Başkanı Sepp Blatter tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Blatter, Fransız siyasilere “Elinizi futbol yönetiminden çekin. Sorumları bulma görevi de federasyona düşer. Aksi taktirde men cezası alırsınız” mesajı göndermişti.
  Nijerya Devlet Başkanı Goodluck Jonathan'ın, milli takıma yönelik yaptırımları ise Fransız siyasilerin gölgede bıraktı. Güney Afrika'da sergilenen futboldan büyük rahatsızlık duyan Jonathan, Nijerya Futbol Federasyonu'nu dağıttı ve milli takımın 2 yıl boyuncu uluslararası turnuvalara katılmasına yasak getirdi. Sadık üyelerinden Fransa'ya dahi tolerans göstermeyeceğini vurgulayan FIFA’nın, Nijerya'ya yönelik tepkisi ise çok daha sert oldu.
  FIFA yetkilileri, Nijerya Devlet Başkanı Jonathan'ın geri adım atmaması halinde, ülkenin FIFA üyeliğinden atılabileceği uyarısında bulundu. FIFA İletişim Direktörü Nicolas Maingot, “Nijerya hükümetinden yazılı bilgi aldık. Verilebilecek en ağır ceza, Nijerya'nın FIFA’dan atılması. Bu yaptırımı da gözardı etmiyoruz” ifadelerini kullandı.​