1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

FIFA heyecanı Ericsson'la cebe taşınacak


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise

  [​IMG]


  Bu anlaşma sayesinde FIFA, Ericsson’un içerik yönetimi ve servis dağıtım platformlarını kullanarak yayıncıların ve Telekom içeriği lisans sahiplerinin, FIFA’nın 2009 ve 2010 etkinliklerine ait mobil içerik sunmasına izin verecek.

  FIFA, tüm dünyadaki yayıncılara ve Telekom operatörlerine farklı etkinliklere ait içerik seçeneklerinin dağıtımı için Ericsson’un platformunu kullanacak. Seçenekler bilgi servislerinden, ileri mobil TV ve video çözümlerine kadar çeşitlilik gösteriyor. Ericsson’un platform ve servisleri; sektörde rol oynayan Telekom operatörleri, medya şirketleri ve diğer servis sağlayıcıların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılandırıldı.

  Ericsson CEO’su Carl-Henric Svanberg konu ile ilgili olarak: "Tüm dünyadaki futbol hayranlarına istedikleri maçı cep telefonları üzerinden izleme imkanını sunmak için FIFA ile birlikte çalışmaktan çok mutluyuz. Bu anlaşma bizim, hem operatörler hem de medya şirketleri için multimedya servislerinin ilgi çekiciliği ve ulaşılabilirliğini artıran ürün ve çözümler geliştirmeye olan bağlılığımızı gösteriyor” şeklinde konuştu.

  FIFA Genel Sekreteri Jérôme Valcke, “Futbol içeriğimizin pek çok platformda mümkün olduğu kadar çok insana ulaşması için çalışıyoruz” dedi ve ekledi “Tüm dünyadaki futbol fanatiklerinin ceplerine FIFA heyecanını taşımak için Ericsson’un uzmanlığı ve geniş coğrafi ulaşımının iyi bir fırsat yaratacağına inanıyoruz”